Menüü
Veebisait

Deschamps ja Prantsusmaa keerasid kriitilisel teemal suu lukku ja ajasid mulli (0)

Prantsusmaa koondise peatreener Didier Deschamps. Foto: Scanpix / Peter Dovgan / Imago Images

Pühapäevase MM-finaali üks tulisemaid jutupunkte on Prantsusmaa meeskonnas lokkav viiruspuhang, mille tõttu jäid poolfinaalis eemale Adrien Rabiot ja Dayot Upamecano ning mille küüsi on väidetavalt langenud ka teised mängijad. Prantsusmaa peatreener Didier Deschamps keeras päev enne finaali kriitilisel teema suu lukku ja ajas mulli.

Dohas kell 11.30 toiminud pressikonverentsil küsiti nii Deschampsilt kui ka kaptenilt Hugo Lloris’lt, mis on värskem olukord viirusega. Mõlema mehe vastus oli sama – nad ei tea midagi, sest ärkasid vara ja pole täna veel ühtegi meeskonnakaaslast näinud, eks päeva jooksul midagi selgub, aga segada end sellest ei lasta.

Ilmselgelt olid prantslased otsustanud, et nad ei kavatse lõkkesse enam ainsatki halgu lisada ega teemat rohkem avada. Deschamps seda ka kinnitas. "Ma ei soovi viiruse teemal detailidesse minna. Saan aru, et teid see teema huvitab, aga meie tegeleme ettevaatusabinõude ja kohanemisega. Me teeme vajalikke asju, aga ei lase sel teemal võimust võtta," sõnas Prantsusmaa peatreener.

1998. aastal maailmameistriks tulnud koondise kapteniks olnud Deschamps peab Prantsusmaa peatreeneri ametit alates 2012. aastast ehk tegu on tema kolmanda MM-finaalturniiriga. Tulemused senistel tiitlivõistlustel on olnud järgmised – MM 2014 veerandfinaal, EM 2016 finaal, MM 2018 võit, EM 2021 1/8-finaal, MM 2022 võit või hõbe.

"Prantsusmaa juhendamine on minu karjääri üks suurepärasemaid sündmusi. Nautisin väga mängijana Prantsusmaa esindamist ja olen peatreeneri töö suhtes praegu sama kirglik kui ametit alustades. Aga kõige olulisem on alati meeskond, mitte mina. Olen 10 aastat olnud meeskonna teenistuses ja täpselt samamoodi on see ka MM-finaalis. Mõtlen ainult MM-tiitli võitmisest.

Finaalkohtumiseks tuleb alati valmistuda natuke teistmoodi, sest mängijaid valdavad tavapärasest erinevad emotsioonid. 2016 EM-finaalis ei õnnestunud see kõige etemini ja seda näitas ka tulemus. 2018 õnnestusime paremini. Esimeseks finaaliks on mängijal keerulisem valmistuda, hiljem on juba lihtsam. Võtmekohaks on isiklike emotsioonide haldamine."

Argentinaga kohtub Prantsusmaa teist MM-i järjest, aga 2018. aasta 1/8-finaaliga, mille nad 4:3 võitsid, soovitas Deschamps paralleele mitte tõmmata. "Argentina praegusest 26 mängijast olid toonases MM-koondises kõigest seitse. See pole üldse sama meeskond ja pole toonasega midagi võrrelda.

Lisaks kohtusime 1/8-finaalis, mitte tiitlimängus. Rivistuse kõrval olid teistsugused ka Argentina stiil ja mänguplaan. Tasub meeles pidada, et Argentina võib meid homme üllatada, aga samamoodi võime vastast üllatada ka meie. Näiteks Maroko tuli poolfinaalile viiese kaitseliiniga, mida nad polnud kordagi varem kasutanud. Igaks stsenaariumiks tuleb valmis olla."

MM-finaal Argentina – Prantsusmaa algab Lusaili staadionil pühapäeval Eesti aja järgi kell 17.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?