Brasiilia kaitsja püstitas Prantsusmaal kummalise, ent fenomenaalse rekordi (0)

Prantsusmaa kõrgliigas peeti teisipäeva õhtul üks kohtumine, kus Montpellier alistas 2:1 Lyoni Olympique'i. Tulemusest rohkem tähelepanu pälvis kodumeeskonna kapteni Hiltoni saavutus.

13. septembril ehk kaks päeva enne mängu oma 43. (!) sünnipäeva tähistanud Hiltonist sai esimene vähemalt 43-aastane Prantsusmaa kõrgliigas platsil käinud jalgpallur pärast Roger Courtois'd, kes mängis 1956. aasta juunis Troyes' meeskonna ridades 44-aastasena.

Euroopa viie tippliiga (Inglismaa, Hispaania, Itaalia, Saksamaa, Prantsusmaa) lõikes käis mõni nii vana mängija viimati platsil 2008. aastal, kui Rooma Laziot esindas tol hetkel 44-aastane Marco Ballotta.

Montpellier' kapteni ajalooline kohtumine kujunes vastuoluliseks - meeskond võitis tänu Teji Savanier kahele väravale ja tõusis tabelis viiendaks, ent Hilton ise teenis 81. minutil punase kaardi ja põhjustas penalti, mille Memphis Depay realiseeris.

Arvestades, et Lyon mängis Houssem Aouar' punase kaardi tõttu alates 44. minutist vähemuses, polnud Montpellier' võit polnud siiski ülearu ebaloogiline tulemus.

Kohtumise järel tabasid fotograafid kauni hetke, kui Ligue 1-s 2004. aastal Bastia ridades debüteerinud ning Montpellier's alates 2011. aastast mängiv Hilton lõi rusikad kokku Lyoni ründaja Mathis Cherkiga, kes oli sel ajal, kui Hilton Prantsusmaa kõrgliigas debüteeris, kõigest viis kuud vana!