Eesti U15 koondis alustas kodust turniiri 0:4 kaotusega Leedule (1)

Peatreener Norman Põder. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti noormeeste U15 koondis pidas täna UEFA sõprusturniiril esimese kohtumise, kui Leedule jäädi alla 0:4. Mäng on järelvaadatav jalgpall.ee vahendusel.

Eesti alustas mängu mitmete heade võimalustega, kuid vastupidiselt mängu käigule avas siiski Leedu skoori. 13. minutil pettis Domas Mažeika sinisärkide keskväljamehe Remo Valdmetsa ära ning saatis terava löögi eestlaste värava paremasse nurka.

Teist väravat tuli oodata 50. minutini. Eestlaste kastis oli paras segadus, mille käigus sai lõpetuseks löögile Deividas Lukas. Pall lendas teistkordselt värava paremasse nurka ning eestlased leidsid end seega 0:2 kaotusseisust.

Edasi läks Leedu oma teed. 57. minutil edestas Deividas Lukas vastutulnud Sander Ristnat ning lõi palli kolmandat korda koduvõistkonna puuri. 63. minutil eksisid eestlased kaitses sööduga ning tekkinud võimaluse kasutas kindlalt ära Armandas Pukevicius, viies omad juba 4:0 ette.

Eestlaste turniir jätkub laupäeval mänguga Bulgaaria vastu. Leedukad kohtuvad aga Moldovaga. Bulgaaria ja Moldova vahel peetud turniiri avamatši võitsid esimesed koguni 8:1.