Menüü
TV
Veebisait

EKSKLUSIIV | 11 aastat välismaal mänginud Vassiljev lõi käed Floraga: oli võimalus reisida, aga tahtsime perega koju (Pohlak: tahame parimaid Eesti jalgpallureid) (19)

Konstantin Vassiljev ja Flora spordidirektor Norbert Hurt. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondise keskväljamaestro Konstantin Vassiljev (34) sõlmis täna hommikul lepingu Tallinna FC Floraga, naastes pärast 11-aastast pausi kodumaale.

Vassiljevist sai vabaagent eelmise nädala esmaspäeval, kui ta jõudis lõpuks kokkuleppele Poola kõrgliigaklubi Gliwice Piastiga, kes ta juba suvel esindusmeeskonnast külmutas. Sellest tulenevalt pidi keskpoolkaitsja mängima Piasti duublis Poola tugevuselt kuuendal liigatasemel. Nüüd liitus ta 11-kordse Eesti meistri Floraga, kellega sõlmis ühe-aastase lepingu. Soccernet.ee vestles Vassiljeviga vahetult pärast lepingu allkirjastamist.

Palju õnne, Kostja! Lõpuks on sul klubi, kus saad loodetavasti ka mängida. Kui hea meel sul praegu on?
Kindlasti hea meel, et see pikk ajalugu reservides mängimisega on lõppenud. Tundub, et mingil hetkel klappis kõik nii hästi, et see otsus ei olnud väga raske.

Kirjelda palun, kuidas sa just Floraga kokkuleppele jõudsid?
Selles mõttes olid mõned mõtted, kuidas Piastiga kokku leppida. Alguses oli isegi võimalus laenule siia tulla, aga mingil hetkel oli mõlemalt poolt soov leping katkestada. Kokkulepe Floraga oli siis juba olemas, pidime lihtsalt selle veel natuke konkreetsemaks muutma. Sellega suuri probleeme ei olnud.

REKLAAM

Kui palju oli sul muid variante?
Mõned variandid olid nii Eestist kui välismaalt, aga perega otsustasime, et pärast 11 aastat reisimist võib koju naaseda. Selles mõttes oli Flora pakkumine väga konkreetne ja loodetavasti annan endast parima, et klubi aidata.

Sa oledki 11 aastat olnud välismaal. Kui kerge või raske südamega see lõplik otsus tuli, et jah, ma nüüd tulen koju tagasi?
Lihtsalt mingil hetkel kõik asjad läksid kokku ja muidugi oli veel võimalusi kuskile reisida, aga vanem tütar käib juba koolis ja pidime arvestama sellega. Pigem vahetada kooli kodus kui veel kolmandas riigis. See oli väga konkreetne punkt, millest mõtlesime.

Seega üks põhjus oli, et pere ja lapsed saaksid Eestisse elama ja kooli, aga kui palju mõjutas ka see, et sa saaksid treeneripaberid teha?
See on väga tähtis. Ma olen alati rääkinud, et tahan seda ära teha. Pidin selleks leidma võimaluse ja Poolas seda kõrgemat astet ei olnud võimalik teha ning kodus on kindlasti lihtsam, kuna saan alati kohal olla. Loodetavasti läheb sellega hästi.

Sind soovisid ka teised klubid. Miks sa valisid just Flora?
Flora on suurim klubi Eestis. Väga professionaalse infrastruktuuri ja suhtumisega. Siit oli väga konkreetne huvi ja pakkumine. Oli teistest klubidest jutte, aga konkreetsemaks ei muutunud need ja ei olnud mõtet ka rohkem oodata.

Foto: Brit Maria Tael

Kindlasti rääkisid ka oma kälimehe Aleksandr Dmitrijeviga. Mida ta sulle ütles?
Tahtis mind Kalevisse tuua. (Naerab). Aga otsustasime koos, et ei ole veel selleks aeg kätte jõudnud, et teda seal aidata. Arvan, et ta saab seal isegi hakkama. Soovin talle õnne, aga mitte meie mängudes! Ta soovitas ka oma Flora aasta pealt siin mängida. Tal ei olnud siin ühtegi probleemi.

Flora on su kunagise koduklubi Levadia rivaal. Samas 2007. aastal läksite te Levadiaga mitte just kõige paremini lahku. Kas kahe klubi rivaaliks olemine mõjutas ka kuidagi seda otsust?
Nii see on Eestis ja nii see jääb ka edaspidi, et Levadia ja Flora võitlevad omavahel. Jalgpalluri elukutse on selline, et vahel on vaja valida. Kui karjääri alguses valisin Levadia, siis nüüd Flora. Eesti jalgpalli huvi on siin kõige olulisem.

Nüüd satud ka uudsesse olukorda. Kui varem oled Dmitrijevi ja Dmitri Krugloviga olnud sama asja eest väljas, siis nüüd Sanka on Kalevi peatreener ja Kruglov rivaali Levadia mängija. Koos Eestis olles saate nüüd küll õhtust süüa, aga kas seal laua taga enam nii detailselt jalgpallijutte rääkida ei saa?
(Naerab). Nojah, mingid saladused kindlasti on, mida üksteisele ei räägi. Aga eks me üldiselt teame, mis seisud Eestis on ja kuidas mis asjad toimuvad. Vastased mängivad omavahel kuus-seitse korda aastas. Tuntakse üksteist.

Mida sa isiklikult sellelt hooajalt ootad?
Flora on alati kõige kõrgemate eesmärkidega ja peame kohe algusest hooaega alustama ja koguma punkte. Tiitel on see asi, mis meid peab huvitama. Suvel vaatame ka, mis Euroopas hakkab toimuma.

Kohe lähed tutvuma oma uue meeskonnaga. Kui hästi sa juba täna seda Florat tunned?
Ma ei ütle, et tunnen seda 100 protsenti. Viimane nädal oli väga tihe, just kolimisega. Veel eile olin terve päeva autos. Aga tutvumisega ei lähe väga kaua, ma arvan. Poolt võistkonda tean juba niikuinii.

Siin on üks huvitav asi veel. Kas sul on olnud varem endast nooremat peatreenerit? Jürgen Henn on vaid 31.
No ei ole. Ilmselt assistendid on olnud, aga ka praegu reservides oli peatreener vanem. Mina olin vanuselt teine pärast teda. Uus kogemus! Aga see ei ole midagi. Peatreener on peatreener ja tema on boss riietusruumis. Tema otsused on alati esmatähtsad. Mina aitan ja toetan igal hetkel.

Lõpetuseks. Kas nüüd on välismaaga kõik?
Selles mõttes ei saa öelda, et ongi kõik, aga tundub, et see võiks olla nii. Aga kui äkki midagi huvitavat tuleb, siis miks mitte.

***

Pelle Pohlak (paremal) koos Kasper Elissaarega. Foto: Brit Maria Tael

Pelle Pohlak: tahame, et meil oleksid parimad Eesti jalgpallurid

Tallinna FC Flora president Pelle Pohlak kinnitas Vassiljevi palkamise taustal Soccernet.ee-le, et kuigi nende meeskond on üldiselt küllalt nooruslik, siis nende soov on võistkond moodustada parimatest Eesti jalgpalluritest.

Kuidas te selle üleminekuni jõudsite? Kirjelda seda tausta.
Oleme klubis paika pannud, et tahame, et meil oleksid andekad, potentsiaalikad, parimad Eesti noored, aga ka vanemad jalgpallurid. Sellest tulenevalt hoiame kindlasti kogu aeg ka välismaal olevatel mängijatel silma peal – kas keegi on saadaval, koju tagasi tulemas. On hulk mängijaid, keda me soovime endale saada. Tema on üks nendest. Juba mingi periood, kus tal Poolas asjad ei sujunud, tundsime huvi ja uurisime. Nüüd on positiivne tõdeda, et asjad on jõudnud nii kaugele, et ta on meil.

Kui palju veenmist oli? Kas üldse?
Ei ütleks, et oli.

Tema tulekuga muutub Florale omaks saanud keskväljatrios konkurents kohtadele veelgi tihedamaks. Kas teie näete teda number kümne peal, kuhu on jäänud Zakaria Beglarišvilist tühi koht, aga kus võiks mängida Herol, või oleks ta Eestis mängides ka ideaalne number kaheksa?
Ma arvan, et ta võib Eesti kõrgliigas mängida keskväljal erinevaid positsioone, aga see on lõpuks treenerite töö leida keskel see lahendus, mis kõige paremini töötab.

Kas see on natuke ka selline käik, et kuna Flora on küllaltki noor meeskond, siis on vaja liidreid ja ainuüksi Gert Kamsist ei piisa?
Otseselt ei ole. Arvan, et midagi poleks lahti olnud ka siis, kui meil oleks jäänud sama arv kogenud mängijaid kui eelmisel aastal.

Kostja Vassiljev on Eesti viimase aja üks helgemaid ja populaarsemaid jalgpallureid, kõige suuremaid nimesid. Tehniliselt nägime veel sügiselgi seda, kuidas ta tuli Poola madalama liiga pealt koondisesse ja suutis olla seal absoluutne võtmemängija. Sellise kaliibriga mängija toomine Florasse peab olema ju ikkagi väga suur töövõit.
Jah. Seda peab Vassiljevilt endalt ka küsima, kas kälimehe [Aleksandr] Dmitrijevi soovitus oli ka mängus või ei. Aga kindlasti on see positiivne, et välismaalt tagasitulevad kogenud mängijad vaatavad meie poole ja tahavad siia tulla ning siin olla.

Tingimustest ka. Üks asi, miks ta ei tulnud kohe Poolast ära, oli see pikk siduv leping, mis tal seal oli. Ta on selles eas juba, kus jalgpalluriks olemine on tema jaoks töö – see on tema tuleviku kindlustamine. Flora teisalt ei ole kunagi silma paistnud, et nad poputaks mängijaid hiidkõrge palgaga. Kuidas siin see balanss leiti?
Arvan ka, et seda ei annagi kindlasti võrrelda Poola palgaga, aga ma ei peatuks selle peal rohkem. Eks siin on kindlasti tähtsam mängija enda soov tulla.

