Menüü
Veebisait

Benzema ja Mülleriga, aga Zlatani ja Ramoseta: kõik EM-koosseisud said selgeks (0)

Karim Benzema saab jälle võimaluse valitsevat maailmameistrit Prantsusmaad aidata. Foto: Scanpix / AFP / Valery Hoche

Thomas Müller? Karim Benzema?! Suvisel EM-il on kohal ka selliseid mehi, kelle koondisesärgis nägemisest ei söandanud vahepeal enam unistadagi. Oleks isegi Zlatan, kui ta oleks terve püsinud, ent vahel väsivad ka lõvid.

Aasta võrra edasi lükatud, ent sel suvel ikkagi toimuv EM-finaalturniir, mis kannab ametlikult nime Euro2020, algab juba 11. juunil ja kestab täpselt kuu aega ehk 11. juulini. Koondistele anti nimekirjade esitamisega ametlikult aega 1. juunini ja see aeg on nüüd kukkunud. Eripäraseid klubihooaegu arvestades on mängijate säästmiseks lubatud turniiriks üles anda tavapärasest veidi rohkem ehk 26 mängijat, kellest kolm peavad tavapäraselt olema väravavahid.

Samas peab igaks mänguks ikkagi üles andma 23 meest ehk kolm mängijat peavad toimuvat tribüünilt vaatama. 24 koondisest 23 kasutasid kvoodi maksimaalselt ära, vaid Hispaania juhendaja Luis Enrique otsustas piirduda 24 mängija kutsumisega ja jättis kask kohta täitmata.

Nüüdsest on küll kõigil meeskondadel võimalik veel enne oma avakohtumist valikutes muudatusi teha, aga need peavad olema juba põhjendatavad  nii meeskonna arsti kui ka UEFA eksperdi hinnanguga, et mängumees ei saa turniiril kaasa teha. Selle alla käivad ka mängijad, kes peaksid enne turniiri algust koroonaviirusesse nakatuma või lähikontakti tõttu isolatsiooni sattuma.

REKLAAM

Just sel põhjusel vahetas näiteks Holland - tõsi, enne "kella kukkumist" välja väravavahi Jasper Cillesseni, kes ei saanud ettevalmistusprotsessis osaleda. Ainsad erandid ongi väravavahid - kui turniiri jooksul saab üks koondise kolmest puurilukust vigastada, võib teda teise väravavahiga asendada isegi juhul, kui ülejäänud kaks väravavahti on terved. 

A-grupp:

ITAALIA

Peatreener: Roberto Mancini

Väravavahid: Gianluigi Donnarumma (Milan), Alex Meret (Napoli), Salvatore Sirigu (Torino).

Kaitsjad: Francesco Acerbi (Lazio), Alessandro Bastoni (Inter), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Giovanni di Lorenzo (Napoli), Alessandro Florenzi (PSG), Emerson Palmieri (Chelsea), Gianluca Mancini (Roma), Leonardo Spinazzola (Roma), Rafael Toloi (Atalanta).

Poolkaitsjad: Nicolo Barella (Inter), Gaetano Castrovilli (Fiorentina), Bryan Cristante (Roma), Jorginho (Chelsea), Manuel Locatelli (Sassuolo), Matteo Pessina (Atalanta), Marco Verratti (PSG).

Ründajad: Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Juventus), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Giacomo Raspadori (Sassuolo).

ŠVEITS

Peatreener: Vladimir Petkovic

Väravavahid: Yvon Mvogo (PSV), Jonas Omlin (Montpellier), Yann Sommer (Mönchengladbach).

Kaitsjad: Manuel Akanji (Dortmund), Loris Benito (Bordeaux), Eray Cömert (Basel), Nico Elvedi (Mönchengladbach), Jordan Lotomba (Nice), Kevin Mbabu (Wolfsburg), Becir Omeragic (Zürich), Ricardo Rodriguez (Torino), Fabian Schär (Newcastle), Silvan Widmer (Basel).

Poolkaitsjad: Edimilson Fernandes (Mainz), Remo Freuler (Atalanta), Xherdan Shaqiri (Liverpool), Djibril Sow (Eintracht), Denis Zakaria (Mönchengladbach), Steven Zuber (Eintracht), Granit Xhaka (Arsenal).

