Dortmund mängis kolm (!) korda eduseisu maha, aga võitis seitsmeväravalise lahingu (0)

Dortmund väljus seitsmeväravalisest lahingust võiduga. Foto: Scanpix / Ina Fassbender / AFP

Dortmundi Borussia mängis Saksamaa Bundesligas koduväljakul Augsburgi vastu kolm korda eduseisu maha, aga kirjutas liigatabelisse ikkagi võidupunktid, sest kohtumine võideti 4:3.

Dortmund haaras juhtohjad 29. minutil, kui skooris Jude Bellingham, aga Arne Maier lõi 40. minutil viigivärava. Sellega polnud avapoolaeg veel lõppenud, sest Dortmund läks 42. minutil Nico Schlotterbecki tabamusest uuesti juhtima, aga vaheajale mindi siiski 2:2 viigiseisul, sest teisel üleminutil sahistas Ermedin Demirovic.

Dortmund asus kolmandat korda juhtima 75. minutil, kui Inglismaa ründaja Jamie Bynoe-Gittens lõi Bundesliga-karjääri esimese värava, aga ka sellele oli Augsburgil vastus olemas, sest Horvaatia kaitsja David Colina lõi oma debüütmängus samuti esimese värava Bundesligas. Kusjuures nii Bynoe-Gittens kui ka Colina sekkusid mõned minutid varem vahetusest.

Augsburg ei saanud kolmandat viigiväravat kaua tähistada, sest Dortmund nõelas kohe järgmisel rünnakul valusalt vastu, kui Giovanni Reyna skooris Bellinghami söödust ja viis Dortmundi neljandat korda juhtima. Augsburgil neljandaks viigiväravaks jõudu ja täpsust polnud.

Dortmund möödus liigatabelis Wolfsburgist ja asub kuuendal kohal. Augsburg jätkab 15. positsioonil, kuid ohutsoonis oleval Stuttgartil on sama palju punkte.

Dortmund - Augsburg 4:3 (2:2)
29. Jude Bellingham, 42. Nico Schlotterbeck, 75. Jamie Bynoe-Gitten, 78. Giovanni Reyna - 40. Arne Maier, 45+2. Ermedin Demirovic, 77. David Colina