Burnley rikkus rekordit jahtinud Liverpooli ajaloolise šansi (0)

Inglismaa meistritiitli juba kindlustanud Liverpoolil oli kuldne võimalus kerkida esimeseks meeskonnaks, kes võitnud Premier League'is ühe hooaja jooksul kõik kodumängud. Ent millega ei saanud hakkama ei kumbki Manchesteri klubi ega ka Londoni hiiud, selle tegi ära väike Burnley.

Tänavusel meistril oli vaja vaid alistada hooaja kahes viimases kodukohtumises Burnley ja Chelsea, kuid poolesaja kilomeetri kauguselt kohale sõitnud külaliste vastu lepiti 1:1 viigiga. Viimati loovutas Liverpool Anfieldil liigamängus punkte 2019. aasta 30. jaanuaril, kui Leicester sai neilt kätte viigi. Pärast seda on 24 mängus kõik vastased kaotajana koju saadetud, nüüd sai ilus seeria aga otsa.

Liverpool asus juhtima 34. minutil, kui karistusalasse jõudnud äärekaitsja Andrew Robertson suunas peaga võrku Fabinho söödu. Avapoolaja kangelane oli Burnley poolel väravavaht Nick Pope, kes tegi mitu hiilgavat tõrjet ja aitas skoori väiksena hoida.

Teisel poolajal nõelas hoopis Burnley, kui Jay Rodriguez 69. minutil täpse ja terava löögiga viigistas. Liverpoolil oli veel mitu võimalust ikkagi võit võtta, ent väravale jõudis kõige lähemale hoopis Johann Berg Gudmundsson, kes kolistas nurgalöögi järel penaltipunkti lähistelt sooritatud pealelöögiga Alissoni värava põiklatti. Üleminutitel avanes kuldne šanss Mohamed Salahil, ent egiptlane saatis palli otse Pope'i kinnaste vahele.

Tänane viik tähendab, et kõigis sarjades hooaja esimesest 41 mängust vaid kolm viigistanud ja kaks kaotanud Liverpool on viimasest 12 mängust saanud viie võidu kõrvale kaks viiki ja viis kaotust. Ühtlasi läks Liverpoolil veidi keerulisemaks ihaldatud saja punkti piirini küündimine. Liidritel on liigatabelis 93 punkti ning pidamata veel kolm kohtumist Arsenali, Chelsea ja Newcastle'iga. Kõige rohkem saadakse endale seega lubada veel ühte viiki.

Burnley kerkis seevastu liigatabelis Tottenhamist mööda üheksandale kohale ning võib endiselt hellitada lootust eurosarja pääsemisest. Näiteks kuuendast kohast ollakse praegu kahe punkti kaugusel, ehkki eespool olevatel konkurentidel on 35. vooru kohtumised veel pidamata.

Liverpool - Burnley 1:1 (1:0)