Bale tänas usalduse eest, aga Mourinho pidi lõpuni küüsi närima (0)

Garteh Bale ja Spurs pidid Wycombe'i vastupanu murdmiseks kõvasti vaeva nägema. Foto: Scanpix / Imago images / Dennis Goodwin

Tottenham Hotspur oli Inglismaa karikasarjas püstihädas esiliigaklubi Wycombe Wanderersiga, kuid sai lõpuminutitel löödud väravate abiga siiski 4:1 võidu ja edasipääsu kätte.

Peatreener Jose Mourinho oli mängu eel saatnud Gareth Bale'ile avaliku sõnumi, et ei kavatse talle vanade teenete eest mänguaega jagada. Kõrgliigas selle hooaja jooksul vaid neljas kohtumises platsile pääsenud Bale sai täna siiski 90 minutit ja tänas usalduse eest olulise väravaga, sokutades avapoolaja teisel üleminutil palli Wycombe'i väravavahi Ryan Allsopi nina eest võrku. Et aga Fred Onyedinma oli kodumeeskonna juba poolaja keskel juhtima viinud, ei andnud Bale'i tabamus Spursil pausiks enamat viigist.

Teisel poolajal pidi Mourinho võiduvärava jahil taas järgemööda mängu tooma nii Harry Kane'i kui ka Heung-Min Soni, kuid Allsop suutis seljatagust pikalt puhtana hoida. Lukk murti lahti alles 86. minutil - Allsop tõrjus Kane'i lähilöögi ja kaitsjad blokeerisid Bale'i jalasirutuse, ent pall jõudis karistusala joonele Harry Winksile, kelle lööki polnud takistamas enam kedagi. Poolteist minutit hiljem tegi Tanguy Ndombele seisuks juba 3:1 ja üleminutitel vormistas sama mees pika söödumängu lõpetuseks lõppseisu.

Tottenham läheb 16 parema seas vastamisi Evertoniga. Viimase kaheksandikfinalisti selgitavad teisipäeva õhtul Bournemouth ja viimasena esiliigast madalamal mängivate klubide au kaitsma jäänud Crawley Town.

Wycombe Wanderers - Tottenham Hotspur 1:4 (1:1)
25. Fred Onyedinma - 45+2. Gareth Bale, 86. Harry Winks, 87., 90+3. Tanguy Ndombele