Menüü
Veebisait

Avavoorus kuivale jäänud Saksamaa ja Hispaania peavad end nurgast välja mängima, Prantsusmaa proovib õppida Portugali vigadest (0)

Kylian Mbappe ja Antoine Griezmann - Prantsusmaa ründemängu vedurid. Foto: Scanpix / Lukas Barth-Tuttas / POOL

EM-i üheksas võistluspäev tähendab seda, et alagrupiturniiril saab mängitud kaks kolmandikku. Neljas grupis on juba kõigil võistkondadel kaks mängu peetud, täna jõuavad sama kaugele ka E- ja F-alagrupp, kus mõlemas seis vägagi intrigeeriv.

  • 19.06. kell 16.00 F-alagrupp Ungari - Prantsusmaa
  • 19.06. kell 19.00 F-alagrupp Portugal - Saksamaa
  • 19.06. kell 22.00 E-alagrupp Hispaania - Poola

Avamängus südameid võitnud Budapest pidi küll Portugali vastu leppima tühjade pihkudega, ent esimesed 80 minutit mängiti kui võrdne võrdsega. See tähendab, et finaalturniirile suursoosikuna saabunud Prantsusmaa ei saa lasta jalga sirgu. Kui tahetakse grupp võita, siis Ungari vastu vääratada ei saa.

Ungari pealik Marco Rossi tunnistas enne tänast lahingut ausalt, et viimane mäng oli moraalselt laastav. "Peame olema taktikaliselt valmis. Portugali mäng pani meile emotsionaalse põntsu, aga me ei saa lõpmatuseni haavu lakkuma jõuda. Peame end taas oma fännidele tõestama, et neil oleks mille ja kelle üle uhke olla."

"Prantsusmaaga mäng on meile suurepäraseks motivatsiooniks. Me räägime ikkagi maailmameistritest, kes on selle turniiri suurimaks favoriidiks. Neil on [Kylian] Mbappe näol mängija, kes lihtsalt ei ole sellelt planeedilt!"

REKLAAM

Seejuures on Ungari koondisel Prantsusmaaga oma arvestatav seos, kuna 29-aastane Loic Nego on pärit Pariisist ja tulnud Prantsusmaa U19 koondisega ka Euroopa meistriks, ent alates 2019. aastast kannab ta Ungari kodakondsust ja mängib nende koondise eest. "Tulime koos Griezmanniga Euroopa meistriks ja ta oli minu toanaabriks. Olime alati ja igal pool koos. Need mälestused jäävad minuga igaveseks," meenutas Nego.

Griezmannil endal on aga käimas üsnagi pöörane seeria - kui ta Ungari vastu platsile jookseb, siis pole ta viimase 50 mängu jooksul jätnud vahele ainsatki koondisemängu. "Ta on nii aktiivne ja teeb kõvasti tööd," kiitis teda peatreener Didier Deschamps. "Ta on üks parimaid mängijaid Euroopas ja kogu maailmas." 

Rasmus Voolaid: "Prantsusmaa teab Portugali näitel, mida karta ja milleks valmis olla. Neil on pea täiuslik koondis ja kui mütsiga lööma ei minda, siis teenitakse kindel võit. Vähemalt kaheväravaline, aga tõenäoliselt isegi suurem."

Coolbeti koefitsiendid:

Ungari võit - 12,01
Viik - 5,37
Prantsusmaa võit - 1,32

Ronaldol on kaks esimest väravat juba löödud. Foto: Scanpix / Bernadett Szabo / Pool via REUTERS

Aga kui räägime tõeliselt suurest mängust, siis ei saa kell 19 algavat kohtumist kohe kuidagi vahele jätta. Valitsev Euroopa meister Portugal madistab Münchenis nurka surutud Saksamaaga. Kui Prantsusmaa peaks päeva avamatšist vähemalt punkti teenima ja Saksamaa Portugalile kaotama, siis pole sakslastel enam esimese kahe sekka kindlasti asja. Viik on absoluutselt miinimumprogramm, mis teisalt peaks neile ka üsna okei tulemus olema. Viimases voorus piisaks Ungari alistamisest ja edasipääs oleks tagatud.

