Eesti jälgedes: Soome jahib UEFA Superkarika korraldusõigust (0)

Selline hakkab Helsingi olümpiastaadion välja nägema pärast remonti. Foto: Olympiastadion / Twitter

Soome Jalgpalli Liit andis teada, et esitas UEFA-le ametliku avalduse 2021. aasta Superkarika korraldusõiguse taotlemiseks.

Soomlaste esialgne huvi sai kinnituse juba sügisel, sest esmane taotlus tuli teha oktoobrikuuks. Lisaks Soomele ilmutasid mängu korraldamise vastu toona huvi veel Põhja-Iirimaa (Belfast), Ukraina (Harkiv) ja Valgevene (Minsk). 15. veebruariks pidid kandideerijad aga andma UEFA-le üle ametliku taotluse ning nüüd kinnitas Soome alaliit, et on seda ka teinud.

Soomlaste kinnitusel valmistati taotlust ette tükk aega ning lõpuks koosnes see mitmesaja lehekülje pikkusest materjalist. Ettevalmistuse käigus tegid koostööd mitu ministeeriumit ja Helsingi linnavalitsus. Lõpliku otsuse korraldaja suhtes langetab UEFA 29. mail.

Kui soomlased osutuvad valituks, toimub 2021. aasta Superkarika finaal 36 000 pealtvaatajat mahutaval Helsingi olümpiastaadionil. Praegu käivad seal juba 2016. aastal alanud suuremahulised ümberehitustööd, mille käigus staadioni mahutavus väheneb senisega võrreldes 6000 koha võrra. Küll aga saavad kõik tribüünid katuse ning täielikult uuendatakse nii jooksurajad kui ka staadionimuru. Ümberehitus läheb maksma üle 200 miljoni euro, töid finantseerivad Soome riik ja Helsinki linn. Staadion avatakse taas tänavu.

Mullu augustis Tallinnas peetud UEFA Superkarika finaal, kus Madridi meeskondade duellis alistas Atletico lisaaja järel 4:2 Reali, toimus 12 424 inimese silme all juba 43. korda. Alates 2013. aastast on UEFA jaganud korraldusõigust üle Euroopa, seni on Superkarikat saanud lisaks Eestile võõrustada veel Tšehhi, Wales, Gruusia, Norra ja Makedoonia. Tänavu toimub Meistrite liiga ja Euroopa liiga võitjate vahel peetav Superkarika finaal Türgis Istanbulis ja järgmisel aastal Portugalis Portos.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
SOCCERNET.EE BELFASTIS
KLAVAN NAASIS TREENINGUTELE
Hea uudis! Klavan alustas meeskonnaga treenimist
SOCCERNET.EE BELFASTIS
EM-VALIKSARJA ALGUS
NOORTEKOONDISE SAJANDI VÕIT
VAATA JÄRELE: Eesti U17 tegi Prantsusmaale uut ja vana  (galerii!)
KODULIIGAST
Jõhvi jalgpallikeskuse rajamiseni võib minna veel aastaid  (abivallavanem optimistlik ei ole)
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Kalju kohtub Lätis Leedu tippklubiga
TREENINGMÄNGUD
Kalju kohtub Lätis Leedu tippklubiga (0)