Baskide eurokoht libises lõpuminutil kaugemale, imevärav Huescat ei päästnud (0)

Athletic Bilbao oli võidus kinni viimaste minutiteni. Foto: Scanpix / EPA / Miguel Tona

Hispaania kõrgliigas tegi Athletic Bilbao 2:2 viigi Osasunaga ja andis käest kaks väärtuslikku punkti, mis võivad neile hooaja lõppedes kalliks maksma minna.

Kodus asuti juba 56. sekundil juhtima, ent lasti peagi Osasunal viigistada. Teisel poolajal läks Bilbao meeskond uuesti ette ja hoidis kolmest punktist kinni kuni eelviimase minutini. Siis unustati aga karistusalas valveta Ante Budimir ning äsja väljakule saabunud Enric Gallegolt söödu saanud horvaat kõksas peaga uuesti viigi. Athletic jääb nüüd seitsmendal ehk viimasel eurokohal olevast Real Betisist maha viie punktiga, ent on ka mängu vähem pidanud.

Cadizi ja Huesca kohtumises mahtusid kõik põnevamad sündmused avapoolaja lõpuminutitesse. Esmalt viis Cadizi keskkaitsja Marcos Mauro võõrustajad juhtima, kuid Huesca suurim väravakütt Rafa Mir üllatas kohe vastaste väravavahti Jeremias Ledesmat ülikauge löögiga lati alla.

Poolaja viimane sõna jäi siiski Cadizile, kes sai palli Huesca kaitsja Gaston Silva abiga võrku ning kuna teisel kolmveerandtunnil enam skoori ei tehtud, võttis võidupunktid Cadiz. See jätab Huesca viimasteks voorudeks jätkuvalt pidama heitlust püsimajäämise nimel, kus 15. ja 19. kohta lahutab vaid neli punkti.

Athletic Bilbao - Osasuna 2:2 (1:1)