Ei saa kuidagi kolme punkti kirja: Rebic rebis Juventusel jälle võidu käest (0)

Ante Rebic jättis Juventuse taas võiduta. Foto: Scanpix / Imago images / Nicolo Campo

Itaalia kõrgliigas vireleb endiselt väljalangemistsoonis pikaajaline valitseja Juventus, kes pole nelja mänguga suutnud võiduarvet avada. Seekord juhiti kodus Milani vastu üle 70 minuti, aga lepiti lõpuks ikka 1:1 viigiga.

Võõrustajad avasid skoori juba neljandal minutil, kui Milan unustas nurgalöögist väravat jahtides tagala valveta, pika soolojooksu teinud Alvaro Morata mängis Alex Sandro ja Paulo Dybala eeltöö järel üle ka Mike Maignani ja saatis palli väravasse. Kerges šokis Milan pidi veel mõnda aega Juve rünnakuid tõrjuma, kuid Maignan suutis pareerida nii Morata kui ka Dybala üritused. Pool tundi oli mängitud, kui Fikayo Tomori meeleheitlik jalasirutus nurjas Dybalalt söödu saanud Adrien Rabiot' hea šansi.

Ilma vigastatud Zlatan Ibrahimovici ja Olivier Giroud'ta mänginud Milan oli oma rünnakute ülesvõtmisega hädas, ent nagu sel puhul tihti, leidis abi standardolukorrast. 76. minutil keerutas Sandro Tonali nurgalöögi täpselt Ante Rebici pea peale ja horvaat viigistas postipõrkest seisu. Ühtlasi tähendas see, et Juventus on nüüd juba 18 kohtumist järjest nullimänguta.

Viigiväravast innustust saanud Milan üritas ka võitu näpata ning lõpu eel pidi Wojciech Szczesny kõik oskusd mängu panema, et tõrjuda Pierre Kalulu löök. Viik sobis siiski rohkem Milanile, kes jätkab ühena kolmest meeskonnast tabelis löömatuna.

Juventusel on aga tänase viigi ja avavoorus Udinesega tehtud 2:2 eest tabelis vaid kaks punkti, sest ülejäänud kaks kohtumist on Empolile ja Napolile kaotatud. Viimati jäi Juve neljas esimeses liigamängus võiduta 1961. aastal, läbi aegade juhtus nendega kõrgliigas nii aga alles neljandat korda. Hetkel ei anna see liigatabelis enamat tagantpoolt kolmandast kohast.

Juventus - Milan 1:1 (1:0)