Atletico Madrid lasi endale taas jalga, kuid lonkas lõpuni (0)

Atletico Madrid sai Almerialt vaid viigipunkti. Foto: Scanpix / Jon Nazca / Reuters

Hispaania kõrgliiga 17. voorus oli Atletico Madrid sunnitud punkte jagama Almeriaga. Getafe ja Espanyol trumpasid üksteist üle ilutabamustega, punktid kirjutas enda nimele külalismeeskond.

Tabeli teises kümnes paikneva Almeria ja esikolmiku kannul hiiliva Atletico Madridi duell oli küllaltki võrdne parajalt tuline, kuigi kõnekam statistika rääkis Diego Simeone hoolealuste kasuks. 18. minutil saidki Atletico mehed minema, kui Angel Correa skooris oma La Liga 50. värava. 20 minutit hiljem vastas kodumeeskond: Lucas Robertone mõõtis värava alla hiilgava tsenderduse, mille El Bilal Toure peaga võrku suunas.

Atletico mehed mängisid endale kokku välja kuus väravat ohustanud pealelööki, kuid viis tõrjet kirja saanud Fernando Martinezel polnud tassimise vastu midagi. Niisiis läksid punktid jagamisele, rohkem rõõmu tõi see kindlasti Almeriale.

Atletico Madridi hädadele lisab teise mõõtme ka Sergio Reguiloni eemaldamine 89. minutil. Tegemist oli kolmanda järjestikuse matšiga, mil keegi meestest saadetakse varakult duši alla. Elche vastu patustas Mario Hermoso, Barcelona vastu otse punase kaardi võtnud Stefan Savic. Kaks eemaldamist on ette näidata ka varasematest kohtumistest.

Getafel külas käinud Espanyol alustas kohe pauguga: Joselu leidis keskringist (!) seltsiliseta jäänud palli, tõstis pea ning saatis selle kõrge kaarega üle David Soria väravasse. Enes Ünal sai seepeale aru, et ega temagi vähemat pakkuma ei peaks. Minutike hiljem pusis Getafe vastase poolel, kuniks Ünal mänguvahendi kastinurgast tagumisse ristnurka põrutas - seitsme minutiga 1:1.

Espanyoli võidutabamus sündis 62. minutil, skoorijaks ise oivalist soolot näidanud Javi Puado. See tabamus oli kui kullahinnaga, sest ohutsoonis viibinud Espanyol tõusis 14. tabelireale. Samadel punktidel olev Getafe on kohe kannul ehk 15. kohal.

Getafe - Espanyol 1:2 (1:1)