Eesti võib aasta alguses uuesti Marokoga kohtuda (0)

Maroko jaoks oli mäng Lillekülas oluline MM-iks valmistumisel. Foto: Brit Maria Tael

Eesti rahvuskoondist võib jaanuaris oodata uus kohtumine Marokoga, avaldas peatreener Martin Reim.

Eesti B-koondise mängud, mis on viimastel aastatel aset leidnud novembris pärast hooaja lõppu, tahetakse sel aastal pidada jaanuaris. Eesti Jalgpalli Liidu infojuht Mihkel Uiboleht selgitas hiljuti, et planeeritakse kahte mängu ajavahemikus 3.-11. jaanuar. 

Koondise peatreeneri Martin Reimi sõnul on üks potentsiaalseid vastaseid suvel maailmameistrivõistlustel mänginud Maroko, kes vahetult enne Venemaale sõitmist Eestiga Tallinnas kohtus ja 3:1 võitis. "Täpselt ei tea, kes vastased on - Marokost on olnud juttu kui ühest võistkonnast, kellega me kodus mängisime. See kant on, aga ma ei ole kindel, kui täpne see info on," rääkis Reim.

Kaks aastat tagasi käis koondis turneel Kariibi mere saartel ja mullu Okeaanias. Kümnendi alguses mängiti nii Lõuna- kui Põhja-Ameerikas ja korduvalt on käidud Lähis-Idas, mis sarnaselt Aafrikale sobib Reimi sõnul mängijatele ajavööndi poolest oluliselt paremini. Ka reisi novembrist jaanuarisse kolimine rõõmustab peatreenerit.

"Novembri lõpp on tavaliselt olnud päris pingeline ja kui eeldatavalt on tegemist B-koondisega, siis väga paljud mängijad tulevad just Eesti ja Soome liigast. Hooaja lõppedes läheme sinna väga väsinud võistkonnaga, tavaliselt on ka pikad reisid," selgitas Reim.

"See oht, mis tekib vigastuste näol, ei tasu riskimist. Kui meil oli võimalus seda aega muuta, siis on parem, kui mängijad saavad välja puhata, alustada ettevalmistust ja siis tulla koondise juurde. Et Skandinaavia koondised käivad samuti jaanuari alguses turneedel peamiselt oma liiga mängijatega, on ka sealt lihtsam mängijaid saada. Paljudes liigades on jaanuaris pausikuu ja kui on mitu mängu, siis saame üheks mänguks kedagi ka mujalt juurde võtta, kui vajadus tekib."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
Kloppi kättemaks: see pidi olema Bayern
VASSILJEV LAHKUS PIASTIST
EUROOPAST
 Ott Järvela | Uhhuu möllab ja lõhub ka jalgpallis
KÄIDIL LONDONIS KÜLAS
Vigastuste tõttu koduaresti jäänud Käit: ei jõudnud seda telekat enam kogu aeg vaadata
ÜLLATUSED
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID