Dortmund tegi Bayernist meistri, aga Meistrite liiga lootus elab edasi (0)

Jadon Sancho tõi Dortmundile tähtsa võidu. Foto: Scanpix / AP Photo / Martin Meissner

Müncheni Bayern on üheksandat aastat järjest Saksamaa meister. See sai ametlikult selgeks tunnike enne, kui Bayern laupäeva õhtul Mönchengladbachi Borussia vastu Bundesliga 32. voorus murule jooksis, sest nende ainus jälitaja Leipzig kaotas võõrsil 2:3 Dortmundi Borussiale.

Bayernile ulatas tiitli Dortmundi noor ründaja Jadon Sancho, kes lõi 87. minutil võõrustajate võiduvärava. Ilma vigastatud Erling Braut Haalandita mänginud Dortmund oli esimese poolaja alguses 1:0 ja teise alguses 2:0 ette läinud, seejärel külalised viigini lubanud, aga võttis tänu Sancho hilisele tabamusele ikkagi Meistrite liiga koha püüdmise seisukohalt ülitähtsad kolm punkti.

Jaanuarist aprillini tosina liigamänguga vaid neli võitu kogunud, ent seejärel viiest liigakohtumisest viis võitnud Dortmund kerkis võiduga tagasi Meistrite liigasse viivale neljandale tabelireale, kuid homme tabelikeskmikku Mainzi võõrustav Frankfurti Eintracht võib neist võidu korral uuesti mööduda. Kohta esinelikus kindlustas ka Wolfsburg, kes alistas tänu Josip Brekalo kübaratrikile kodus 3:0 Berliini Unioni.

Õhkõrna võimaluse veel Meistrite liiga kohta püüda andis aga käest Leverkuseni Bayer, kes leppis võõrsil 0:0 viigiga Bremeni Werderi vastu. Seitse eelnevat liigamängu kaotanud ja tabelis kolinal väljalangemistsooni suunas vajunud Werderile võib teenitud punkt olla ülihinnaline - seda enam, et 19-aastase ründaja Eren Dinkci eemaldamise tõttu lõpetati Leverkuseni vastu kümnekesi. Bayer jääb nüüd Dortmundist maha seitsme punktiga, mängida on aga vaid kaks vooru.

Tabeli põhjas asuv Schalke, kelle esiliiga-saatus ja staatus juba ammu selgeks sai, oli lähedal ühele selle hooaja vähestest helgetest hetkedest, juhtides võõrsil Hoffenheimi vastu avapoolaja järel 2:0. Teise kolmveerandtunniga anti aga kõik käest, sest kodumeeskond vastas nelja tabamusega ja võttis ikkagi 4:2 võidu.

Dortmundi Borussia - Leipzig 3:2 (1:0)