Atletico ennast favoriidikoorma alla matta ei lasknud ja tuleb Tallinna (6)

Euroopa liiga finaal Lyonis kujunes Atletico jõudemonstratsiooniks - Marseille alustas hästi, kuid ei suutnud hispaanlastega sammu käia ja Atletico võttis 3:0 võidu.

Viimasel tõkkel sai Marseille jagu austerlaste Salzburgist, Atletico kustutas aga Arsene Wengeri lootused. Finaali alustas veidike paremini Marseille, keda toetasid kodumaa seinad.

Esimese poolaja keskel lasi jämeda prohmaka läbi Marseille poolkaitsja Anguissa, kui ta ei suutnud kontrollida väravavahil saadud söötu. Atletico röövis palli, Gabi leidis sööduga Antoine Griezmanni ja prantslane ei eksinud.

Pooltunnil kaotas Marseille vigastusele oma kapteni Dimitri Payeti ja kui Atletico teisele poolajale suure survega peale tuli, lõi Griezmann 2:0 ja tundus mäng tehtud. Kostas Mitroglou posti tabanud pealöök oleks 80. minuti paiku Marseille napilt mängu tagasi toonud, aga lõpuks sahistas ka kolmandat korda Atletico. Otsustava punkti pani vanameister Gabi ise.

See oli nii talle kui Fernando Torresele viimane suur finaal Atletico eest - kui suurem osa meeskonnast sõidab augustis Tallinna, et kohtuda Meistrite liiga võitjaga, siis nende Atletico-karjäär on peatselt läbi.

Marseille - Atletico Madrid 0:3 (0:1)