Ründajad: Breel Embolo (Mönchengladbach), Chistian Fassnacht (Young Boys), Mario Gavranovic (Zagrebi Dinamo), Admir Mehmedi (Wolfsburg), Haris Seferovic (Benfica), Ruben Vargas (Augsburg).

Ülikogenud Burak Yilmaz naudib teist noorust nii Lille'i kui ka Türgi koondise ridades. Foto: Scanpix / AP / Murad Sezer

TÜRGI

Peatreener: Senol Günes

Väravavahid: Altay Bayindir (Fenerbahce), Ugurcan Cakir (Trabzonspor), Mert Günok (Basaksehir).

Kaitsjad: Kaan Ayhan (Sassuolo), Zeki Celik (Lille), Merih Demiral (Juventus), Ozan Kabak (Liverpool), Umut Meras (Le Havre), Mert Müldür (Sassuolo), Caglar Söyüncü (Leicester), Ridvan Yilmaz (Besiktas).

Poolkaitsjad: Kerem Aktürkoglu (Galatasaray), Taylan Antalyali (Galatasaray), Hakan Calhanoglu (Milan), Irfan Kahveci (Fenerbahce), Orkun Kökcü (Feyenoord), Dorukhan Toköz (Besiktas), Ozan Tufan (Fenerbahce), Abdülkadir Ömür (Trabzonspor), Cengiz Ünder (Leicester), Yusuf Yazici (Lille), Okay Yokuslu (West Brom).

Ründajad: Halil Dervisoglu (Galatasaray), Kenan Karaman (Düsseldorf), Enes Ünal (Getafe), Burak Yilmaz (Lille).

WALES

Peatreener: Rob Page**

Väravavahid: Adam Davies (Stoke), Wayne Hennessey (Crystal Palace), Danny Ward (Leicester).

Kaitsjad: Ben Cabango (Swansea), Ben Davies (Tottenham), Chris Gunter (Charlton), Tom Lockyer (Luton Town), Chris Mepham (Bournemouth), Rhys Norrington-Davies (Stoke), Connor Roberts (Swansea), Joe Rodon (Tottenham), Neco Williams (Liverpool).

Poolkaitsjad: Joe Allen (Stoke), Ethan Ampadu (Sheffield United), David Brooks (Bournemouth), Rubin Colwill (Cardiff), Daniel James (Manchester United), Dylan Levitt (Istra 1896), Joe Morrell (Luton Town), Aaron Ramsey (Juventus), Matthew Smith (Doncaster), Jonny Williams (Cardiff), Harry Wilson (Cardiff).

Ründajad: Gareth Bale (Tottenham), Kieffer Moore (Cardiff), Tyler Roberts (Leeds).

** juhendab koondist finaalturniiril, senine juhendaja Ryan Giggs taandati ametist politseijuurdluse tõttu

B-grupp:

BELGIA

Peatreener: Roberto Martinez

Väravavahid: Thibaut Courtois (Real Madrid), Simon Mignolet (Brugge), Matz Sels (Strasbourg).

Kaitsjad: Toby Alderweireld (Tottenham), Dedrick Boyata (Hertha), Jason Denayer (Lyon), Jan Vertonghen (Benfica), Thomas Vermaelen (Vissel Kobe).

Poolkaitsjad: Timothy Castagne (Leicester), Yannick Carrasco (Atletico), Nacer Chadli (Basaksehir), Leander Dendoncker (Wolverhampton), Kevin De Bruyne (Manchester City), Thorghan Hazard (Dortmund), Thomas Meunier (Dortmund), Dennis Praet (Leicester), Youri Tielemans (Leicester), Hans Vanaken (Brugge), Axel Witsel (Dortmund).

Ründajad: Mitchy Batshuayi (Crystal Palace), Christian Benteke (Crystal Palace), Jeremy Doku (Rennes), Eden Hazard (Real Madrid), Romelu Lukaku (Inter), Dries Mertens (Napoli), Leandro Trossard (Brighton).

TAANI

Peatreener: Kasper Hjulmand

Väravavahid: Jonas Lössl (Midtjylland), Frederik Rönnow (Schalke), Kasper Schmeichel (Leicester).

Kaitsjad: Joachim Andersen (Fulham), Nicolai Boilesen (Copenhagen), Andreas Christensen (Chelsea), Mathias Jörgensen (Copenhagen), Simon Kjaer (Milan), Jens Stryger Larsen (Udinese), Joakim Maehle (Atalanta), Jannik Vestergaard (Southampton).

