Eesti parim Ungari vastu - Henrik Ojamaa (7)

Foto: Brit Maria Tael

Eesti rahvuskoondis pidas eile õhtul meeldejääva lahingu Ungariga, mis lõppes 3:3 viigiga. Soccernet.ee toimetus valis koondise parimaks Henrik Ojamaa.

Senises kolmes Rahvuste liiga mängus alati nullile jäänud sinisärgid tegid sedakorda ise otsa lahti, kui Siim Luts 20. minutil skoori avas. Ungari viigistas, läks juhtima, lubas Eestil viigistada ja juhtima asuda ning viigistas siis teist korda. Mäng nagu Ameerika mäed.

Võrreldes kolme päeva taguse Soome-matšiga ründas Eesti julgemalt ja ohtlikumalt, avades seeläbi ka oma mängu. Ründeosakonna tööd oli lust vaadata ja kuigi kolm väravat endale lubada on liiga palju, võis nendegi puhul osalt süüdistada halbade asjaolude kokkulangemist. Kokkuvõttes oli õnne nii meil kui neil.

Järgmisena ootab Eesti koondist Ungari võõrsil - see mäng toimub 15. novembril.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Eesti parim Henrik Ojamaa - 8. Ojamaa tahtmine oli meeletu ja eile näitas ta, milleks võimeline on, kui koondis veidigi lahtisemat jalgpalli mängib. Mängis palliga julgelt, vedas rünnakuid, oli üle platsi aktiivne ja sisuliselt aktsioonis kõigi kolme värava puhul, kuigi nime protokollist ei leia. Sekka juhtus ka praaki, aga mitte midagi sellist, mille pärast peaks kahe käega peast haarama.

Henri Anier - 8. Sisuliselt võib Anieri hea sõbra Ojamaa teksti üks-ühele ümber kirjutada. Tahtmist täis ja kui meeskond mängis ründavamat vutti, oli Anierist kohe kordades rohkem kasu, tasuks hästi lahendatud värav ja joonlauaga mõõdetud väravasööt. 

Siim Luts - 7. Kolmepealise ründelohe kolmas liige tegi ehk kaaslastest rohkem praaki, kuid oli ka teatud mõttes silmapaistvam. Eriti teisel poolajal jõudis näiliselt igasse olukorda, mis oleks mõne nõrgema närvikavaga kohtuniku puhul võinud ka teise kollase kaardiga lõppeda - võttis ehk mõne riski liiga palju, aga suutis sellega ka Ungari mängu halvata. Ei saa mööda vaadata väravast.

Artur Pikk - 7. Soome vastu puhata saanud Pikk oli eile kaitseliini parim lüli. Sisuliselt ei eksinud, hoidis oma ääre täiesti lukus ja oleks nibin-nabin suutnud ka esimese värava ära hoida. Lisaks oli Pikk väga hea väljund rünnakul, kus selgelt aitas kaasa, et Ojamaaga mängitakse koos ka klubitasandil.

Konstantin Vassiljev - 7. Kostja jätkas sealt, kus Kreekade ja Soomede vastu pooleli jäi. Jaksas füüsiliselt vaat et kõik 90 minutit täiega pingutada ja võitles mehiselt. Tegi palliga asju, mida teised ei suudaks - sekka lipsas taas ka halba praaki, aga kokkuvõttes andis taas selgelt mõista, et vajame teda niite tõmbama.

Karol Mets - 6. Kaitsva poolkaitsja rollis võrreldes Artjom Dmitrijeviga hoopis teistsugune lahendus. Erinevalt Dmitrijevist toimetas väga palju (ja enamasti efektiivselt) palliga, kuigi mõned söödud sundisid südame lööke vahele jätma. Pole küll poolkaitses ammu mänginud, kuid võib öelda, et sai mängu dikteerimisega soliidselt hakkama.

Sergei Lepmets - 6. Väravavahtidel ei ole kunagi kerge vahetusest sekkuda, kuid suutis kohe fantastilise jalatõrjega otsust õigustada. Teise värava puhul oli tal vähe teha, kolmandale oleks ehk võinud veidi kiiremini reageerida, kuid otseselt Lepmetsa süüks seda panna ei saa.

Mihkel Aksalu - 6. Esimene poolaeg oli suures plaanis nii hästi meie kontrolli all, et Aksalul polnudki suurt teha. Jalaga mängus ehk isegi parem kui viimastel aegadel, väravas süüdi ei jää - pall paigutati täpselt posti äärde. Üritas siiski mõneti rumalalt kangelast mängida ja Ungari jõudis sel ajal, kui Aksalu liikus krabikombel, korra ohtlikuks saada.

