Cagliari pidi võõrsil Lazio paremust tunnistama (5)

Eesti koondise kapten Ragnar Klavan alustas tänast kohtumist Itaalia kõrgliigas taas algkoosseisus, kui võõrsil tuli vastu võtta 1:3 kaotus Rooma Lazio käest.

Liigatabelis 13. kohal paiknev Cagliari jäi täna selgelt alla viiendal kohal asuva Lazio vastu. Klavan alustas mängu algkoosseisus, kuid vahetati pärast esimest poolaeag välja, kui seisuks oli 0:2.

Esimest poolaega alustas kodumeeskond tunduvalt isukamalt ning kohe mängu alguses oli paar päris teravat võimalus kohtumist juhtima minna. Juba 12. minutil viiski Milinkovic-Savic Lazio juhtima, kui Correa ilusa individuaalse soorituse tõrjus Cagliari väravavaht Lazio poolkaitsjale otse jala peale, kes palli külmavereliselt võrku lükkas. Kõigest 11 minutit hiljem sai Francesco Acerbi nurgalöögist jalaga löögile, kui järjekordselt jäi Cragno pallile ette, aga teist pealelööki enam Cagliari väravavaht tõrjuda ei suutnud. Lazio 2:0 eduseisus mindi vaheajale.

Teisele poolajale oli Cagliari sunnitud vastu minema ilma Ragnar Klavanita, kes sai esimesel poolajal vigastada.

Teine poolaeg, nagu ka esimene, jätkus Lazio taktikepi all, küll aga anti rohkem vabadust ning ruumi ka Cagliari meestele palli vallata ning rünnakuid luua. Cagliaril oli raskusi ründekolmandikul teravuse loomisega ning lihtsate pallikaotustega anti Laziole rohkelt võimalusi ennast kontratega nõelata. 67. minutil suutsid Lazio mängumehed eduseisu veelgi kasvatada, kui ilusate söötudega mängiti Lulic vabaks, kes jäi väravavahiga vastastikku ning lükkas palli kenasti tagumisse nurka.

Mängu esimesel lisaminutil pidi peakohtunik nurgalöögist tekkinud olukorra videopildist üle vaatama, kui Lazio mängumees Bastos tabas oma küünarnukiga Cagliari mängija nägu. VAR-i tulemusena antigi Lazio kahjuks penalti, mille lõi väravavõrku Joao Pedro. Lazio poolt vaadates 3:1 skooriga mäng ka lõppes.

Lazio - Cagliari 3:1 (2:0)
12. Sergei Milinkovic-Savic, 23. Francesco Acerbi, 67. Senad Lulic - 90. pen Joao Pedro