Betisi elav legend kiskus viimase viie minutiga Sociedadilt võidu käest (0)

Betisi mängijad tähistavad viigiväravat, keskel päevakangelane Joaquin. Foto: Scanpix / EPA / Javier Etxezarreta

Real Betis on Joaquin ja Joaquin on Real Betis - raske on Andaluusia klubi tema nime mainimata ettegi kujutada. Võõrsil peetud liigamängus Real Sociedadiga, kus viimast viite minutit alustati 0:2 kaotusseisus, lisas Joaquin oma legendile järjekordse peatüki, vedades kaaslased viigini.

Kuus hooaega tagasi tuli Joaquin pärast seiklusi Valencias, Malagas ja Fiorentinas jälle koju, karjääri lõpetama. Tänaseks 39-aastasena lõpetab ta seda siiamaani. Betis oli teise poolaja alguses tosina minutiga 2:0 ette läinud ning teel tähtsa võiduni, mis olnuks neile alates novembri lõpust liigas alles teine ja aidanuks püsida Meistrite liiga koha konkurentsis.

Joaquin arvas teisiti. Esmalt andis ta paremalt äärelt imelise tsenderduse Sergio Canalesele, kellel polnud raske täpse pealöögiga vahet vähendada. Üleminutitel oli Joaquin aga juba ise värava ees õiges kohas ja saatis palli õnneliku rikošeti abiga sihile. Teenitud punkt ei tõstnud Betisi tabelis küll senisest kaheksandast kohast kõrgemale, ent ei lubanud ka vahel käriseda.

Seekordse saavutusega jõudis Joaquin üsna lähedale teisele legendile Francesco Tottile, kellel on ainsana õnnestunud viimase kümne aasta jooksul Euroopa viies tippliigas anda ühes mängus väravasööt ja lüüa ise värav. Totti oli 2016. aastal seda tehes Joaquinist 164 päeva vanem.

Hooaega suurepäraselt alustanud Sociedad, kes veel 13. vooru järel liigat suisa juhtis, on aga nüüdseks langenud kuuendaks. Nende õnneks ei suutnud üllatuslikult viigist enamat ka viiendal real olev Villarreal, kelle kohtumises tabeli viimase meeskonna Huescaga jäidki väravad löömata. Tabeli tipus olevatel Madridi klubidel hoiab aga survet peal Sevilla, kes alistas tänu Youssef en-Nesyri kübaratrikile kodus Cadizi 3:0.

Real Sociedad - Real Betis 2:2 (0:0)