EJL uurib mängijaid ja kohtunikku lumepallidega loopinud Levadia poolehoidjate tegevust (0)

FCI Levadia president Viktor Levada tribüünil viibinud huligaane korrale kutsumas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kolmapäeval toimunud Tallinna derbimängus juhtus teisel poolajal intsident, mida on Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) poolt märgatud ja mille suhtes on algatatud distsiplinaaruurimine.

Flora asus mängu 53. minuti alguses 4:0 juhtima. Kaks minutit hiljem oli Floral nurgalöök, mille toimetamise ajal Levadia poolehoidjad loopisid lumepallidega Konstantin Vassiljevit ja Martin Millerit. Seejärel õhati tribüünil väga tugev pauguti ja asuti lumepallidega loopima kohtumise abikohtunikku Jaan Roosi. Peakohtunik Joonas Jaanovits pani mängu korraks seisma ja see jätkus pärast seda, kui Levadia kapten Brent Lepistu oli poolehoidjatelt nõudnud tegevuse lõpetamist.

"Kui mängus on selliseid intsidente, siis distsiplinaarinspektor algatab distsiplinaaruurimise ja selgub, kas on alust sanktsiooni määramiseks. Kui on tegemist tõsisema asjaga, siis see viiakse distsiplinaarkomisjoni, aga kui on väiksem rikkumine, siis saab distsiplinaarinspektor ise sanktsiooni määrata," kommenteeris EJL-i arendusdirektor Mihkel Uiboleht Soccernet.ee-le.

"Arvestades, et mäng tuli hetkeks peatada, siis on loogiline, et intsident ei jää tähelepanuta. Selgitame kõik asjaolud välja. Praegu kogutakse kõigilt asjaosalistelt selgitusi ja vaadatakse videomaterjali ning sellest lähtuvalt tehakse otsus," lausus Uiboleht, lisades, et selgituste kogumisega läheb tavaliselt päev-poolteist aega.

23. mail 2015. aastal toimunud Sillamäe Kalevi ja Tallinna Infoneti mängus oli sarnane intsident, kui Sillamäe Kalevi poolehoidja loopis abikohtunikku kividega ja siis karistati klubi 450 euro suuruse rahatrahviga.