Costast sai taas must lammas, Atletico ning Oblaki rammu jätkus 85 minutiks (0)

Hispaania kõrgliiga 31. vooru keskses mängus alistas liidermeeskond Barcelona lähima jälitaja Atletico Madridi 2:0.

Mõlemad meeskonnad said Nou Campil peetud kohtumisele tulla küllaltki pingevabas olukorras. Barcelona edu liidrina oli kaheksa punkti ning tee 26. meistritiitlini valla. Atletico jaoks oli Barcelona püüdmise asemel pigem teemaks parima Madridi klubi aunimetus ning Real Madrid lastigi laupäeval endast vaid kahe silma kaugusele.

Teisipäeval Villarreali vastu varakult 2:0 eduseisu asunud, kuid lõpuks 4:4 viigiga piirdunud Barcelona alustas tänagi tugevalt. Lionel Messi perfektse söödu järel tabas Jordi Alba posti, Atletico puurisuul hiilgas tõrjetega Jan Oblak.

28. minutil muutus Atletico seis veelgi täbaramaks, kui lisaks mängulisele ülekaalule anti Barcelonale ülekaal ka inimjõus. Nimelt teenis Diego Costa keskväljal kohtuniku sõimamise eest punase kaardi. Diego Simeone ajastul on mängudes Barcelonaga punase kaardi saanud üheksa Atletico mängijat, mida on kolmekordselt enam kui ühegil teisel Barcelona vastasel tol ajavahemikul.

Tõrjeprotsendi (81) poolest Euroopa tippliigade parima puuriluku Oblaki suurepärane mäng ei lubanud aga Barcelonal igakülgset ülekaalu eduseisuks vormistada ning omad võimalused teenis ka Atletico. Numbrid tablool püsisid siiski muutumatuna.

Mängu lõpu eel külalised murdusid. 85. minutil saatis Luis Suarez löögi kasti tagant tagumise posti kõrvale, avades nii mänguskoori. Esmakordselt lõi uruguailasest tähtründaja kastist eemal värava kahes järjestikuses Barcelona mängus. Minut hiljem realiseeris Messi kiirrünnaku, vormistades nõnda lõppnumbrid.

Koduliigas 11-punktilist edu omaval Barcelonal on tules ka ülejäänud rauad. Kolmapäeval peetakse Inglismaal Meistrite liiga veerandfinaali avamäng Manchester Unitediga, Hispaania karikafinaalis ootab maikuus ees Valencia.

Barcelona - Atletico Madrid 2:0 (0:0)