Draama naiste esiliigas: hüvastijätt naiskonnaga vastaste ja pealtvaatajate ees, riietusruumi ukse taha tõstetud riided (44)

Skandaalne pilt, kui kõik oli veel hästi. Israel on esireas paremalt neljas. Foto: erakogu

Naiste esiliiga suurimaks väravakütiks kerkis Nõmme Kalju ründaja Gerli Israel, kes teatas nädalavahetusel oma naiskonnale, et üleminekumängudel ta ei mängi. See oli aga alles sündmuste algus.

Esitame Gerli Israeli blogipostitusest väljavõtted muutmata kujul kaldkirjas.

Israel teatas pühapäeva õhtul Twitteris, et homse blogipostituse pealkirjaks saab "Minu aeg sai läbi!" ja kui see eile üles läks, siis ei olnud selle sisu just kõige pehmem. Süüdistuse osaliseks said nii peatreener Fredo Getulio Aurelio kui eelkõige kaasmängijad.

Israel on spordifännidele peamiselt tuttav kergejõustiklasena, sest ta käis odaviskajana tänavu suvel U23 Euroopa meistrivõistlustel ja tuli Eesti meistrivõistlustel kolmandaks. Kaljuga liitudes leppis ta treeneriga kokku, et käib nädalas vähemalt korra trennis ja osaleb mängudel. Getulio kinnitas Soccernet.ee-le, et tal oli Israeli naiskonda tuleku üle väga hea meel, sest peamiselt koosneb see 15-16 aastatest tüdrukutest, kelle kõrvale sobis 22-aastane Israel kui valatult. Pealtnäha läkski kõik hästi, sest Israel lõi 28 väravat ja oli ülekaalukalt liiga parim väravakütt.

REKLAAM

"Esiteks see kuidas mängijad omavahel räägivad ja üksteist sõimavad. Tunnistan, et ka ma ise ütlen mängus valju häälega "Pane see pea vastu" , "Kurat kasuta vasakut jalga", "Comoon,mida sa teed" jne.. aga sõimanud mina väljakul oma mängijaid ei ole. On olnud juhtusid, kui ennem mängu on mulle juba midagi sitasti öeldud ja ega ma kade pole, muidugi ütlesin vastu, sest see mida on öeldud on olnud minu suhtes ebaviisakas. Minu jaoks ei ole see normaalne, kui duubli eest mängisin või oma tiimi mänge vaatan, siis sellist asja seal küll ei ole!

Kalju endine kapten ja naiskonna mängija Sarah Brigitta Praun sellega nõus ei ole, tema hinnangul on naiskonnas hea kliima. "Meil on tüdrukutega kokkulepe, et kõik, mis on väljakul, jääb väljakule ja riietusruumis oleme endiselt kõik sõbrad. Kui igaüks võtaks südamesse seda, mida väljakul öeldakse, ei oleks ilmselt võimalik üldse jalgpalli mängida. Muidugi on jalgpall emotsionaalne mäng, kuid ülearust mölisemist mina isiklikult ei aktsepteeri, pigem ootaksin juhendamist."

Prauni sõnul on küsitav Israeli väide, et tema pole kunagi oma mängijaid väljakul sõimanud. "Eile (üleeile - R. V.) lõpetas üks meie mängija esimese poolaja nii, et lahkus nuttes väljakult, sest Gerli ülearune kriitika läks talle niivõrd palju korda," nentis Praun.

"Teiseks ja natukene kaalukamaks põhjuseks oli see, et minust räägiti taga. Oleks seda teinud siis ainult mängijad, aga ei, seda tegi ka treener. Oli erinevaid jutte, et ma arvan endast liiga palju, aga sorry mees MA POLE ENDA JAOKS KUNAGI PIISAVALT HEA! Kui sa mind hästi ei tea, siis pole vaja ka tuimalt klatsi panna eks!! Juhtus ka nii, et ühele mängule läksin reaalselt nii, et ma ei saanud 1 mängijaga üldse läbi, aga mis ma tegin? Mängisin edasi! Miks? Mu ego ei ole nii suur, et enda tiimi alt vedada! Kaljusse minnes teadsin, et on palju inimesi, kes ootasid et ma oma tiimi alt veaksin, aga seekord ma seda ei teinud ja selle üle olen ma uhke!"

Süüdistavate hulka sattus nüüd ka peatreener, kelle kommentaar oli Prauniga põhimõtteliselt sama. 

Praun: "See on kergelt üle paisutatud, kellelgi ei ole Gerli vastu midagi, kuid asi sai alguse sellest, kui Gerli ei osalenud meiega karikavõistluste mängus SK10 Premiumi vastu. Selle asemel, et leida kuu aja jooksul viis kuidas meiega mängule tulla, ütles Gerli lihtsalt, et talle on olulisem mingisugune noorte turniir, kus ta oma tüdrukutega osales (ta on Keila JK noortetreener - R. V.)."

Praun ja Getulio väitsid, et terve naiskond Gerlis pettunud ja pahandus sai alguse sellest, kui omavahel bussis seda teemat arutati. "Aga kellelgi ei olnud probleemi talle seda otse öelda. Minu arust on taga rääkimine ikka see, kui selja taga räägin, aga näkku ei julge öelda - sellega meie tiimis probleeme ei ole. Ühtlasi tekitas ebameeldivusi Gerli kommentaarid meie ühisesse Facebooki vestlusesse, kus ta kirjutas, et me ilma temata mängida ei oska, meil on tolmuimeja väravasse pandud ja hea, et üldse 0:10 pähe ei saanud. Tõsi, kaotasime suureskooriliselt 1:8, kuid liiga tasemete vahe andis tunda," selgitas Praun. 

Getulio tõi välja selle sama karikamängu ning ka tema avaldas imestust, kuidas Israel kuu aja jooksul ei leidnud lahendust, et saaks osaleda mõlemal tähtsal üritusel. "Mina ei rääkinud temast taga, asi oli hoopis vastupidine. Me olime temas pettunud, nende kahe asja vahe on väga suur," selgitas treener.

"Kolmandaks põhjuseks kerkis lõpuks see, et minuga üldse ei suheldud. Näiteks ühes trennis 90 minuti jooksul ütles mulle treener ainult seda, et ma olen neutraalne ja see oligi kõik. Lisaks ignoreerisid mind mängijad (jah, mul on sellele tõestust - neil pmst oli selline "käsk" ette antud). Milleks ma pean minema trenni kui mind sinna ei oodata ja ma ennast seal ebamugavalt tunneksin?"

"Gerli osalemine trennides oli niigi minimaalne," ütles Praun ja nägi vastuolu selles, et Gerli jaoks olid muud asjad olulisemad kui koos naiskonnaga treenimine. "Trennis suhtusid kõik Gerlisse hästi nii palju kui teda seal oli, mingi jutt, et teda, ignoreeriti ei vasta tõele."

"Neljandaks ja viimaseks põhjuseks miks ma kaljus ei jätka on puhtalt proffessionaalne. Mulle ei sobi nende MÄNGUSTIIL Kui vaadata seda hooaega, siis tundub et ma olen hull isetseja jne.. Tegelikult aga mulle meeldib söödumäng - ma armastan sööta, et keegi teine saaks värava lüüa, aga kaljus pidin ma ise palliga võidu jooksma ja lööma. Jah ma tahtsin ka sööta, aga sel ajaks mil mina olin jõudnud värava alla oli minuga koos ainult 1 ründaja ja 3-5 kaitsjat, seega omavahelin suhe oli päris halb. Ma võisin palli ka värava alla sööta, aga enamuse juhtudest ei saanud seda minu mängija kätte."

Kuivõrd Gerli on teistest vanem vanem ja kogenum mängija, siis talle meeldis ise väravaid luua ja mänge otsustada, leidis Praun.

"See, kui talle endale ette meeldib võtta ja mitte söötu mängida on vast tema mängustiil, mitte terve naiskonna. Gerli on ainus, kellelt sellist väidet olen kuulnud. Võib-olla talle meeldib sööta, kuid ma arvan, et ta ei usaldanud meie mängijaid piisavalt ja proovis alati ise löögile minna. Ma ei heida talle seda ette, ta on oskuslik mängija, kes lõi meie eest palju väravaid. Aga ei saa väita, et me platsil talle variante ja abi ei pakkunud, tema mängijana võttis otsuse ise tegutseda," kommenteeris Praun.

Ja siis jõudis kätte pühapäev, kogu loo kulminatsioon

"MIKS MA OTSUSTASIN LÕPETADA HOOAJA PEALE LIIGAMÄNGE?
Esiteks otsustasin üleminekumänge mitte mängida kuna ma tean, et Nõmme Kalju FC naiskond ei taha meistriliigasse tõusta.

Teiseks uuel hooajal ma kaljus ei mängi ja neil oleks aeg hakata harjuma sellega, et ma enam ei jookse neil seal ründes. 

Kolmandaks põhjuseks miks ma ei taha üleminekumänge mängida on mu pisivigastuste ja hingamisraskuse pärast. Juba viimastel mängudel on tunda andnud mu parem kõõlus, parem hüpekas, samuti mu põlved kui kukun, selg annab vahel tunda ja hingata ma ju siiamaani normaaselt ei saa.

Otsus mitte mängida üleminekumänge ei tulnud üleöö, vaid ma mõtlesin ja arutasin seda ligi kuu aega, et endas 100% kindel olla.

MIS SAI EILE PEALE MÄNGU?
Mängule minnes ma olin 100% kindel, et täna pean ma kõikidele ütlema, et uuel hooajal ja üleminekumängudel ma kaljus ei mängi. Algselt oli plaan rääkida seda neile riietusruumis. Aga kuna otsustati peale mängu teha tiimipilti, siis tundus õige öelda seal kuna kõik olid koos. Ütlesin neile "See oli mu viimane mäng teiega, et üleminekumänge ma mängida ei taha. Ma ei soovi ennast lõhkuda ja et kaljus ma ei jätka!" Peale seda lauset saadeti mind igale poole ning põhjendada/selgitada miks ma nii otsustasin põhimõtteliselt ei lastud ja seega otsustasin natukene väljas aega venitada, et tüdrukud saaksid maha rahuneda ning omaks võtta seda mida ma neile olin öelnud.

MILLINE OLI TÄNU MU VÄRAVAROHKELE HOOAJALE?
Esiteks väravaid ei löö üks inimene vaid terve tiim. Aga sellegipoolest mitte mingisugust tänu! Kui mina halli jõudsin, siis rääkisin enda sõpradega veel juttu, et ennast koguda ja siis pesema minna. Mingil hetkel ma märkasin, et osad asjad on kalju riietusruumi ukse taga. Algul mõtlesin, et need on raudselt treeneri asjad, kuid mõned esemed tundusid mulle tuttavad ja palusin õel minna vaatama, et mis seal on. JA MIS TULI VÄLJA? Need olid fucking minu asjad!!! Nagu mida kuradit Nõmme Kalju FC naiskond, kas teil austust teiste vastu üldse ei ole? MA TEAN KES SEDA TEGI - Ja tead mis - Karma´s a Bitch you know!

Selline käitumine oli viimane piisk minu karikasse ja kui ma ennem mõtlesin, et oleks viisakas kõiki tänada, siis sorry, aga minu respekt teie vastu kadus!"

Praun ei hakanud asjade ukse taha tõstmist õigustama, vaid väitis, et Israeli käitumine pärast mängu oli viimane piisk. Tema sõnul üritati siiski aga Gerlisse jätkuvalt normaalselt suhtuda. 

"Tal ei olnud oma tiimi vastu nii palju austust, et teatada oma lõpetamisest riietusruumis, vaid pidi seda tegema vastaste ja pealtvaatajate ees peale olulise mängu kaotust. Vastates küsimusele, et miks sa riietusruumis seda teha ei võinud, ütles ta, et ei tulegi sinna. See vast oli viimane piisk?" küsib Praun.

Israel väitis Soccernet.ee-le, et sellist väidet ta ei teinud. Ta ütles oma sõbrannale, et ootab, kuni kõik maha rahuneksid, et saaks hiljem pesema minna. Korra lähevad kahe leeri versioonid veel lahku. Prauni sõnul ei ropendanud ega sõimanud Israeli keegi. Mängu pealtvaatajad aga väitsid, et roppusi lendas omajagu.

"Lisaks, mis puutub sellesse, et ta tundis ennast solvatuna, et keegi teda hooaja jooksul antud panuse eest ei tänanud. Tõesti ei tulnud selle peale, et kui ta kõikide ees ütleb, et kuulge, ma ei mängi teiega, ma ei viitsi ennast lõhkuda, siis öelda talle selle eest aitäh ikkagi! Tänud! Ja vaadates tema mängijaajalugu, siis vaevalt alati asi erinevates klubides on - ta ei ole suutnud kuskil püsima jääda ning iga kord tekivad tal mingid probleemid," arvas Praun. 

44 kommentaari

REGISTREERITUD (1)
ANONÜÜMNE (43)

Shparkz   •  
Igasugu pubekate draamat vaja siis avaldada..

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
Neljas katse: mitte just maagilised, aga tõusuteel madjarid
EESTI - UNGARI OOTEL
NÄDALA TIPUD
Nädala tipud - Taukari laul nr 1 ja 2
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Kalju
32
23
9
0
103:29
78
2.
Levadia
32
22
6
4
100:23
72
3.
Flora
31
21
8
2
100:28
71
4.
Trans
32
18
7
7
72:45
61
5.
Paide LM
32
12
7
13
56:70
43
6.
Tammeka
32
12
6
14
46:51
42
7.
Tulevik
32
7
5
20
30:90
26
8.
T. Kalev
32
6
5
21
43:61
23
9.
Kuressaare
32
5
2
25
28:101
17
10.
Vaprus
31
2
7
22
23:103
13
Pärnu võitis Ajaxit suurelt
ESILIIGA B
Pärnu võitis Ajaxit suurelt (0)
 
Eesti parim Soome vastu - Nikita Baranov
EESTI RAHVUSKOONDIS
Eesti parim Soome vastu - Nikita Baranov (5)