Kas tema toomise juures mängib rolli see, et Floral ei ole eurosarjades just liiga hästi läinud ja Vassiljev on esiteks üks väga kõrge tasemega ja teiseks väga kogenud mängija?
Ei mängi otseselt siin rolli see. Aga kui need faktorid mõjuvad selles suunas positiivselt, siis palun väga.

Konstantin Vassiljev
Sünniaeg: 16.08.1984 (Tallinn)
Vanus: 34
Klubi: Tallinna FC Flora
Positsioon: keskpoolkaitsja
Pikkus: 175 cm

Eelnevad klubid: Gliwice Piast, Bialystoki Jagiellonia, Permi Amkar, Koperi Luka, Lendava Nafta, FC Levadia, HÜJK Emmaste, TJK
Koondised: A 110/23, U21 15/4, U20 2/0, U19 4/1

    

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Fantasy kuningas   •  
Kõigil olemas ja alati kapten. Huvitav saab olema
Vest   •  
Ilmselt vest tahtis, et ta veel koondises oleks. Oleks levas või kaljus jätkanud ei oleks ta olnud enam koondise vaateväljas.
Q   •  
Hea meel Kostja üle. Jõudu!
Uus treener   •  
Vassiljevile lubati, nagu Pijpersilegi koondise treeneri kohta ?
lol   •  
gg
Hmm   •  
Suurepärane uudis, kui juba hakkasid lootust kaotama, et flora vist see aasta kolmas ja levadia ning kalju vastu põnevust ei jagu, siis Kostja näol kindlasti variante rohkem, et mänge enda kasuks kallutada.
Steve Kullus   •  
Eesti liiga muutus just palju tugevamaks
Kas   •  
Flora tuleb meistriks?
Beglarishvilile suurepärane asendus.
Pole paha   •  
Kuigi Florat ma vihkan siis peab ikka tunnistama, et see oli ikka ainuõige ja hea käik Kostjalt ja Floralt. Levas ja Kaljus on juba meeskonnad koos ja tema kohal korralikud mehed olemas ning Flora sai Beglarishvili poolt jäetud augu katetud. Vähemalt saab tema mänguklassi nüüd siinmaal ja tihti vaadata ning kui liiga kallis pole siis ka Fantasy's korralik valik.
to Pole paha   •  
#Vihkaüksi #Äravihka
ROOTSI KUNN   •  
saab juba sügisel 35 ja paremad ajad on möödas ,lisaks meie kunstmurud , varajane hooaeg , libedad väljakud ja Kostja viimase aja vigastused ,samas kui meenutada kuidas üks teine Kostja ehk Nahk selles vanuses lammutas siis elame näeme
ma arvan ,et see jääb tal ka eesti liigas viimaseks aastaks .
Eluaegne vastasleeri ehk Levadia mängija nagu Dmitrievgi vähemalt mul on raske teda omaks võtta tee ,mis tahad .
Koondis oli teine asi
roheline mehikene   •  
Cmmon, lõpetage see Fantasy jutt ära ja minge vaadake mis väljaspool tuba toimub!
Flora tahab parimaid   •  
aga kaitse ja värav on komplekteerimata nagu sõelapõhi . Vâravavahid lihtsalt liiga kehvemad
V Tulevik   •  
Gg Herol
U Moore tv punkt   •  
Padarigapunti teinud LHV JA Selveri taha peitupugenud madalseis on Floral ka edaspisi
Artur   •  
Jääger liitub ka oodake uudist
to Artur   •  
Jääger ju paranemas vigastusest ja ei ole veel mänguvalmis, samahästi võiks ta ka suvel liituda.
Gio   •  
Ega ka Levadia toetajate tuju paremaks ei läinud. Valus vaadata kui Sanja või Kostja Flora eest väljakule jooksevad... Kostjale aga edu, koondisele on ta asendamatu lüli. Elu läheb edasi...
asd   •  
Kostja saab kvaliteetsemate väljakute peal mängida kui enne.

Sisene
MEISTRITE LIIGA KOLMAPÄEV
MÄNGUD EESTI VÄLJAKUTEL
Luup peale | Floral Paide vastu 3-st 3 ja tippude vastu 7-st 7 võitu. See on klassivahe!
TASKUHÄÄLINGU UUS OSA
Pikk ette (ja ise järele) | Koolirahast hoolimata konkurendid kotti - Paide uus tase
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
24
22
1
1
63:16
67
2.
Paide Linnameeskond
25
18
0
7
60:26
54
3.
Nõmme Kalju FC
25
14
5
6
47:18
47
4.
Tallinna FCI Levadia
24
14
5
5
57:30
47
5.
Tartu JK Tammeka
25
8
7
10
28:37
31
6.
Viljandi JK Tulevik
25
9
2
14
27:42
29
7.
Tallinna JK Legion
25
6
6
13
20:40
24
8.
JK Narva Trans
25
5
6
14
23:37
21
9.
FC Kuressaare
25
4
7
14
23:52
19
10.
JK Tallinna Kalev
25
3
3
19
13:63
12