Eesti asus Euroliiga absoluutse valitseja vastu juhtima, kuid leppis siiski suure kaotusega (0)

Rauno Nõmmiko lõi Eesti koondise auvärava. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti rannajalgpallikoondis debüteeris Euroliiga A-divisjonis suure kaotusega, kui vandus 1:8 alla Portugalile.

Hoolimata tõsiasjast, et vastaseks oli kolmekordne maailmameister, algas kohtumine Eesti jaoks hästi. Esimese kolmandiku lõpuks seisis tablool 0:1, sest Eesti oli koduliival madistava maailma absoluutse tipu vastu juhtima asunud – tabamuse autoriks SK Augur Enemati mängumees Rauno Nõmmiko.

Teisel ja kolmandal kolmandikul võtsid portugallased aga paraku siiski oma. Kolm väravat kanti Leo Martinsi arvele, kaks lisasid Andre Lourenco ja Miguel Pintado ning ühel korral sai jala valgeks ka Be Martins. Portugal võitis teise kolmandiku 3:1 ning lisas viimasel perioodil veel viis tabamust.

Portugali näol on tegemist Euroliiga tiitlikaitsjaga, kes on antud võistlussarja võitjatrofee koju viinud rekordilisel kaheksal korral. Eesti jätkab turniiri homme, kui kell 17.00 minnakse vastamisi Poolaga. Alagruppi kuuluvad ka Šveits ja Prantsusmaa, kelle omavahelisest kohtumisest korjas Šveits 8:2 võiduga kolm punkti.

Portugal - Eesti 8:1 (0:1; 3:1)
Leo Martins 3, Andre Lourenco 2, Miguel Pintado 2, Be Martins - Rauno Nõmmiko

Eesti: Kaspar Kotter, Kristian Marmor, Ragnar Rump, Argo Alaväli, Rasmus Munskind, Sander Lepik, Joosep Juha, Edwin Stüf, Rauno Nõmmiko, Martin Thomson.