Cristiano Ronaldo pingile jätnud Erik ten Hag alustas Manchester Unitedis kaotusega (0)

Manchester Unitedi ründaja Cristiano Ronaldo näitamas kohtunikule, et vastane viivitab mängu jätkamisega. Viis üleminutit teisele poolajale määrati, aga Unitedit see kaotusest ei päästnud. Foto: Scanpix / Reuters / Toby Melville

Manchester Unitedi uue peatreeneri Erik ten Hagi ametiaeg algas Old Traffordil saadud 1:2 kaotusega. Cristiano Ronaldo vahetusmeeste sekka jätnud hollandlase meeskond jäi avapoolajal 0:2 taha ega suutnud mängu päästa.

Eelmisel hooajal üheksa koha saavutanud ning sümpaatsete etteastete eest palju kiitust pälvinud Brightoni väravad lõi Pascal Gross 30. ja 39. minutil. 31-aastane sakslane kordas seeläbi oma eelmise hooaja väravasaaki.

United alustas teist poolaega ründavalt ning 53. minutil tegi ten Hag oodatud vahetuse, kui tõi platsile Cristiano Ronaldo, kes vahetas välja keskpoolkaitsja Fredi. 60. minutil avanes Marcus Rashfordil hiilgav šanss, aga Brightoni väravavaht Robert Sanchez jäi üks-üks olukorras peale.

68. minutil sai United värava kätte, kui nurgalöögi kaitsmisel ei saanud Brighton hakkama Unitedi kaitsjate Harry Maguire'i ja Diego Daloti poolt väravavahialas korraldatud segadusega, mis päädis Alexis Mac Allisteri omaväravaga.

Kaitsesse surutud Brighton ei suutnud kohtumise lõpufaasis palli pikalt enda valduses hoida ja United domineeris, ent kindlate võimaluste tekitamisega kodumeeskond hakkama ei saanud. Kohtunik Paul Tierney andis matšile viis üleminutit, aga ka seda ei suutnud United enda hüvanguks ära kasutada.

Teises pärastlõunases kohtumises asus Leicester kodus Brentfordi vastu Timoty Castagne 33. ja Kiernan Dewsbury-Halli 46. minuti väravatest 2:0 juhtima, aga Brentfordi eelmise hooaja parima väravaküti Ivan Toney 62. minuti tabamus muutis olukorra põnevamaks ning 86. minutil lõi Josh Dasilva 2:2, mis jäi ka lõppskooriks.

Leicester City - Brentford 2:2 (1:0)
33. Timoty Castagne, 46. Kiernan Dewsbury-Hall – 62. Ivan Toney, 86. Josh Dasilva

Manchester United - Brighton 1:2 (0:2)