Dramaatiline viimane voor: tiitlinõudlejad jäid avapoolajal kaotusseisu, aga rabelesid sellest välja. Meistriks krooniti Atletico! (0)

Atletico Madrid krooniti seitsmeaastase pausi järel Hispaania meistriks. Foto: Scanpix / Juan Medina / Reuters

Suurepärase hooaja esimese poole teinud, aga seejärel suure edu maha mänginud ja Hispaania meistritiitlit rivaalidele pakkunud Atletico Madrid alistas viimases voorus Real Valladolidi ja krooniti siiski võitjaks. Atletico linnarivaal Real sai küll viimases voorus Villarrealist jagu, ent need võidupunktid Madridi kuninglikku klubi ei aidanud. Meistriks krooniti Atletico Madrid.

Atletico Madrid ja Real Madrid astusid lahingusse samal ajal ehk kell 19.00, aga Atletico mängis trumbid Reali kätte juba 18. minutil, kui nurgalöögi järel realiseeris Valladolidi kontrarünnaku Oscar Plano. Atletico seis ei olnud enam kõige parem, aga see muutus kaks minutit hiljem, kui Real jäi Villarreali vastu kaotusseisu, sest 20. minutil skooris Yeremi Pino.

See tähendas, et mõlemad tiitlinõudlejad läksid vaheajale minimaalses kaotusseisus, aga see sobis pigem Atleticole, kellel oli enne mängu kahepunktiline edu. Seejuures nõudsid Reali mängijad avapoolajal penaltit, kui Dani Parejo mängis karistusalas palli käega, aga mängu peakohtunik Jose Maria Sanchez Martinez ei andnud 11 meetri karistuslööki.

Real rõõmustas 56. minutil, kui sahistas Karim Benzema, aga hiljuti Prantsusmaa koondise kutse saanud ründaja värav tühistati napi suluseisu tõttu. Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle. Seekord küll Realile ei löödud, aga lõi hoopis Atletico, kui 57. minutil säras Valladolidi vastu suurepärase viigiväravaga Angel Correa, kelle 16 meetri kauguselt sooritatud löök maandus võrgus.

Atletico kindlustas oma seisu kümme minutit hiljem, kui Valladolidi eksimuse kasutas ära Luis Suarez, kes pääses väravavahiga silmitsi ja lahendas olukorra väravaga. Atletico haaras kõik trumbid uuesti enda kätte. Seejuures oli Benzemal mõned minutid varem superšanss lüüa Reali viigivärav Villarreali vastu, aga prantslane ei realiseerinud sajaprotsendilist võimalust.

Real sai viigivärava 87. ja võiduvärava 90+2. minutil, kui skoorisid Benzema ja Luka Modric, aga kuna Atletico ei mänginud Valladolidi vastu eduseisu maha, siis krooniti seitsmeaastase pausi järel Hispaania meistriks Atletico. Vahepealsed hooajad kuulusid Realile ja Barcelonale.

Barcelona kindlustas pronksmedali, kui mängis viimases voorus Lionel Messita, aga alistas võõrsil Antoine Griezmanni väravast Eibari 1:0. Sevilla, kes kohtub pühapäeval võõrsil viimases voorus Deportivo Alavesiga, asub neljandal kohal, aga kaotab Barcelonale viie punktiga.

Kui esimesed neli meeskonda pääsevad järgmiseks hooajaks Meistrite liigasse, siis viies ja kuues koht ehk vastavalt Real Sociedad ja Real Betis lunastasid koha Euroopa liigas. Seitsmendal tabelireal lõpetanud Villarreal sai tugevuselt kolmandasse eurosarja.

Real Valladolid - Atletico Madrid 1:2 (1:0)