Menüü
Veebisait

Benzema finaaliks ei naasnud, aga kas Prantsusmaa koondisega on ka jälle inetul kombel lõpp? (0)

Kas Karim Benzema mängud Prantsusmaa eest ongi jälle ja seekord lõplikult mängitud? Foto: Scanpix / Reuters / Gonzalo Fuentes

Üks oli selge juba enne pühapäeva. Vahetult enne MM-finaalturniiri algust vigastada saanud Karim Benzema ei naasnud Prantsusmaa koondise juurde, et finaalis mängida. Kõigi märkide järgi võibki tema koondisekarjäär Didier Deschampsi käe all aga taas läbi olla - ning seda jälle üsna näotu tüli tulemusena.

Deschamps kinnitas alles päev enne finaali lõplikult seda, mida võis niikuinii aimata ehk Benzema oleks võimalik finaaliks üles anda, kuid seda ei tehta. Üheks kaalukeeleks sai väidetavalt ründaja enda mõnevõrra mõistatuslik postitus sotsiaalmeedias, kus ta teatas lühidalt: "See ei huvita mind."

Mida Benzema sellega mõtles ja miks ta lükkas tagasi isegi Prantsusmaa riigijuhi Emmanuel Macroni lahke pakkumise võtta presidendi eralennuk ja sellega Dohasse lennata? Prantsusmaa spordileht L'Equipe väidab, et Benzema ja koondise suusad läksid risti juba siis, kui ta turniiri eel Kataris vigastada sai.

Nimelt oleks Benzema soovinud jääda koondise juurde, et trauma tõsidust jooksvalt hinnata. Deschamps ja võistkonna arst Franck Le Gall leidsid aga, et tal oleks parem kodumaale naasta. L'Equipe'i väitel pahandas see Benzema leeri niivõrd, et mängija pole pärast Katarist lahkumist enam koondise treenerite ega esindajatega suhelnud.

Ka Deschamps, kellelt on viimastel pressikonverentsidel järjepidevalt Benzema naasmise kohta päritud ning kes on mitu korda otsest vastust andmata keerutanud, sai viimati mõnevõrra pahaseks. "Kas te olete omavahel ära jaganud, et keegi peab pidevalt sama asja küsima? Kui ma ei vasta, siis seepärast, et see küsimus ajab mind närvi. Meil on veel mitu vigastatud mängijat - Lucas Hernandez, Christopher Nkunku ... Mängijate vigastustes pole midagi ebatavalist, on veidi kohatu alatasa nimepidi nende kohta küsida," torkas Deschamps.

34-aastane Benzema, kes aastatel 2016-20 Prantsusmaa koondise esindamisest kõrvale jäeti, naasis meeskonda mullusuviseks EM-finaalturniiriks. Pärast tagasitulekut on ta Prantsusmaa eest mänginud 16 mängus ja löönud 10 väravat, kokku on tema koondisesaldos 97 kohtumisega 37 tabamust.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?