Berni ime kordus? Šveitsi meister tuli raskest seisust välja ning võitis ungarlasi (0)

Ulisses Garcia lõi Young Boysi kolmanda värava. Foto: Scanpix / Alessandro Della Valle / EPA

Eurosarjades peeti täna olulisi sõelmänge, kui Meistrite liiga viimases alagrupieelses duellivoorus võtsid avamatšist võidupunkte nii Malmö, Lissaboni Benfica kui ka Berni Young Boys. Ka Euroopa liigas peeti üks play-off matš, kus Glasgow Celtic kasutas oma kodueelist edukalt ära ning teenis Alkmaari AZ-i vastu 2:0 võidu.

Kui vaadata võistlustules olnud meeskondi, siis tõenäoliselt heitlesid kõige nimekamad meeskonnad Portugalis, kus kohalik Benfica võõrustas Hollandi hõbedat PSV-d. Mõlema ridadest leiab kuhjaga staare, keda tunnevad peaaegu kõik jalgpallifännid - Benficas on Nicolas Otamendi, Joao Mario ja Pizzi ning PSV-s pallivad Mario Götze, Marco van Ginkel ja Davy Pröpper.

Seekord alustas kohtumist paremini kodutiim, kes juba kümnendal minutil Rafa Silva tabamusest juhtima läksid. Kuigi vastased kogusid hoogu ning muutusid üsnagi ohtlikuks, siis avapoolaja lõpus duubeldas Julian Weigl portugallaste eduseisu. Teisel poolajal said PSV mängijad ühe tagasi löödud, ent kodumängule minnakse siiski kaotusseisus.

Õhtu võib-olla kõige imetlusväärseima saavutusega said hakkama Šveitsi meistrid Young Boysist. Berni võistkond jäi Ungari tippsats Ferencvarosi vastu küll kiirelt kaotusseisu, kuid seis viigistati vaid paarkümmend sekundit hiljem. Põnevaks läks asi aga 25. minutil, mil šveitslased Silvan Hefti viimase mehena tehtud vea tõttu vähemusse jäid. Vastased teenisid ka penalti ning mängida oli veel üle tunni ...

Aga Young Boysi toetajatel polnud muretsemiseks põhjust. Esiteks lõid vastased 11-meetri trahvilöögi posti ning seejärel võeti neilt videokohtunike abil veel üks värav ära. 40 minutit hiljem oli tablool hoopis huvitav seis, kui kümnekesi mänginud šveitslased suutsid vastaste vastu 3:1 juhtima minna. Kuigi ungarlased lõid ühe siiski tagasi, siis avavoorust saadi ikkagi kirja olulised võidupunktid.

Kuna mäng toimus Bernis, siis tuleb vägisi meelde 1954. aasta MM-i finaal, kus saksa keelt rääkiv võistkond šokeeris (sarnaselt tänasele) ungarlasi. Otseloomulikult on väike vahe sees, kas mängija võidab MM-i või alistab hoopis Meistrite liiga play-off'i avamatšis oma konkurendid, kuid sellegipoolest näitavad märgid, et Bern pigem pole ungarlaste lemmikkoht.

Samas ei saa Young Boys veel liialt rõõmustada, kuna klubi pole Meistrite liigas just kuigi edukas olnud. Nimelt on lausa kolmel korral libastutud viimasel tõkkel ehk alagrupist on jäädud napimast napimalt välja. Teisalt, kui vaadata eelmiste konkurentide taset (Tottenham, Mönchengladbach, Moskva CSKA), siis võib-olla suudetakse teistkordselt end 32 parima sekka murda.