Taijo Teniste - 6. Teniste on enda lati eelmistel aastatel nii kõrgele seadnud, et selle alt on lihtne läbi joosta. Kattis õnnetult ära teise värava suluseisu (kuigi võitles vähemalt lõpuni, kui osa kaaslastest "hääletama" asus) ja lasi paaril korral oma mehe jooksu, kuid kokkuvõttes ei olnud ka suurt viga. Väga stabiilselt korralikud küljeaudid.

Ilja Antonov - 6. Sai koondises üle pika-pika aja võimaluse ja pakkus kahetisi emotsioone - ühest küljest suutis Eesti suurt osa mängust üsna kenasti kontrollida ehk poolkaitsjad said oma tööga hakkama, teisest küljest andis mõned pahad valesöödud ja eksis lihtsate puudetega. Ehk tahtis end liigselt tõestada.

Joonas Tamm - 6. Mis toimus Ungari esimese värava eel ja kuidas see pall kummaliselt jalge vahelt läbi läks, teab ilmselt vaid Tamm ise. Ka muidu oli palliga episoodiliselt krobeline. Jätab mulje, nagu vaevaks väike vigastus või ei oleks enesekindlusega seis kõige parem. Samas oli eile väga kõva relv rünnakul, võites pea kõik Teniste küljeaudid - kahjuks ei tulnud jätku. See on relv, mida eile oleks saanud ilmselt efektiivsemalt kasutada.

Nikita Baranov - 5. Kui Soome vastu valisime Baranovi mängu parimaks, siis eile oli tal selgelt kehvem päev. Kaitseliiniga kõrgemal mängimine oli veidi problemaatiline ja tank-Szalai vastu peapallide mängimine tuli raskelt. Lõpuks sündis nende kahe duellist ka 3:3 värav. Kuigi seal oli osalt tegu halbade asjaolude kokkulangemisega, jääb see paratamatult kripeldama. Võõrsilmängu Ungariga peab Baranov nüüd vahele jätma.

Ats Purje - hindeta. Mängis hinde teenimiseks liiga vähe.

SEOTUD PILDIGALERIID
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
Fotograaf: OLIVER TSUPSMAN
Fotograaf: LIISI TROSKA
SEOTUD LOOD
Kommentaarid

aadu   •  
Reedel oli neid kommentaare kuidagi rohkem pärast mängu? Miks kaotuse puhul kõvatama hakatakse kommentaariumis?
Laura   •  
Sest 3-3 ei tekitanud ei uusi tundeid. Probleemid endiselt samad ja kui see viik jääbki ainsaks punktiks, kas siis hakkavad pead ka lendama või tehakse endiselt hea nägu pähe?
to aadu   •  
Halb mäng kajastub kommentaarides, hea mäng tribüünidel...
WM   •  
90% hinnetega nõus. Baranov oli liimist lahti, aga Tamm oli siiski halvem temast. Mõlemale 5 hindeks
Hm   •  
Ojamaa puhul üllatas see, et 90ndal minutil veel siblas niimoodi ringi nagu oleks mängu algus olnud. Kindlalt parima füüsisega mängumees.
Eestlane   •  
Koondis on kusi. Kui saame väravaid läbi suure õnne, ei saa me kaitses kuidagi hakkama ja kui väravaid ei saa, pole ikkagi kaitses midagi head. Ühesõnaga väga kehv
nonoh   •  
Ojamaa treeningkava peaks kogu koondisele kohustuslik olema!

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
JALKAJUTUD
INTER ON ITAALIA MEISTER
See teine Inzaghi, kelle jaoks kõik tuli loomulikult. Isegi Itaalia meistritiitel!
MITMESUGUST PREMIUM LIIGAST
OTSUSED
Videokohtunik | Kogu tõde karikaderbist! Pärnus pingutati käepenaltiga üle
ELUST KESET KANALEID
Eesti väravavaht elust kanalite linnas: elu pikimad jalutuskäigud, ootamatud võimalused ja vanema venna mõjutused
LEVERKUSENI MUINASJUTT
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
8
7
1
0
26:3
22
2.
Paide Linnameeskond
8
5
0
3
15:9
15
3.
Nõmme Kalju FC
7
4
2
1
16:9
14
4.
Tallinna FC Flora
8
3
3
2
15:13
12
5.
Tartu JK Tammeka
7
3
2
2
10:5
11
6.
FC Kuressaare
7
3
0
4
13:19
9
7.
JK Tallinna Kalev
8
2
3
3
11:13
9
8.
Pärnu JK Vaprus
7
1
1
5
7:15
4
9.
FC Nõmme United
7
1
1
5
3:12
4
10.
JK Narva Trans
7
1
1
5
7:25
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID