Eesti parim Portugalis Soome vastu - Rasmus Peetson (1)

Portugalis Algarves peetud 1:0 võidumängus Soome vastu hindas Soccernet.ee toimetus Eesti koondise parimaks Rasmus Peetsoni. Sama kõrge hinde teenisid ka Martin Miller ja Sten Reinkort.

Kohtumine oli ettevaatlik ja võimalustevaene, kuigi muutus lõpus pisut lahtisemaks. 84. minutil saavutatud värav andis Eestile omavahelistes mängudes Soome vastu kolmanda järjestikuse võidu.

Viimati juuni alguses Argentinale kaotanud Eesti pikendas kaotuseta seeria kaheksamänguliseks.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Marko Meerits - 6. Estadio da Nora keerulise platsiga kohanemine võttis Meeritsal aega, algul oli ta jalaga ebakindel, aga ta hoidis oma poolajal kindlalt värava puhtana. Samas ei pakkunud soomlased Meeritsale eriti tööd.

Ken Kallaste - 6. Kallaste tegi tavapäraselt väga võitlusliku mängu, tehes ise vigu ja teenides vigu vastastele. Tema vastu patustamise eest sai soomlane Santeri Hostikka juba üheksandal minutil kollase kaardi. Kallaste oli pildis nii rünnaku- kui ka kaitsefaasis ning võttis jalaga õhus lendavaid palle oskuslikult maha.

Erko Jonne Tõugjas - 6. Islandi vastu tehtud debüüdiga võrreldes astus Tõugjas oma esituses veel sammu edasi. Oli kaitsetöös stabiilne, tegutses riskivabalt ja klaaris palle. Sai jala vahele ka väga vajalikus 59. minuti olukorras, kus soomlased oleksid muidu mitmekesi keskelt läbi pääsenud. Vaatajal ei tekkinudki tunnet, et tegemist on 19-aastase kutiga, kes peab alles oma teist A-maavõistlust.

Mängu parim Rasmus Peetson - 7. Kuigi Peetson pidas alles oma kuuenda koondisemängu, sai ta kohtumise lõpus enda käe ümber kaptenipaela. Ta oli tõeline kaitseliider, kes tegi olulisi sekkumisi ja lappimisi. Lisaks kaitse korrashoidmisele panustas ta diagonaalsöötudega hästi ka rünnakute ülesehitusse ja oli standardolukordades aktsioonis.

Marko Lipp - 6. Lipu liikuvus tekitas kohati küsimärke, aga ta kompenseeris selle eduka kehamänguga. Mitmetes olukordades oli hädas - lasi enda pealt maha pöörata või hindas palli teekonda valesti. Samas võttis ta väga õige kollase kaardiga ohtliku rünnaku maha, kui oli ühe vastase endast mööda lubanud, ning võitis peapalle.

Taijo Teniste - 6. Teniste libistas puhtalt palle vastaste jalgade juurest ära, hoidis kaitses asjad korras ja oli pildis ka rünnakufaasis, kus tõusis kohati väga kõrgele. Tal jäi napilt puudu, et ulatuda 18. minutil Kallaste tsenderduseni.

Martin Miller - 7. Miller mängis enda jaoks võõral (number kuue) positsioonil ja see paistis kohati välja, aga ta ise oli kohtumise järel enda suhtes palju kriitilisem, kui peaks. Ta tõestas oma uskumatut universaalsust, rassis keskväljal isuga ja võitis teisi palle. Ja mis põhiline - lõi Eesti võiduvärava.

Martin Miller lõi värava. Foto: Brit Maria Tael

Nikita Vassiljev - 6. Tegi 36. minutil osava pöörde kahe soomlase vahelt läbi, aga seejärel jäi tema tsenderdus kehvaks. Üldisemalt rääkides jäid Vassiljevi puuted rünnakul vahel konarlikuks, kuid ta läks hästi duellisesse ja oli pidevalt pildis. Võiduvärava olukorras andis just tema Eesti nurgalöögi.

Konstantin Vassiljev - 6. Avapoolajal oli ta Eesti peamine ründeohu tekitaja ja ainsa pealelöögi sooritaja, see löök valmistas raskusi puurivahile, kes tõrjus palli nurgalöögiks. Vassiljev töötas ka isuga sügavale kaitsesse tagasi, kuigi jäi mõnes olukorras pehmeks. Seekord ei teinud ta nii säravat esitust kui tavaliselt.

Henrik Ojamaa - 6. Ojamaa jooksis palju ees ringi ilma pallita. Vahel sai ta vastaste kaitsjate söötudele jala vahele, aga Eesti ohtlikke võimalusi nendest olukordadest ei tekkinud. Avapoolaja keskel hiilgas Ojamaa ühe hea pallivõiduga Soome väljakupoolel, kui tormas kehaga palli ja soomlase vahele.

Sergei Zenjov - 6. Zenjov oli suhteliselt vähe pildis, aga kui oli, siis positiivsega. Eesti avapoolaja ainsale pealelöögile eelnes Zenjovi läbimurre äärelt ja ohtlik madal tsenderdus. Teisel kolmveerandtunnil andis ta Hindrek Ojamaale ühe hea seinasöödu.

Karl-Romet Nõmm - 4. Teise poolaja kaasa teinud Nõmm tegi väga ebakindla debüüdi, kuigi tema puur jäi puhtaks. Tema ebaõnnestunud väljatuleku järel lõi vastane peaga napilt tühjast väravast mööda. Minut enne lõpuvilet pillas ta tsenderduse viiekasti joone juurde, kust soomlane virutas õnneks üle värava. Lisaks läks Nõmm oma karistusalast tarbetult ja ohtlikult välja olukorras, kus Peetson, kes oli vastase surve all, oleks saanud talle muidu peapalli rahulikult tagasi sööta.

Hindrek Ojamaa - 6. Kahjuks ei saanud Hindrek koos oma venna Henrikuga koos mängida, sest sekkus vahetusest just samal ajal, kui vend puhkama võeti, aga ta tegi soliidse esituse - oli kaitses korralik ja toetas paremal äärel päris aktiivselt ka rünnakuid.

Sten Reinkort - 7. Reinkortil võttis alguses natuke aega, et käima saada, kuid ta tegi väga hea debüüdi, elavdas Eesti rünnakuid. Ta suutis vastastest mööda triblada, õhuduelle võita, palli katta ja edasi sööta, vigu teenida, panna vastaseid surve all palli auti lööma.

Sten Reinkort tegi hea debüüdi. Foto: Brit Maria Tael

Markus Poom - 6. Poom andis häid teravaid nurgalööke, millega soomlased olid hädas. Muus osas jäi üsna nähtamatuks.

Robi Saarma - 5. Ei saanud debütandina vahetusest sekkudes kõige paremini mängu sisse, rohkem oli tal jooksupäev, jõudis minimaalselt aktsioonidesse. 90+2. minutil pääses ta Soome karistusalas palli lööma, kuid lõi vastu enda teist jalga.

Daniil Kuraksin - 6. Debütant Kuraksin sai vahetusest platsile 81. minutil ning pidi mängima kaitsvamas rollis, kui ta on harjunud koduklubis mängima. Rünnakule ta liiga palju ei jõudnud, aga täitis Ken Kallastest (too lahkus platsilt jääkotiga puusa kohal) vabaks jäänud positsiooni kaitses kenasti ära.