Brightoni saamatus kinkis West Bromile olulised võidupunktid (+ Newcastle'i ja Wolvesi anomaalia) (0)

West Bromi peatreener Sam Allardyce. Foto: Scanpix / Peter Powell / PA Wire / PA Images

Sam Allardyce määrati mullu detsembris West Bromwich Albioni peatreeneriks eesmärgiga Inglismaa kõrgliigasse püsima jääda. Ülesanne on endiselt keeruline, aga kolmemänguline kaotuseta seeria annab lootust.

Täna alistas West Brom kodus Brighton & Hove Albioni 1:0, mis tähendab, et Allardyce & co on viimase kolme mänguga teeninud viis punkti (lisaks viigid Manchester Unitedi ja Burnleyga).

Olulised võidupunktid tulid keeruliselt. West Brom haaras juhtohjad 11. minutil, kui skooris Kyle Bartley, aga mõned minutid hiljem mängis Okay Yokuslu karistusalas käega ja kohtunik määras VAR-i abil penalti, mille Pascal Gross latti lajatas. See polnud aga kõik, sest teisel poolajal põhjustas Conor Townsend penalti, mille Danny Welbeck posti virutas. Lisaks tühistati avapoolajal Brightoni kapteni Lewis Dunki värav.

Lähirivaali alistanud ja Allardyce'i käe all teise võidu teeninud West Brom vireleb 20 meeskonna konkurentsis 19. kohal ja ihaldatud turvatsoon jääb üheksa punkti kaugusele, sest Newcastle United teenis kodus Wolverhampton Wanderersi vastu väärtusliku punkti.

Kahemängulise kaotuste seeria lõpetanud Newcastle läks Wolverhamptoni vastu 52. minutil juhtima, kui karistusalas oli markeerimata Jamal Lascelles, kes ei eksinud. Newcastle ei suutnud kolme punkti kätte saada, sest 73. minutil säras Ruben Neves. Kuigi mõlemal meeskonnal oli järelejäänud aja jooksul sajaprotsendiline võimalus, siis rohkem skoori ei tehtud.

Seejuures on Newcastle'i ja Wolverhamptoni viimasest kuuest omavahelisest mängust viis jäänud 1:1 viiki. Anomaalia. Lisaks on Wolves tänavusel hooajal korduvalt kaotusseisust välja rabelenud ja seeläbi koguni 20 punkti teeninud. Praegu on Wolves 34 punktiga 12. kohal.

Brighton ja Newcastle on praeguse seisu järgi viimased meeskonnad, kes jäävad kõrgseltskonda püsima. Mõlemad meeskonnad on 26 mänguga kogunud 26 punkti, aga Brighton asub parema väravate vahe tõttu 16. ja Newcastle 17. kohal. Kui 18. tabelireal olev Fulham suudab pühapäeval võõrsil Crystal Palace'i alistada, mahuvad Brighton, Newcastle ja Fulham ühe punkti sisse.

West Bromwich Albion - Brighton & Hove Albion 1:0 (1:0)