Belov andis tormihoiatuse: selle jalgpallini, mida ehitan, on Legionil veel minna (0)

Tallinna JK Legioni peatreener Denis Belov. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga 3. voorus võõrsil mullusest pronksimeeskonnast Nõmme Kaljust 2:1 jagu saanud kõrgliiga uustulnuka Tallinna JK Legioni peatreener Denis Belov kiitis tiimi esimese poolaja eest, aga märkis, et teisega ta rahule ei jäänud.

"Tänane mäng andis lootust ja kinnitas, et liigume õiges suunas. Premium liiga jaoks vajalik enesekindlus tuleb mäng mängu haaval. Esimeses mängus kohtusime mulluse tšempioni Floraga, seejärel hõbeda võitnud Levadia ja nüüd pronksiomaniku Kaljuga. Ma ei ütleks, et kõik kolm kohtumist olid sellised, kus me poleks võitu väärinud.

Vaadates suures plaanis seda, kuidas iga positsioon toimis, siis polnud meie mäng veel see, mida ma näha tahan. Selle jalgpallini, mida ma ehitan, on veel minna ja minna. Aga täna näitasime iseloomu ja võidutahet. Soovisime väga võita ja kindlasti aitas meid väga Kalju mängija eemaldamine.

Kui ütleme enne hooaega, et soovime lõpetada esinelikus, siis tuleb olukorrad, kus vastane jääb arvulisse vähemusse, kindlasti enda kasuks ära kasutada. Me ei tohi endale lubada seda, et pall oleks endiselt kogu aeg nende käes. Teine poolaeg polnud selline, nagu tahtsin, aga Kalju andis endast kõik, et väravani jõuda.

See on väga kõva analüüsikoht, miks me ei saanud teisel poolajal initsiatiivi niimoodi enda kätte nagu esimesel. Võttes arvesse, kui kogenud on meie mängijad, ei pannud mind imestama, et suutsime mängu enda kontrolli alla võtta. Eriti olukorras, kus Kalju mängis vähemuses. Peamegi siis mängu kontrollima. Kui me seda ei suudaks, siis oleks olnud meie töö olnud vale.

Me oleme uustulnukas ja meil on kaks korda raskem kui meeskondadel, kes on aastaid Premium liigas mänginud. Kalju on tulnud Eesti meistriks ning oskab mänge täitsa lõpus ära võita. Nende tänanegi värav tõestas, et nad võitlevad lõpuni. Aga ka Legion võitleb lõpuni!" rääkis Belov.

Kolme mulluse medalistiga peetud kolme kohtumise jooksul on Legion löönud kolm väravat, millest kaks on kantud 26-aastase ründaja Marek Šatovi arvele. Tegemist on ründajaga, kelle jaoks on tegu esimese hooajaga Premium liigas. Seda arvestades on tema algus olnud üllatavalt terav. Tõsi, peatreeneri Belovi jaoks üllatust pole.

"Šatov ongi väga terav mees! Igal jalgpalluril saabub millalgi tema õige aeg ja ma väga loodan, et Šatovi õige aeg on praegu. Ise nägite, kuidas ta terve mängu jooksul tahtest pakatas. See on alati nii! Mõnikord ilmnev puudujääk tehnikas on tema puhul kompenseeritud tahtega ja ta jõuab tulemuseni, mida me tahame. Usaldan Šatovit ja usun, et temast saab meie väravakütt. Eks järgmised voorud ja ülejäänud hooaeg näitab, kas nii ka läheb," sõnas Belov.

Premium liiga 4. voorus võõrustab Legion järgmisel laupäeval kell 19 Tartu Tammekat.