Dortmundi supervahetusmees tõi taas kastanid tulest (0)

Võiduvärava sepistanud Reyna ja Brandt. Foto: Scanpix / Ronald Wittek / EPA

Saksamaa kõrgliiga 17. mänguvoorus võttis Dortmundi Borussia raske võidu Mainzi üle: võidupunktid saadi kätte alles kolmanda üleminuti tabamusest.

Mainz alustas käbedalt: mängitud oli alles poolteist minutit kui Jae-Sung Lee palli nurgalöögi järel võrku saatis. Dortmund ei lasknud end sellest häirida ning virutas neljandaks minutiks seisu viiki. Skoorilehele läks Julian Ryersoni nimi, kes otsustas kasti tagant õnne proovida ning kaitsja rikošeti abil jõudis mänguvahend Finn Gilbert Dahmeni selja taha.

Mainz, kes oli viimase viie mänguga noppinud vaid kaks silma, oleks punktiga vast rahul olnud. Dortmundil olid aga teised mõtted, mis ka reaalsuseks said. Kolmandal üleminutil andis Julian Brandt nurgalöögi Sebastian Halleri peanupule, kust see jõudis omakorda Giovanni Reyna teele - Dortmundi poolt vaadatuna 2:1.

Vahetusest sekkunud Reyna osutus teist mängu järjest Dortmundi päästjaks: eelmises voorus Augsburgi vastu lõi 20-aastane poolkaitsja lõppseisu 4:3 ära 78. minutil. Ühtlasi on kokku kaheksa väravat löönud Dortmundi vahetusmehed Bundesliga resultatiivseimad.

Dortmundi Borussia hoiab Bundesligas hetkel 3. kohta, kuid tihedalt kannul püsivad täna võistlustules olevad Berliini Union, Freiburg ning Frankfurdi Eintracht. Mainz on 20 punktiga 12. kohal.

Mainz - Dortmundi Borussia 1:2 (1:1)