Betisi talisman tähistas koondisekutset kahekordselt (0)

Borja Iglesias võttis väravate löömise enda hooleks. Foto: Scanpix / EPA / Jose Manuel Vidal

Hispaania kõrgliigas ei lasknud Real Betis end häirida eelmises voorus Real Madridilt saadud hooaja esimesest kaotusest, vaid seljatas 2:1 Girona.

Õhtu kangelaseks kerkis mõlemad kodumeeskonna väravad löönud Borja Iglesias, kes kutsuti äsja esmakordselt Hispaania koondisesse. Mängu algus ei olnud viiendat järjestikust koduvõitu jahtinud rohevalgetele siiski sugugi nii rõõmustav, kuna Arnau Martinez viis külalised seitsmendal minutil vastupidiselt mängupildile juhtima. Girona edu ei püsinud kaua, sest veerandtunnise mängu järel tegi Bernardo Espinosa karistusalas penaltiväärilise vea ja Iglesias viigistas 11 meetri punktilt seisu.

Pisut pärast seda saadeti neljanda kohtunikuga vaidlemise eest väljaku kõrvalt minema Girona peatreener Michel, ent juhendaja abita jäänud külalised suutsid pikalt mängus püsida. Alles 71. minutil kasutas Iglesias tänulikult ära Borja Saizi pakutud õlekõrre - Girona ründaja eksis üsna seletamatul moel kaitsjatele mõeldud tagasisööduga ning palli näpanud Iglesias lõpetas spurdi täpse löögiga, kindlustades Betisile võidu

Kolm punkti lisas tabelisse 2:1 võidu eest ka Real Sociedad, kelle kohtumises Espanyoliga löödi kõik väravad ära juba esimese pooltunniga, täpsemini tosina minuti sees. Takefusa Kubo kasutas ära külaliste väravavahi Alvaro Fernandezi ränga eksimuse ja suutis suunata palli värava ette, kust Alexander Sörloth selle võrku lükkas. Ent Espanyol vastas otsekohe, sest Edu Exposito kõmmutas nurgalöögi järel palli võrku.

Viimane sõna jäi siiski kodumeeskonnale, sest vahetult enne pooltunni täitumist võttis Mikel Merino Espanyoli kaitsjad ette ning jättis seejärel vormistamise Brais Mendezi hooleks. Võit oli Sociedadile sel hooaja koduliigas koduväljakul esimene, viiest viimasest mängust neli kaotanud Espanyol püsib aga napilt väljalangemistsooni kohal.

Real Betis - Girona 2:1 (1:1)