Eesti parim Gibraltaril - Sergei Zenjov (12)

Soccernet.ee toimetus valis 1:0 võidumängus Gibraltari vastu Eesti parimaks jalgpalluriks Sergei Zenjovi.

Eesti ei saa kunagi võitu niisama, vaid see tuleb endal haarata. Sellega saadi eile hakkama ja see väärib kiitust.

Kaks koondislast teenisid hindeks 7, seitse pallurit 6 ja viis mängijat 5.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Mängu parim Sergei Zenjov - 7. Võttis korralikult ette, tekitas teravusi ja vastasele ootamatusi. Sooritas vasaku jalaga kolm head lööki. Kasahstani siirdumine on eilse mängu põhjal olnud Zenjovi jaoks suurepärane otsus.

Konstantin Vassiljev - 7. Oli standardolukordade toimetamisel oivaline, tema karistuslöök andiski Eestile võidu. Vassiljev oskas oma tegutsemise juures arvestada tuulega. Ta andis ka efektseid kannasööte, kuid oskas samas vajalikel hetkedel mängu rahustada.

Dmitri Kruglov - 6. Oli Eesti kohtumise parim kaitsja. Kruglov tuli kenasti palliga surve alt välja, mängis Mark Oliver Roosnupuga vasakul äärel hästi kokku, tegi vaheltlõikeid ning jagas kvaliteetseid tsenderdusi.

Mattias Käit - 6. Käidi esitus ei olnud midagi erilist, aga ta võitis kahevõitluseid kõrge protsendiga ja eelkõige avapoolajal sidus hästi mängu. Teisel poolajal oli tal hea väravavõimalus, kuid löök ei tulnud väga tugev ja puurivaht sai selle altnurgast kätte.

Mark Oliver Roosnupp - 6. Mängis esimesel poolajal suurepäraselt ja sihikindlalt ning tabas latti, teisel poolajal vajus veidi ära. Roosnupp tõestas, et väärib 23-mehelises koondises kohta ka siis, kui kõik parimad mängijad on rivis.

Brent Lepistu - 6. Oli sünnipäevalapsele kohaselt väga tubli. Kui avapoolajal jäi Lepistu palliga aeglaseks, siis teisel kolmveerandtunnil leidis ta mitmel puhul kaaslased heade söötudega üles. Vastase surve all olles sai ta hakkama ning tajus kaaslaste asukohta.

Gert Kams - 6. Tegutses korralikult, paistis ründefaasis silma ja leidis pikkade autidega Madis Vihmanni peanupu üles. Kahjuks langes Kams Eesti kaitsjate "needuse" ohvriks ja pidi juba avapoolaja lõpus väljakult vigastatuna lahkuma.

Mihkel Aksalu - 6. Tegi küll nullimängu, aga tema seiklused väljatulekutel olid hirmutavad. Samas sooritas Aksalu ka ühe hea tõrje ning suutis tuulise ilmaga vältida selliseid eksimusi, nagu tegi Gibraltari puurivaht.

Rauno Sappinen - 6. Teenis karistuslöögi, millest Eesti võiduvärava lõi. Sappinen oli kaitsefaasis tubli, aga ta sai vähe palli ja ei ohustanud märkimisväärselt Gibraltari väravat.

Henri Anier - 5. Viimased 20 minutit Sappineni asendanud Anier ei suutnud mängu mingit muutust viia. Tal läks tükk aega, enne kui palli puudutada sai.

Nikita Baranov - 5. Pidi tegutsema enda jaoks tavatul paremkaitsja positsioonil ning ei saanud mängu sisse. Ründefaasis jäi Baranov liiga madalale.

Frank Liivak - 5. Tahtis end kõvasti tõestada, kuid mängis end rünnakul kinni ja kaotas kohmakate puudete tõttu palle ning kaitsefaasis oli tema mängus lohakust. Samas võitles Liivak Eesti kasuks välja mitu standardolukorda.

Karol Mets - 5. Tema esitus keskkaitses oli väga krobeline, selles puudus rahulikkus. Mets luges palli lendu ja vastase asukohta korduvalt valesti, teisel poolajal oleks ta äärepealt viimase mehena palli kaotanud. Vahel jõudis ta samas vajalikul hetkel ise olukorda paikama.

Madis Vihmann - 5. Tegi küll nullimängu ja võitis pikkade audivisete järel mõned peapallid, aga eksis taga jalaga palli mängides mitu korda. Seitsmendal minutil kinkis ta Gibraltarile ohtliku võimaluse, mille Aksalu suutis kollase kaardi hinnaga nurjata.

Henrik Ojamaa - hindeta. Mängis liiga vähe, et hinnata.

Fotograaf: JANA PIPAR