Belgia hävitas Valgevene täielikult, lätlased napsasid Türgilt punkti (+teised mängud!) (0)

Michy Batshuayi (vasakul) on just värava löönud. Foto: Scanpix / Francois Walschaerts / AFP

Teisipäeva õhtu oli sõna otseses mõttes jalgpalliõhtu, kuna MM-valiksarja Euroopa tsoonis pandi pall mängu kaheksas kohtumises. Võistlustules olid nii Eesti grupikaaslased kui ka näiteks lõunanaaber Läti.

Esimesed mängud lükati käima kell 19.00. Esimeses alistas Serbia võõrsil Aserbaidžaani 2:1 ning teises sai väikese üllatusega maha Küpros, kes oli Sloveeniast 1:0 üle.

Kell 21.45 alanud mängudes sündis aga nii mõnigi suurüllatus - hävitustööga sai maha näiteks Belgia, kes 4:0 lõppenud avapoolaja järel hävitas Valgevene täielikult, lõppseisuks 8:0. Kaks väravat said kirja Hans Vanaken ja Leandro Trossard, ühe lisasid Michy Batshuayi, Jeremy Doku, Dennis Praet ja Christian Benteke.

Vastase purustas ka Holland, kelle ohvriks langes alles 42. minutil 0:1 kaotusseisu jäänud Gibraltar. Skoori avas Steven Berghuis, kuid teise poolaja keskel murdus Gibraltar täielikult, lubades Hollandil üheksa minutiga lüüa neli väravat. Kaks kolli sai kirja Memphis Depay ning ühe tabamusega panustasid võitu Luuk de Jong, Georginio Wijnaldum, Donyell Malen ja Donny van de Beek. Lõppseis 7:0 Hollandile.

Võistlustules olid ka meie lõunanaabrid lätlased, kelle vutikäekäik viimastel aastatel just eriti särav olnud ei ole. Türgit suutsid nad täna aga üllatada - Kenan Karaman ja Hakan Calhanoglu viisid küll kodumeeskonna kahe väravaga ette, kuid Roberts Savalnieks tõi lätlased oma tabamusega mängu tagasi. Seejärel tõstis Burak Yilmaz penaltist Türgi eduseisu taas kahele väravale, kuid Roberts Uldrikise ja Davis Ikaunieksi väravad aitasid Lätil jõuda 3:3 viigini.

Eesti alagrupikaaslastest käisid platsil ka Wales ja Tšehhi. Viimased jäid kohe teise poolaja alguses platsile kümnekesi, kuna punase kaardi teenis möödunud nädalal Eestitki ühe väravaga kostitanud Patrick Schick. Wales sai mõnda aega enamuses mängimist nautida, kuid 77. minutil eemaldati ka nende mängija - teise kollase kaardi sai Connor Roberts. Siiski ei võtnud punane kaart Walesil teps mitte tuure maha, kuna vaid viis minutit hiljem lõi Daniel James Gareth Bale'i söödust kohtumise ainsa värava.

Üheväravalise võidu võttis ka Norra, kui Alexander Sorlothi avapoolaja värav neile Montenegro vastu 1:0 võidu tõi. Samuti minimaalse võiduga sai maha Slovakkia, kes Venemaale 2:1 tuule alla tegi. Ehk kõigist mängudest isegi ootuspäraseima tulemuse tegi Horvaatia, kes alistas Malta küll mitte purustavalt, kuid samas kindlalt 3:0. Kõik väravad löödi teisel poolajal, täpsed olid Ivan Perišic, Luka Modric (penaltist) ning Josip Brekalo.

Tugeva avalduse üle ootuste edukaks valiksarjaks tegi ka esimeses valikmängus Iirimaa alistanud Luksemburg, kes Portugali vastu pooltunni möödudes juhtima asus. Siiski ei suutnud luksemburglased eduseisust kinni hoida ja Portugal vastas kolme väravaga. Luksemburg lõpetas kohtumise Maxime Chanot' punase kaardi järel ka kümnekesi.