Eestlanna teenindas kaalukat Meistrite liiga kohtumist (0)

Karolin Kaivoja oli ametis Meistrite liigas. Foto: UEFA

UEFA naiste Meistrite liigas on lõpusirgel alagrupikohtumised ning üht kaalukat vastasseisu teenindas ka eestlasest abikohtunik Karolin Kaivoja.

Kaivoja oli 15. detsembril Torinos ametis C-alagrupi kohtumisel, kui vastamisi läksid Juventus (Itaalia) ja Zürich (Šveits). Itaalia naiskond sai kirja ülekaaluka 5:0 võidu, millega säilitati viimase mängupäeva eel lootus veerandfinaali pääsemiseks.

Juventus asub 8 punktiga kolmandal kohal, esimesed kaks Lyon ja Arsenal on kirja saanud 10 punkti. Alagrupist pääsevad edasi kaks parimat. Kaivoja brigaadi kuulusid ka peakohtunik Riem Hussein, esimene abikohtunik Sina Diekmann ning neljas kohtunik Angelika Soeder.

Karolin Kaivoja tänavune hooaeg on olnud erakordselt võimas. 21. mail teenindas ta esimese eestlasena naiste Meistrite liiga finaali, mille järel tõstis karika pea kohale Lyon, samas võistlussarjas oli ta ametis ka veerandfinaalis. Juulikuus oli ta esimese eestlasena ametis täiskasvanute suurturniiril, kui ta valiti naiste EM-finaalturniiri abikohtunikuks, augustis oli ta abikohtunik ka U20 neidude MM-finaalturniiril.

Kaivoja ootab ees võimalus pääseda suurturniirile ka järgmisel aastal – nimelt valiti eestlane 2023. aastal Austraalias ja Uus-Meremaal toimuvate naiste maailmameistrivõistluste kohtunike kandidaatide sekka. Lõplik valik tehakse 100 abikohtuniku seast.