Poolkaitsjad: Anders Christiansen (Malmö), Thomas Delaney (Dortmund), Christian Eriksen (Inter), Pierre-Emile Höjbjerg (Tottenham), Mathias Jensen (Brentford), Christian Nörgaard (Brentford), Daniel Wass (Valencia).

Ründajad: Martin Braithwaite (Barcelona), Andreas Cornelius (Parma), Mikkel Damsgaard (Sampdoria), Kasper Dolberg (Nice), Yussuf Poulsen (Leipzig), Robert Skov (Hoffenheim), Andreas Skov Olsen (Bologna), Jonas Wind (Copenhagen).

Teemu Pukkit saab Soome koondisest välja jätta vaid trauma. Või maavärisemine. Foto: Scanpix / Imago images / Lehtikuva / Roni Rekomaa

SOOME

Peatreener: Markku Kanerva

Väravavahid: Lukas Hradecky (Leverkusen), Jesse Joronen (Brescia), Anssi Jaakkola (Bristol Rovers).

Kaitsjad: Nikolai Alho (MTK), Paulus Arajuuri (Pafos), Niko Hämäläinen (QPR), Robert Ivanov (Warta), Thomas Lam (Zwolle),  Daniel O’Shaugnessy (HJK), Jukka Raitala (Minnesota United), Pyry Soiri (Esbjerg), Joona Toivio (Häcken), Jere Uronen (Genk), Leo Väisänen (Elfsborg).

Poolkaitsjad: Fredrik Jensen (Augsburg), Glen Kamara (Rangers), Joni Kauko (Esbjerg), Robin Lod (Minnesota United), Rasmus Schüller (Djurgardens), Tim Sparv (Larissa), Robert Taylor (Brann), Onni Valakari (Pafos).

Ründajad: Marcus Forss (Brentford), Lassi Lappalainen (CF Montreal), Joel Pohjanpalo (Union), Teemu Pukki (Norwich).

VENEMAA

Peatreener: Stanislav Tšertšessov

Väravavahid: Juri Djupin (Rubin), Matvei Safonov (Krasnodar), Anton Šunin (Moskva Dinamo).

Kaitsjad: Igor Divejev (CSKA), Georgi Džikija (Spartak), Mario Fernandes (CSKA), Roman Jevgenjev (Moskva Dinamo), Vjatšeslav Karavajev (Zenit), Fjodor Kudrjašov (Antalyaspor), Andrei Semjonov (Ahmat), Juri Žirkov (Zenit).

Poolkaitsjad: Dmitri Barinov (Lokomotiv), Daniil Fomin (Moskva Dinamo), Aleksandr Golovin (Monaco), Aleksei Ionov (Krasnodar), Daler Kuzjajev (Zenit), Deniss Makarov (Rubin), Aleksei Mirantšuk (Atalanta), Maksim Muhhin (Lokomotiv), Magomed Ozdojev (Zenit), Roman Zobnin (Spartak), Rifat Žemaletdinov (Lokomotiv), Deniss Tšerõšev (Valencia).

Ründajad: Artjom Dzjuba (Zenit), Aleksandr Sobolev (Spartak), Anton Zabolotnõi (Sotši).

C-grupp:

AUSTRIA

Peatreener: Franco Foda

Väravavahid: Daniel Bachmann (Watford), Pavao Pervan (Wolfsburg), Alexander Schlager (LASK).

Kaitsjad: David Alaba (Bayern), Aleksandar Dragovic (Leverkusen), Marco Friedl (Werder), Martin Hinteregger (Eintracht), Stefan Lainer (Mönchengladbach), Philipp Lienhart (Freiburg), Stefan Posch (Hoffenheim), Christopher Trimmel (Union), Andreas Ulmer (Salzburg).

Poolkaitsjad: Julian Baumgartlinger (Leverkusen), Christoph Baumgartner (Hoffenheim), Florian Grillitsch (Hoffenheim), Stefan Ilsanker (Eintracht), Konrad Laimer (Leipzig), Valentino Lazaro (Mönchengladbach), Xaver Schlager (Wolfsburg), Louis Schlaub (Luzern), Alessandro Schöpf (Schalke).

Ründajad: Marko Arnautovic (Shanghai Port), Michael Gregoritsch (Augsburg), Saša Kalajdzic (Stuttgart), Karim Onisiwo (Mainz), Marcel Sabitzer (Leipzig).

HOLLAND

Peatreener: Frank de Boer

Väravavahid: Marco Bizot (AZ), Tim Krul (Norwich), Maarten Stekelenburg (Ajax).

Kaitsjad: Patrick van Aanholt (Crystal Palace), Nathan Ake (Manchester City), Daley Blind (Ajax), Denzel Dumfries (PSV), Matthijs de Ligt (Juventus), Jurrien Timber (Ajax), Joel Veltman (Brighton), Stefan de Vrij (Inter), Owen Wijndal (AZ).

Poolkaitsjad: Ryan Gravenberch (Ajax), Frenkie de Jong (Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (AZ), Marten de Roon (Atalanta), Georginio Wijnaldum (Liverpool).

Ründajad: Steven Berghuis (Feyenoord), Memphis Depay (Lyon), Cody Gakpo (PSV), Luuk de Jong (Sevilla), Donyell Malen (PSV), Quincy Promes (Spartak), Wout Weghorst (Wolfsburg).

Põhja-Makedooniaga kannatab ka Eestil mängida kui võrdne võrdsega. Kahjuks on nemad nüüd esmakordselt EM-il, meie endiselt mitte. Foto: Oliver Tsupsman

PÕHJA-MAKEDOONIA

Peatreener: Igor Angelovski

Väravavahid: Stole Dimitrievski (Rayo Vallecano), Risto Jankov (Rabotnicki), Damjan Shishkovski (Doxa).

Kaitsjad: Ezgjan Alioski (Leeds), Egzon Bejtulai (Shkendija), Visar Musliu (Fehervar), Kire Ristevski (Ujpest), Stefan Ristovski (Zagrebi Dinamo), Gjoko Zajkov (Charleroi), Darko Velkovski (Rijeka).

Poolkaitsjad: Arijan Ademi (Zagrebi Dinamo), Daniel Avramovski (Kayserispor), Darko Churlinov (Stuttgart), Enis Bardhi (Levante), Eljif Elmas (Napoli), Ferhan Hasani (Partizani), Tihomir Kostadinov (Ružomberok), Boban Nikolov (Lecce), Marjan Radeski (Akademija Pandev), Stefan Spirovski (Larnaca).

Ründajad: Goran Pandev (Genoa), Milan Ristovski (Trnava Spartak), Vlatko Stojanovski (Chambly), Aleksandar Trajkovski (Mallorca), Ivan Trichkovski (Larnaca), Krste Velkoski (Sarajevo).

UKRAINA

Peatreener: Andri Ševtšenko

Väravavahid: Heorhi Buštšan (Kiievi Dinamo), Andri Pjatov (Šahtar), Anatoli Trubin (Šahtar).

Kaitsjad: Oleksandr Karavajev (Kiievi Dinamo), Serhii Krõvtsov (Šahtar), Mõkola Matvijenko (Šahtar), Vitali Mõkolenko (Kiievi Dinamo), Deniss Popov (Kiievi Dinamo), Eduard Sobol (Brugge), Ilja Zabarnõi (Kiievi Dinamo), Oleksandr Tõmtšuk (Kiievi Dinamo).

Poolkaitsjad: Roman Bezus (Gent), Andri Jarmolenko (West Ham), Jevheni Makarenko (Kortrijk), Ruslan Malinovski (Atalanta), Marlos (Šahtar), Tarass Stepanenko (Šahtar), Serhii Sõdortšuk (Kiievi Dinamo), Heorhi Sudakov (Šahtar), Mõkola Šaparenko (Kiievi Dinamo), Oleksandr Zintšenko (Manchester City), Oleksandr Zubkov (Ferencvaros), Viktor Tsõhankov (Kiievi Dinamo).

Ründajad: Artjom Besjedin (Kiievi Dinamo), Artjom Dovbõk (Dnipro), Roman Jaremtšuk (Gent).

D-grupp:

HORVAATIA

Peatreener: Zlatko Dalic

Väravavahid: Lovre Kalinic (Hajduk), Dominik Livakovic (Zagrebi Dinamo), Simon Sluga (Luton).

Kaitsjad: Borna Barišic (Rangers), Domagoj Bradaric (Lille), Duje Caleta-Car (Marseille), Joško Gvardiol (Zagrebi Dinamo), Josip Juranovic (Legia), Dejan Lovren (Zenit), Mile Škoric (Osijek), Domagoj Vida (Besiktas), Sime Vršaljko (Atletico).

Poolkaitsjad: Milan Badelj (Genoa), Marcelo Brozovic (Inter), Luka Ivanušec (Zagrebi Dinamo), Mateo Kovacic (Chelsea), Luka Modric (Real Madrid), Mario Pašalic (Atalanta), Nikola Vlašic (CSKA).

Ründajad: Josip Brekalo (Wolfsburg), Ante Budimir (Osasuna), Andrej Kramaric (Hoffenheim), Mislav Oršic (Zagrebi Dinamo), Ivan Perišic (Inter), Bruno Petkovic (Zagrebi Dinamo), Ante Rebic (Milan).

TŠEHHI

Peatreener: Jaroslav Šilhavy

Väravavahid: Aleš Mandous (Olomouc), Jiri Pavlenka (Werder), Tomaš Vaclik (Sevilla).

Kaitsjad: Jan Boril (Slavia)Jakub Brabec (Plzen), Ondrej Celustka (Sparta), Vladimir Coufal (West Ham), Tomaš Holes (Slavia), Pavel Kaderabek (Hoffenheim), Tomaš Kalas (Bristol City), Aleš Mateju (Brescia), David Zima (Slavia).

Poolkaitsjad: Antonin Barak (Hellas Verona), Vladimir Darida (Schalke), Adam Hložek (Sparta), Jakub Jankto (Sampdoria), Lukaš Masopust (Slavia), Jakub Pešek (Slovan), Michal Sadilek (Slovan), Tomaš Soucek (West Ham), Petr Ševcik (Slavia).

Ründajad: Michael Krmencik (PAOK), Tomaš Pekhart (Legia), Patrik Schick (Leverkusen), Matej Vydra (Burnley).

INGLISMAA

Peatreener: Gareth Southgate

Väravavahid: Dean Henderson (Manchester United), Sam Johnstone (West Bromwich), Jordan Pickford (Everton).

Kaitsjad: Ben Chilwell (Chelsea), Conor Coady (Wolverhampton), Reece James (Chelsea), Harry Maguire (Manchester United), Tyrone Mings (Aston Villa), Luke Shaw (Manchester United), John Stones (Manchester City), Kieran Trippier (Atletico), Kyle Walker (Manchester City), Ben White (Brighton).

Poolkaitsjad: Jude Bellingham (Dortmund), Phil Foden (Manchester City), Jack Grealish (Aston Villa), Jordan Henderson (Liverpool), Mason Mount (Chelsea), Kalvin Phillips (Leeds), Declan Rice (West Ham), Bukayo Saka (Arsenal), Jadon Sancho (Dortmund).

Ründajad: Dominic Calvert-Lewin (Everton), Harry Kane (Tottenham), Marcus Rashford (Manchester United), Raheem Sterling (Manchester City).

ŠOTIMAA

Peatreener: Steve Clarke

Väravavahid: Craig Gordon (Hearts), David Marshall (Derby), Jon McLaughlin (Rangers).

Kaitsjad: Liam Cooper (Leeds), Declan Gallagher (Motherwell), Grant Hanley (Norwich), Jack Hendry (Oostende), Scott McKenna (Nottingham Forest), Stephen O'Donnell (Motherwell), Nathan Patterson (Rangers), Andy Robertson (Liverpool), Greg Taylor (Celtic), Kieran Tierney (Arsenal).

Poolkaitsjad: Stuart Armstrong (Southampton), John Fleck (Sheffield United), Billy Gilmour (Chelsea), John McGinn (Aston Villa), Callum McGregor (Celtic), Scott McTominay (Manchester United), David Turnbull (Celtic).

Ründajad: Che Adams (Southampton), Ryan Christie (Celtic), Lyndon Dykes (QPR), James Forrest (Celtic), Ryan Fraser (Newcastle), Kevin Nisbet (Hibernian).

Mees nagu masin - aga Poola koondisega pole Robert Lewandowski seni kuigi kaugele jõudnud. Kas äkki seekord? Foto: Scanpix / Reuters / Bernadett Szabo

E-grupp:

POOLA

Peatreener: Paulo Sousa

Väravavahid: Lukasz Fabianski (West Ham), Lukasz Skorupski (Bologna), Wojciech Szczesny (Juventus).

