Ballon d'Ori võitja hävitustöö Barcelona vastu tõi Lyonile ajaloolise tiitli (1)

Eile toimus lisaks Eurovisioonile ka üks suur finaalmatš, kui naiste Meistrite liiga selle hooaja viimases mängus sõitis Prantsusmaa valitseja Lyon täiskäigul üle Barcelonast ning teenis seega oma rekordilise kuuenda Meistrite liiga trofee.

Mäng oli kohe algusest peale selgelt Lõuna-Prantsusmaa naiskonna käes ning esimese poolaja lõpus oli nende eduseisuks juba 4:0. Võidu üheks suurimaks arhitektiks oli norralanna Ada Hegerberg, kes sai 16 minutiga kirja kaabutriki. Kusjuures 23-aastasest Ballon d'Ori võitjast sai esimene naismängija, kes on uues naiste Meistrite liiga finaalis kolm tabamust kirja saanud.

Kuigi finaalis debüteerinud Barcelona suutis lõpuminutitel tänu 24-aastase nigeerlanna Asisat Oshoala väravale kaotusseisu vähendada, siis lõppkokkuvõttes ei suutnud nad midagi vastu panna Lyoni meisterlikkusele. Nüüdseks on prantslased võitnud viimasest kaheksast Meistrite liiga tiitlist lausa kuus ja nendest neli (!) on tulnud järjestikustel aastatel.

Klubi on olnud peatamatu ka kodumaal, kus nad jäid viimati tiitlita 2006. aastal. Kuna aga tiimis on väga palju eri rahvustest mängijaid, siis tõotab suvel toimuv MM turniir tulla suhteliselt tasavägine.  Prantsusmaa korraldatav võistlus algab 7. juunil ning kulmineerub suure finaaliga 7. juulil.

Lyon - Barcelona 4:1 (4:0)