Eesti rannajalgpallikoondis jõudis ajaloos teistkordselt esimesest eelringist edasi (0)

Eesti rannajalgpallikoondis. Foto: EJL

Eesti rannajalgpallikoondis teenis Portugalis toimuval MM-valikturniiri eelringis 3:2 võidu Rootsi üle, mis tähendab, et teistkordselt on ajaloos jõutud teise eelringi.

Eesti koondise väravate eest hoolitsesid seekord Sander Lepik, Kristian Marmor ja JAnek Remmelgas. Seejuures viis Lepik Eesti juhtima juba viiendal sekundil, kuigi palli panid mängu rootslased. Kiired väravad olid täna Eesti teema, sest teisel kolmandikul kulus Marmoril skoorimiseks aega tosin sekundit.

Seejärel lasti seis 2:2 viigiliseks, aga viimasel kolmandikul vormistas Remmelgas standardolukorrast Eesti võidu.

Eesti kogus viis punkti ja sai Rumeenia järel alagrupis teise koha, kuid pääses MM-valikturniirile, mis algab samuti Nazares esmaspäeval, 21. juunil. Seal ootavad ees Euroopa 12 paremast meeskonnas lausa 11. Ainsaks erandiks on finaalturniiri võõrustav Venemaa. Lisaks Eestile ja Rumeeniale pääsesid eelringist edasi Taani, Norra ja Kasahstan.

Laupäeva hilisõhtul lõppenud loosimisel sai Eesti teada oma vastased, kui ühes grupis mängitakse Šveitsi, Prantsusmaa ja Aserbaidžaaniga.