Kaitsjad: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszynski (Sampdoria), Pawel Dawidowicz (Hellas Verona), Kamil Glik (Benevento), Michal Helik (Barnsley), Tomasz Kedziora (Kiievi Dinamo), Kamil Piatkowski (Czestochowa Rakow), Tymoteusz Puchacz (Poznani Lech), Maciej Rybus (Lokomotiv). 

Poolkaitsjad: Przemyslaw Frankowski (Chicago Fire), Kamil Jozwiak (Derby), Mateusz Klich (Leeds), Kacper Kozlowski (Pogon), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiv), Karol Linetty (Torino), Jakub Moder (Brighton), Przemyslaw Placheta (Norwich), Piotr Zielinski (Napoli).

Ründajad: Robert Lewandowski (Bayern), Dawid Kownacki (Düsseldorf), Karol Swiderski (Thessaloniki PAOK), Jakub Swierczok (Piast).

SLOVAKKIA

Peatreener: Štefan Tarkovic

Väravavahid: Martin Dubravka (Newcastle), Dušan Kuciak (Lechia), Marek Rodak (Fulham).

Kaitsjad: David Hancko (Sparta), Tomaš Hubocan (Omonia), Martin Koscelnik (Liberec), Peter Pekarik (Hertha), Lubomir Šatka (Poznani Lech), Milan Škriniar (Inter), Martin Valjent (Mallorca), Denis Vavro (Huesca).

Poolkaitsjad: Laszlo Benes (Augsburg), Ondrej Duda (Köln), Jan Greguš (Minnesota United), Marek Hamšik (Göteborg), Lukaš Haraslin (Sassuolo), Jakub Hromada (Slavia), Patrik Hrošovsky (Genk), Juraj Kucka (Parma), Stanislav Lobotka (Napoli), Tomaš Suslov (Groningen), Vladimir Weiss (Slovan).

Ründajad: Robert Boženik (Feyenoord), Robert Mak (Ferencvaros), Michal Duriš (Omonia), Ivan Schranz (Jablonec).

HISPAANIA

Peatreener: Luis Enrique

Väravavahid: David de Gea (Manchester United), Robert Sanchez (Brighton), Unai Simon (Athletic).

Kaitsjad: Jordi Alba (Barcelona), Cesar Azpilicueta (Chelsea), Eric Garcia (Manchester City), Jose Gaya (Valencia), Aymeric Laporte (Manchester City), Diego Llorente (Leeds), Pau Torres (Villarreal).

Poolkaitsjad: Sergio Busquets (Barcelona), Koke (Atletico), Marcos Llorente (Atletico), Pedri (Barcelona), Rodri (Manchester City), Fabian Ruiz (Napoli), Thiago (Liverpool).

Ründajad: Alvaro Morata (Juventus), Gerard Moreno (Villarreal), Dani Olmo (Leipzig), Mikel Oyarzabal (Sociedad), Pablo Sarabia (PSG), Ferran Torres (Manchester City), Adama Traore (Wolverhampton).

ROOTSI

Peatreener: Janne Andersson

Väravavahid: Karl-Johan Johnsson (Kobenhavn), Kristoffer Nordfeldt (Genclerbirligi), Robin Olsen (Everton).

Kaitsjad: Ludwig Augustinsson (Werder), Pierre Bengtsson (Vejle), Marcus Danielson (Dalian Yifang), Andreas Granqvist (Helsingborgs), Filip Helander (Rangers), Pontus Jansson (Brentford), Emil Krafth (Newcastle), Mikael Lustig (AIK), Victor Lindelöf (Manchester United).

Poolkaitsjad: Jens Cajuste (Midtjylland), Viktor Claesson (Krasnodar), Albin Ekdal (Sampdoria), Emil Forsberg (Leipzig), Dejan Kulusevski (Juventus), Sebastian Larsson (AIK), Kristoffer Olsson (Krasnodar), Ken Sema (Watford), Mattias Svanberg (Bologna), Gustav Svensson (Guangzhou City).

Ründajad: Marcus Berg (Krasnodar), Alexander Isak (Real Sociedad), Jordan Larsson (Spartak), Robin Quaison (Mainz).

F-grupp:

PRANTSUSMAA

Peatreener: Didier Deschamps

Väravavahid: Hugo Lloris (Tottenham), Mike Maignan (Lille), Steve Mandanda (Marseille)

Kaitsjad: Lucas Digne (Everton), Leo Dubois (Lyon), Lucas Hernandez (Bayern), Presnel Kimpembe (PSG), Jules Kounde (Sevilla), Clement Lenglet (Barcelona), Benjamin Pavard (Bayern), Raphael Varane (Real Madrid), Kurt Zouma (Chelsea).

Poolkaitsjad: N'Golo Kante (Chelsea), Thomas Lemar (Atletico), Paul Pogba (Manchester United), Adrien Rabiot (Juventus), Moussa Sissoko (Tottenham), Corentin Tolisso (Bayern).

Ründajad: Wissam Ben Yedder (Monaco), Karim Benzema (Real Madrid), Kingsley Coman (Bayern), Ousmane Dembele (Barcelona), Olivier Giroud (Chelsea), Antoine Griezmann (Barcelona), Kylian Mbappe (PSG), Marcus Thuram (Mönchengladbach).

Thomas Müller on viimased kaks aastat saanud kanda vaid Müncheni Bayerni särki. Nüüd tuleb taas selga sobitada koondise vorm. Foto: Scanpix / Reuters / Annegret Hilse

SAKSAMAA

Peatreener: Joachim Löw

Väravavahid: Bernd Leno (Arsenal), Manuel Neuer (Bayern), Kevin Trapp (Eintracht).

Kaitsjad: Matthias Ginter (Mönchengladbach), Robin Gosens (Atalanta), Christian Günter (Freiburg), Marcel Halstenberg (Leipzig), Mats Hummels (Dortmund), Lukas Klostermann (Leipzig), Robin Koch (Leeds), Antonio Rüdiger (Chelsea), Niklas Süle (Bayern).

Poolkaitsjad: Emre Can (Dortmund), Leon Goretzka (Bayern), Ilkay Gündogan (Manchester City), Kai Havertz (Chelsea), Jonas Hofmann (Mönchengladbach), Joshua Kimmich (Bayern), Toni Kroos (Real Madrid), Thomas Müller (Bayern), Jamal Musiala (Bayern), Florian Neuhaus (Mönchengladbach), Leroy Sane (Bayern).

Ründajad: Serge Gnabry (Bayern), Kevin Volland (Monaco), Timo Werner (Chelsea).

UNGARI

Peatreener: Marco Rossi

Väravavahid: Adam Bogdan (Ferencvaros), Denes Dibusz (Ferencvaros), Peter Gulacsi (Leipzig).

Kaitsjad: Bendeguz Bolla (Fehervar), Endre Botka (Ferencvaros), Attila Fiola (Fehervar), Akos Kecskes (Lugano), Adam Lang (Omonia), Gergö Lovrencsics (Ferencvaros), Willi Orban (Leipzig), Attila Szalai (Fenerbahce).

Poolkaitsjad: Tamas Cseri (Mezökövesd), Daniel Gazdag (Honved), Filip Holender (Partizan), Laszlo Kleinheisler (Osijek), Adam Nagy (Bristol City), Loic Nego (Fehervar), Andras Schäfer (Dunajska Streda), David Siger (Ferencvaros).

Ründajad: Janos Hahn (Paks), Nemanja Nikolic (Fehervar), Roland Sallai (Freiburg), Szabolcs Schön (FC Dallas), Adam Szalai (Mainz), Kevin Varga (Kasimpasa), Roland Varga (MTK Budapest).

PORTUGAL

Peatreener: Fernando Santos

Väravavahid: Anthony Lopes (Lyon), Rui Patricio (Wolverhampton), Rui Silva (Granada).

Kaitsjad: Joao Cancelo (Manchester City), Raphael Guerreiro (Dortmund), Ruben Dias (Manchester City), Jose Fonte (Lille), Nuno Mendes (Sporting), Pepe (Porto), Nelson Semedo (Wolverhampton).

Poolkaitsjad: William Carvalho (Betis), Bruno Fernandes (Manchester United), Joao Moutinho (Wolverhampton), Ruben Neves (Wolverhampton), Sergio Oliveira (Porto), Joao Palhinha (Sporting), Danilo Pereira (PSG), Renato Sanches (Lille).

Ründajad: Joao Felix (Atletico), Diogo Jota (Liverpool), Pedro Goncalves (Sporting), Goncalo Guedes (Valencia), Cristiano Ronaldo (Juventus), Andre Silva (Eintracht), Bernardo Silva (Manchester City), Rafa Silva (Benfica).

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti