Eduard Golovljov - Esiliiga kuningas, Premium liiga pingipoiss (2)

Golovljovi Esiliiga numbrid on hirmuäratavad: 100 värava jaoks kulus 73 mängu. Foto: Brit Maria Tael

FCI Tallinna noor ründaja Eduard Golovljov on juba aastaid Premium liiga uksele koputanud, kuid läbimurret kõrgseltskonda ei ole Esiliiga väravakuningas tänini suutnud teha.

Kui toona 16-aastane Golovljov 2013. aastal koos Infonetiga meistriliigasse kerkis, kulus tal esimest korda algkoosseisu mahtudes vaid kuraditosin minutit, et Tallinna Kalevi võrk sahisema panna.

Esimesed kaks kõrgliigahooaega tõid vahetusest sekkudes seitse väravat, ühe iga 120 mänguminuti kohta. Praktikat kogus mees duublis, kus lõi 2013. aastal teises liigas seitsme mänguga seitse väravat, hooaeg hiljem Esiliiga B-s olid numbrid 16 ja 18 ehk üle värava mängu kohta. Stabiilne areng.

2015. aastast, kui Infoneti duubel kerkis Esiliigasse, on Golovljov aga kaheks kehastunud. Ühel pool Esiliiga väravakuningas, kõigi väravavahtide hirm, kes lõi tosin päeva tagasi oma 100. värava, seda vaid 73 mänguga - teisel pool Premium liiga pingipoiss, kel kolme hooajaga kirjas üle 900 minuti ja vaid üks värav.

Millest see tuleneb?

"Antakse küll 900 minutit, aga antakse mängude lõpus vähese kaupa," selgitas Golovljov. "Näiteks mängud, kus suureskooriline võit on käes, kus mängijad on rahunenud või väsinud. Värskete jalgadega töötan ka teiste eest. Need minutid tulevad küll kokku, aga mänguaega pole piisavalt."

Kas võib olla, et Golovljov on sattunud Infoneti edu ohvriks? Iga järgneva hooajaga on palgatud järjest nimekamaid mängijaid, mis klubile küll suure edu toonud, kuid Golovljovi varju jätnud. 20-aastane ründaja tunnistab, et ei tundnud eelmise peatreeneri Aleksandr Puštovi usaldust.

"Oli küll selline tunne. Töötasin ja püüdsin, maksimaalselt paar korda anti võimalus, aga siis oli konkreetne eesmärk. Tee pressi, jookse sinna-sinna-sinna ja see ongi kõik."

Lahenduseks võiks olla regulaarne mänguaeg mujal - sellise väravavaistuga ründaja kuluks paljudele ära -, kuid seni on Golovljov Infonetiga jäänud. "Oli variant Sillamäe ja Paidega, aga ei tulnud midagi välja sellest," avaldab mees. "Ei lepitud omavahel kokku."

Rogici uued tuuled

Puštovi järglaseks sai peatreeneripostil serblane Aleksandar Rogic, kes Infoneti mängijatega varasemalt tuttav ei ole - Golovljovi roll ei ole esialgu küll muutunud, kuid võimalus ennast näidata on see siiski.

"Muidugi tahtmine suurenes, tahaks tõestada, et suudan põhikoosseisus mängida ja mul on taset," tunnistas Golovljov.

Milliseks kujuneb Golovljovi roll Aleksandar Rogici meeskonnas? Foto: Liisi Troska

Rogic märkis, et ei soovi mängijatest individuaalselt rääkida, kuid tähtsustab noorte arengut. "Nägite mängust (18.08 vs Tulevik - I. L.), et saatsin väljakule kaks noormängijat (Golovljov ja Timur Bulavkin - I. L.), tahan neile mänguaega anda, aga see on protsess, milleks tuleb leida õige aeg ja koht," selgitas Rogic.

"Noortele mängijatele on väga oluline enesekindlus ja mäng mängu haaval võtmine. Meil on mitu noort ja talendikat mängijat, kellele üritan mänguaega anda. Nad on igapäevaselt meiega ja pingutavad treeningutel kõvasti, aga nimedest ma ei taha avalikult rääkida."

Jaanuaris tähistab Golovljov juba 21. sünnipäeva. Läbimurre peaks tulema pigem varem kui hiljem.

"Jah, ma loodan selle peale," tõdes ründaja. "Ma ei peatu, ma teen tööd. Emotsionaalselt on küll väga raske, aga püüan."

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (2)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
VÄLISMAAL
KALJU JA KALEV 2:2
Luup peale | Noore Kalevi hiilgav plaan tõi Kaljus pahanduse majja
Välismaa 20.04 | Loe järele: Leipzig astus ühe jalaga Meistrite liigasse
ARVAMUS/KOMMENTAAR
Jalgpall kui elu hüperbool
ARVAMUS/KOMMENTAAR
Jalgpall kui elu hüperbool (0)
 
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija (15)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulises kümnendas osas on luubi all Frank Liivaku ja Erik Sorga duell Flora esiründaja koha nimel.
 
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik?
SILM PEALE!
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik? (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulise kümnenda osa "Ole kohtunik!" rubriigis ristavad piigid mehed, kes lähevad nädalavahetusel vastamisi ka palliplatsil.
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID