Eesti parim Portugalis Islandi vastu - Karl Andre Vallner (3)

Eesti koondis tegi eile Lõuna-Portugalis Algarves peetud sõprusmängus Islandiga 1:1 viigi, Soccernet.ee toimetus hindas Eesti parimaks debütandist väravavahi Karl Andre Vallneri.

Eesti läks esimese poolaja lõpus juhtima, kuid lubas kohtumise viimasel minutil penaltist Islandil viigistada. Sinisärgid said selle matšiga juurde koguni kuus uut koondise eest platsile pääsenud mängijat.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Mängu parim Karl Andre Vallner - 8. Vallner tegi kõva koondisedebüüdi. Kahest penaltist ühe tõrjus ja teiselegi sai käe vahele, mängulistest olukordadest ta endale väravat lüüa ei lasknud. Kui esimesel poolajal Island teda eriti ei testinud, siis teisel kolmveerandtunnil pidi tegutsema suure surve all. Püüdis ühe ohtliku lähilöögi ja sai ka peatreener Thomas Häberli mängujärgses intervjuus eraldi kiituse. Õigetel hetkedel oskas Vallner tempot maha võtta. Need tsenderdused, mis oli vaja püüda, ta püüdis, riskantsemates olukordades lükkas palli kindla peale kätega eemale. Jalaga mängus polnud Vallner küll oma parimate päevade tasemel, aga selle muutis tema jaoks keerulisemaks ka mudane väljak.

Ken Kallaste - 6. Oli võitlustes tugev ja teenis enda kasuks vigu, blokeeris mõned tsenderdused. Kuid mõndades situatsioonides jooksis kas palli alt läbi või lasi end vastastel sööduga liiga lihtsalt olukorrast välja lõigata. Kallaste sai mängu esimese kollase kaardi, mis aga ei võtnud tema keemistemperatuuri madalamaks. Teisel poolajal vaidles ta kohtunikuga nii hoogsalt, et riskis punase kaardiga, mida ta õnneks ei saanud.

Erko Jonne Tõugjas - 6. Tegi kaitses korraliku debüüdi, klaaris palju palle konkreetselt minema nii jala kui ka peaga. Ühes olukorras teisel poolajal lasi vastase siiski enda selja tagant kastis löögile. Rünnaku ülesehituses ei võtnud Tõugjas mingeid riske ja vahepeal uhas pallid ette suvalistesse kohtadesse, kus kaaslasi läheduses polnud. Tema pikemad söödud omasid üles ei leidnud.

Rasmus Peetson - 7. Peetson tegutses kui kaitseliini liider, puhastas järjest olukordi ja pani vastaseid jõuliselt, aga puhtalt murule pikali. Eriti hea blokeeringu tegi ta trahvikastis 25. minutil, kui Island oli palliga keskelt läbi pääsenud, aga Peetson jõudis viimasel hetkel jala täpselt löögile ette libistada. Teisel poolajal põhjustas paraku penalti, mis oli küll vaieldav, ja ühe ohtlikust kohast karistuslöögi. Peetsonil oli avapoolajal standardolukorras ka üks hea väravavõimalus, kuid ta lõi peaga mööda.

Taijo Teniste - 7. Teniste tegi samuti kaitses palju häid libistamisi ja klaarimisi, kuigi üks klaarimine tal ka ohtlikult ebaõnnestus, mille järel õnneks lõi kaaslane lahtise palli kastist minema. Teniste tegi ka häid tõuse keskkaitsest rünnakule ning andis Eesti ainsale väravale oivalise resultatiivse söödu.

Taijo Teniste panustas hästi nii kaitsesse kui ka rünnakule. Foto: Brit Maria Tael

Martin Miller - 7. Arvestades, et paremkaitse pole Milleri põhipositsioon, oli ta väga tubli. Ta andis Eesti värava olukorras eelviimase söödu ning triblas kohtumise lõpus kenasti palli vastase jalge vahelt läbi. Kaitsetööga sai samuti hakkama.

Markus Soomets - 6. Soomets oli keskväljal pidevalt olukordade keskmes, saades alatasa oma jalgu ja pead vastaste antud pallidele vahele. Tegi ise vigu ja teenis enda kasuks vigu. Esimesel poolajal lasi endast korra liiga lihtsalt mööda triblada, millele järgnes vastase ohtlik kauglöök värava katusele. Kohtumise viimasel minutil põhjustas Soometsa käega mäng paraku penalti, millest Island saavutas viigivärava.

Markus Poom - 6. Poom tegi keskväljal palju vaheltlõikeid, aga andis ka valesööte. Üksteisemõistmine teiste keskväljameestega tundus tal olevat paigas. Esimesel poolajal oli Poomil üks Eesti parimaid väravavõimalusi, kui saatis peaga palli üle värava.

Konstantin Vassiljev - 7. Vassiljev dirigeeris mängu kvaliteetsete söötudega, kuhu mahtusid nii kannasöödud kui ka kõrged diagonaalid. Eesti väravaolukorra ülesehituses oli tal samuti oma roll. Kontrollis palli mudasel murul oskuslikult. Vassiljev rassis 85 minutit ning tema lahkudes juhtisid sinisärgid veel 1:0.

Henrik Ojamaa - 7. Ojamaa oli rünnakul terav, heas mõttes äkiline, ning kombineeris väga hästi oma klubikaaslaste Vassiljevi ja Zenjoviga. Andis Poomile ühe suurepärase tsenderduse. Teisel poolajal sooritas Ojamaa pöördelt pealelöögi, mille Islandi väravavaht raskustega lati alt tõrjus. Polnudki aru saada, et ta liitus haiguse tõttu koondiselaagriga teistest hiljem.

Sergei Zenjov - 7. Zenjov lõi kolmandat koondisemängu järjest värava, seekord lausa latipõrkega, tehes väga hea löögi. Lisaks sahistas ta ristnurka olukorras, kus värav sööduandja Ojamaa suluseisu tõttu ei lugenud. Zenjov klaaris esiposti juurest Islandi standardolukordi, rünnakul aitas ta jõulise mängu ja söötudega olukordi luua.

Sergei Zenjov lõi taas Eesti kasuks värava. Foto: Brit Maria Tael

Ioan Jakovlev - 6. Vahetusest sekkunud debütandi Jakovlevi surve pani kohati Islandi kaitsjad ebamugavatesse olukordadesse. Jakovlevil oli ka kaks väravavõimalust - esimesel puhul püüdis ta kasti joone juurest palli üle puurivahi tõsta, teises olukorras tegi ta kohtumise viimasel sekundil karistusala vasakust äärest madala pealelöögi -, aga kumbki sooritus ei tulnud välja. Oma häid läbimurdeid ja triblinguid, millega ta on Eesti Premium liigas säranud, ta esimeses koondisemängus näidata ei suutnud.

Nikita Vassiljev - 6. Nikita Vassiljev jõudis pärast vahetusest sekkumist teha mitmeid häid vaheltlõikeid ja anda viimasel sekundil Jakovlevile hea läbisöödu. Mingites olukordades oli ta ka natuke raskustes.

Alex Matthias Tamm - 6. Niipea kui Tamm oli debüüdiks väljakule pääsenud, kehtestas ta ennast jõuliselt õlaga vastasele sisse minnes, ajades vastase ka närvi. Jätkas teisel korrusel tugevalt, aga palliga midagi erilist rünnakul korda saata tal ei õnnestunud.

Marko Lipp - 6. Viimaseks veerandtunniks sekkunud Lipp ei teinud nii kindlat esitust kui põhikoosseisus alustanud keskkaitsjad, kaotas eelviimasel minutil oma karistusalas õhuduelli, millele järgnes ohtlik olukord. Korra demonstreeris Lipp oma väljakupoolelt head pikka audiviset, mille järel sai Jakovlev oma esimese võimaluse.