Eesti kuulub EM-valiksarja loosimisel neljandasse tugevusgruppi (7)

Foto: Jana Pipar

2. detsembril Dublinis toimuval Euroopa meistrivõistluste valiksarja loosimisel kuulub Eesti neljandasse tugevusgruppi.

55 koondist asetatakse UEFA Rahvuste liiga tulemuste põhjal 6 tugevusgruppi, kust osalejad loositakse valiksarjaks 10 alagruppi.

Lõplikult saavad tugevusgrupid paika pärast teisipäeval, 20. novembril peetavaid viimaseid UEFA Rahvuste liiga alagrupimänge, kuid Eesti võib oma kuulumises neljandasse tugevusgruppi kindel olla. Kindlasti ei kohtu me EM-valiksarjas Kreeka, Sloveenia, Leedu, Albaania, Küprose, Gruusia ja Montenegroga, kes kuuluvad samuti neljandasse tugevusgruppi.

Hetkeseisuga on tugevusgruppides asetuse kindlustanud:

1. tugevusgrupp: Portugal, Šveits, Inglismaa, Horvaatia, Prantsusmaa, Belgia, Hispaania, Holland, Itaalia;

2. tugevusgrupp: Island, Bosnia ja Hertsegoviina, Ukraina, Venemaa, Taani, Austria, Wales, Tšehhi Vabariik, Rootsi;

3. tugevusgrupp: Slovakkia, Türgi, Põhja-Iirimaa, Iirimaa, Serbia, Norra, Soome;

4. tugevusgrupp: Eesti, Kreeka, Sloveenia, Leedu, Albaania, Küpros, Gruusia, Montenegro;

5. tugevusgrupp: Makedoonia, Valgevene, Kosovo, Luksemburg, Armeenia, Aserbaidžaan, Kasahstan, Moldova, Gibraltar;

6. tugevusgrupp: Läti, Liechtenstein, Andorra, San Marino.

Tänaste tulemuste põhjal selgub Saksamaa ja Poola asetus (1. või 2. tugevusgrupp), Fääri saarte ja Malta asetus (5. või 6. tugevusgrupp) ning Ungari, Iisraeli, Šotimaa, Bulgaaria ja Rumeenia asetus (3. või 4. tugevusgrupp).

EM-valikmängud toimuvad 2019. aasta märtsist kuni novembrini, play-off matšid 2020. aasta märtsis ning finaalturniir 12. juunist kuni 12. juulini 2020.

2. detsembril kell 12 Dublinis toimuva loosimise järel avaldab UEFA koheselt täpse kalendri ning järgneval nädalal algab paketipiletite müük Eesti koondise kodumängudele. Otsepilti loosimisest näitab ETV2.

Finaalturniiri mänge võõrustavad London, München, Rooma, Bakuu, Peterburi, Bukarest, Amsterdam, Dublin, Bilbao, Budapest, Glasgow ja Kopenhaagen.

7 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (7)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
PREMIUM LIIGA LIVE
Luup peale | Tammeka jäi nüriks ja Flora võttis Tartust pingevaba võidu
OLULINE
SUUR MÄNG JÄI VIIKI
Luup peale | Kabuhirmus Levadia ei suutnud Kaljut lahti muukida  (vaata galeriid!)
KOOSTÖÖ TIPPKLUBIGA
Kalevi ja Cagliari koostöö sai alguse: esimesed neli noort on Itaalias kohal
OLULIST
... Dortmund tuli Bayerni järel teiseks
MUSTA MÕTISKLUSED
PÕNEVAT KRAAMI
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
11
1
0
37:5
34
2.
Tallinna FCI Levadia
12
9
1
2
37:9
28
3.
Paide Linnameeskond
11
7
2
2
15:6
23
4.
Nõmme Kalju FC
12
6
4
2
18:12
22
5.
JK Narva Trans
12
4
4
4
15:9
16
6.
FC Kuressaare
11
3
3
5
8:13
12
7.
Tartu JK Tammeka
12
2
2
8
15:27
8
8.
Viljandi JK Tulevik
11
2
2
7
11:24
8
9.
Maardu Linnameeskond
12
1
3
8
4:32
6
10.
JK Tallinna Kalev
11
1
2
8
5:28
5