Cardoso kiitis Paide vahetuste mõjujõudu ja osutas jooksurammu lõppemisele (0)

Nõmme Kalju peatreener Eddie Cardoso. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Evald Tipneri karikafinaalis Paide Linnameeskonnalt 0:1 kaotuse saanud Nõmme Kalju peatreener Eddie Cardoso sõnas kohtumise järel, et kui teise poolaja esitus oli tema meeskonnalt õnnestunud, siis lisaajaks enam jõudu ei jagunud ja see lõpuks kohtumise ka otsustas.

"Ilmselgelt olen väga pettunud ja õnnetu. Aga nii need asjad on. Esinesime nii hästi kui suutsime, aga lõpuks kuulus võit Paide meeskonnale. Seekord läks nii," sõnas Cardoso.

Poolkaitsja Igor Subbotin märkis kohtumise järel, et lisaajal muutus Kalju liiga passiivseks. "Küsimus pole selles, et me langesime liiga alla, vaid mängu iseloomus. Paide sundis meid oma liine langetama. Kuna meil ei jagunud jooksurammu, et vastast kõrgemalt survestada, siis tuli vajuda allapoole ja hoida võistkonna kompaktsust. Me ei tahtnud, et see juhtuks. Aga Paide tegutsemine sundis meid madalamale.

Paide tõi värskete jalgadega mängijad väljakule siis, kui mänguline ülekaal kuulus meile. Enamiku teisest poolajast oli jämedam ots meie käes – valdasime palli, sundisime Paide liinid allapoole ja erinevalt esimesest poolajast tekitasime mõned võimalused. Teise poolaja lõpus sai Paide aga initsiatiivi endale ja lisaajal jagus neil rohkem jooksuvõimu. Me ei suutnud enam tühje tsoone katta ja end väljakul kehtestada. Nii see mäng läks," analüüsis Cardoso.

Esiründaja Alex Matthias Tamme puudumist Cardoso üle dramatiseerida ei soovinud. "Igatsesin teda samamoodi nagu Tre Fortune'it ja German Šleini. Tamm ei ole praegu võimeline mängima, järelikult täidab keegi teine tema koha. Seda Aleksandr Volkov ka tegi. Ei midagi erilist, tavapärane protseduur," sõnas portugallane.

Kalju koduväljakuks on tänavu Sportland Arena ning karikafinaal Paidega oli nende esimene võistlusmäng naturaalsel murul. "Tavamuru kurnab rohkem kui kunstmuru. Eks see oli keeruline, et sellise kaaluga kohtumine oli meie esimene mäng tavamurul, aga pole midagi parata," lausus Cardoso.