City astus veerandfinaali lävele, Real murdis kaheldavalt vähemusse jäetud Atalanta alles lõpu eel (0)

Ferland Mendy kerkis mõnevõrra ootamatult Real Madridi kangelaseks. Foto: Scanpix / AFP / Tiziana Fabi

Meistrite liiga kaheksandikfinaalide viimastes paarides tegid sammu edasipääsu poole Manchester City ja Real Madrid, kes alistasid võõrsil vastavalt 2:0 Mönchengladbachi Borussia ja 1:0 Atalanta.

Reali poolelt eemale jääjatest võinuks enne kohtumist peaaegu kokku panna eraldi meeskonna, kes võiks nimede poolest vabalt Meistrite liiga võidule mängida. Erinevatel põhjustel ei teinud Atalanta vastu kaasa Karim Benzema, Dani Carvajal, Eden Hazard, Marcelo, Eder Militao, Alvaro Odriozola, Sergio Ramos, Rodrygo ja Federico Valverde. Nii pidasid mitmed kihlveokontorid Atalantat suisa favoriidiks, ent itaallaste vastupanu murdis juba 17. minutil Remo Freulerile näidatud punane kaart.

Freuler jooksis karistusala lähistel jalad alt läbimurdel olnud Ferland Mendyl ning sakslasest kohtunik Tobias Stieler hindas juhtunu ilmselge väravavõimaluse ärahoidmiseks. Atalanta võitles kümnekesi südilt ning pidas vastu 86. minutini, saatuse irooniana lõi siis Reali võiduvärava just Atalanta fännide silmis patuoinaks kujunenud Mendy. Prantslane keerutas lahtimängitud nurgalöögi järel palli karistusalajoone tagant posti kõrvale.

Mönchengladbachi Borussia jäi koroonareeglite tõttu Budapestis peetud "kodumängus" Manchester City vastu väga hambutuks ning soosikud karistasid neid kahe väravaga. Avapoolajal oli Joao Cancelo söödu järel täpne Bernardo Silva ning teisel poolajal jõudis pall Cancelo-Silva kombinatsiooni kordumise järel värava ette Gabriel Jesusile, kes vormistas City 2:0 võidu. Kordusmängu eel näivad Gladbachi võimalused seetõttu juba äärmiselt napid.

Atalanta - Real Madrid 0:1 (0:0)