"Olime Prantsusmaa vastu liiga kaitsvad. Peame valdama rohkem palli ja võtma vastaste kolmandikul enam riskima," rääkis Joachim Löw Prantsusmaa käest saadud kaotuse õppetundidest. "Portugalil ei ole rünnakul ainult Cristiano Ronaldo, vaid neli-viis mängijat, kes on kõik väga võimekad. Nad suudavad mänge üksinda ära otsustada. Neid on raske kuival hoida." 

Portugali viie aasta eest Euroopa meistriks tüürinud Fernando Santos pakatas mängu eel aga enesekindlusest. "Ma ei karda Saksamaad absoluutselt. Olen kindel, et mõlemad osapooled austavad üksteist. Ei saa öelda, et Saksamaal Saksamaaga kohtuv Portugal selles mängus favoriit oleks. Kui me nii arvame, siis me ei suuda siit isegi viiki kätte saada!"

"Portugali hakati mingil perioodil Euroopas austama. Portugal on alati tugev olnud, aga Euroopas oli neli-viis koondist, kes uskusid end alati Portugalist parem olevat. Nüüd ei usu ma, et Euroopas või maailmas on meeskondi, kes arvavad, et Portugalist on lihtne jagu saada," leidis Santos.

Rasmus Voolaid: "Portugal avavoorus pääses napilt, aga kindlalt. Usutavasti said nad viimasest kümnest minutist ja kolmest väravast kõvasti enesekindlust. Tegelikult neil avamängus rünnak ei klikkinud, aga arvan, et selle mure on nad lahendanud. Pakun, et Saksamaa kaitsjatel ei ole lihtne päev ja Portugali ründemasin on nende jaoks liiga tõhus."

Coolbeti koefitsiendid:

Portugal võit - 3,41
Viik - 3,18
Saksamaa võit - 2,37

Alvaro Morata jättis avamängus löömata. Kuidas nüüd? Foto: Scanpix / AP / Pierre Philippe Marcou

Esimese alagrupivooru ühed negatiivseimad üllatajad on vastamisi teise vooru viimases paaris. Hispaania ei saanud esimeses mängus jagu Rootsi väravalukust ning nii lepiti Sevillas 0:0 viiki. Kümnekesi lõpetanud Poola aga kaotas Slovakkiale ning nende seis on eriti sant. Eksida ei tohi enam kumbki.

Nagu Poolaga madistamise eel, siis koondub tähelepanu traditsiooniliselt Robert Lewandowskile, kes avamängus kuivale jäi. "Robert Lewandowski on minu arvates üks kõigi aegade suurimaid ründajaid. Fenomen. Imetlen teda ja tahaks osa tema talendist endale, aga mina olen Alvaro Morata. Alates pühapäeva hommikust soovin talle kõige paremat!" naeris mängueelsel Morata pressikonverentsil.

Morata (ja teiste ründavate mängijate) väravapõud on aga probleem, millele on vaja Luis Enriquel rohtu leida. Peatreener Luis Enrique aga Morata pärast muret ei tunne. "Ta on heas vormis ja enesekindel. Ma pole temaga pidanud nädala jooksul eraldi tegelema. Morata esitus Rootsi vastu oli väga mitmekülgne - ta on kõvasti trenni teinud ja tal on nägu naeral. Kõik on hästi."

Poola peatreener Paulo Sousa mängu eel muret ei tunne. "Ma usaldan oma mängijate kvaliteeti ja olen optimistlik. Nad usuvad, et suudavad tulemuse ära tuua. Seis on küll raske, aga vahepeal tuleb selline olukord hoopis kasuks. Loodetavasti on nüüd üks nendest."

Rasmus Voolaid: "Tahaks loota, et Ungari või Poola suudab täna midagi suurt välja võluda, aga väga sellesse usku ei ole. Kardan, et on suurte koondiste päev ja Hispaania suudab end nurgast välja mängida. 2:0 Hispaaniale."

Coolbeti koefitsiendid:

Hispaania võit - 1,35
Viik - 5,25
Poola võit - 10,00

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti