Cagliari maksis Klavani pingile jätmise eest rängimat hinda pärast Ronaldot (0)

Ragnar Klavani tööandja Cagliari Calcio mängis Itaalia kõrgliigas võõral väljakul Claudio Ranieri juhendatava Sampdoriaga ja pidi vastu võtma viimase 15 liigamängu suurima kaotuse. Kahes viimases voorus 90 minutit kirja saanud eestlane jälgis 0:3 kaotusega lõppenud kohtumist pingilt.

Koroonapausilt naasnud Cagliari lõpetas seejärel kohe ka kevadel pikaks veninud võiduta seeria ning kuuest eelnenud mängust oli kaotatud vaid üks. Samas kogunes ka võite vähe, sest neljast eelmisest kohtumisest oli kirjas tervelt kolm viiki.

Täna andis peatreener Walter Zenga peale Klavani puhkust ka näiteks Joao Pedrole, kes siiski 0:2 kaotatud esimese poolaja järel sisse vahetati, kuid tulutult, sest meeskonda ei suutnud kaotusest päästa suutnud temagi. Viimati sai Cagliari nii suurelt lüüa jaanuaris, kui võõrsil jäädi 0:4 alla kübaratriki teinud Cristiano Ronaldole ja Juventusele.

Koroonapausi järel korra algkoosseisus platsil käinud, seejärel kahe mängu ajal pisitraumat ravinud ning kahes viimases kohtumises jälle algrivistusse kuulunud Klavan võis enne tänast enda tööga nii isiklikus kui ka meeskondlikus plaanis rahule jääda: Fiorentinal ja Leccel ei lastud kahes eelmises mängus skoori teha ning sestap pole nende 285 minuti jooksul, mis eestlane on pärast pausi Cagliari särgis väljakul veetnud, meeskonnale ainsatki väravat.

Cagliari väravamure ehk Error 404: goal not found

Täna tuli ilma Klavanita aga juba 8. minutil esimene pall võrgust välja võtta, kui kaitsjad ei suutnud karistusalas omavahel ära jagada Manolo Gabbiadinit. Nimeka Claudio Ranieri juhendatava Sampdoria teine tabamus sündis vasturünnakust, mille lõpetas terava löögiga Federico Bonazzoli. Sama mees vormistas teisel poolajal ka lõppskoori, kui kaitsjad ta vasturünnakul taas üksinda värava alla jätsid.

Cagliari õnnetuseks on lisaks kaitsjatele hakanud nullidest lugu pidama ka nende ründajadning koos tänasega on juba viimases neljas kohtumises ise kuivale jäädud. Viimati skooriti 29. vooru kohtumises Genoa vastu, kui 46. minutil sai jala valgeks Giovanni Simeone. See aga tähendab, et nullil ollakse juba 404 minutit järjest.

Kui mängida jääb veel viis kohtumist, asub Cagliari siiski 41 punktiga tabeli keskel igatepidi pingevabal 11. kohal - europääsme püüdmine kuulub pelgalt teooria valdkonda, väljalangemine aga ka enam ei ähvarda. Küllaga  tegi enda seisu tunduvalt kindlamaks viimasest viiest mängust neljanda võidu saanud Sampdoria, kes on hetkel püsimajäämise joonest juba üheksa punkti kaugusel.

Sarnaselt Genoa klubile teeb vägevat hooajalõppu ka nimekas AC Milan, kes alistas koduväljakul Parma. Kuuendal kohal olev Rossoneri on koroonapausi järel saanud seitsmest mängust viis võitu ja kaks viiki ning jääb Bolognaga viigistanud ja kuuendal kohal olevast Napolist tahapoole vaid kehvema väravate vahe tõttu. Viiendal kohal olev AS Romagi on vaid ühe punkti kaugusel.

Sampdoria - Cagliari 3:0 (2:0)