Elhi sai kaardisajus kollase ja kaotuse konkurendilt (+ Tur, Raadik ja Aarna) (0)

Trevor Elhi. Foto: Jana Pipar / EJL

Soome kõrgliiga neljandas voorus sai SJK 0:1 kaotuse oma tabelinaabrilt Tampere Ilveselt.

SJK ja Ilvese mäng esimese koduareenil 3104 pealtvaataja ees kujunes üpris närviliseks, sest kokku jagas kohtunik 12 kollast kaarti, millest kaks tõid omakorda kaasa eemaldamise. 22. minutil teenis oma kollase kaardi SJK eest täismängu kirja saanud äärekaitsja Trevor Elhi.

64. minutil läks Ilves juhtima. 86. minutil jäi SJK kümnekesi ja esimesel üleminutil lausa üheksakesi. Kõige selle järel tuli neil vastu võtta oma hooaja esimene kaotus. Väravavaht Mihkel Aksalu jälgis sündmuseid pingilt.

Liigatabelis tõusis Ilves SJK-ga võrdselt seitsme punkti peale, aga ühe vähempeetud mängu juures on nende väravate vahe parem, mis annab Tampere klubile teise ja SJK-le nüüd kolmanda koha.

Soome naiste kõrgliiga neljandas voorus sai Aland United 1:0 võidu TPS-i üle. Pille Raadik tegi Alandi kaitses kaasa kogu kohtumise, ründaja Signy Aarna sekkus viimaseks 20 minutiks. Tabelis on Aland kaheksa punktiga kolmas. Liider on täiseduga HJK, Alandit edestab veel ka üheksa punkti kogunud Honka.

Trevor Elhi endine koduklubi Vratsa Botev sai Bulgaaria kõrgliigas 5:2 võidu Bistritsa Vitoša üle. Paidest Vratsas laenul olev äärekaitsja Edgar Tur oma võistkonna koosseisu ei kuulunud. Botev on kindlustanud pooleksjaotatud kõrgliiga tagumise poole A-alagrupis teise koha, mis viib nad Euroopa liiga koha nimel peetavasse play-off'i. A-alagrupi teine kohtub B-alagrupi esimesega. Tolle matši võitja kohtub teise samalaadse paari võitjaga. Tabeli teise poole parim saab lõpuks võimaluse finaalmänguks tabeli esimese poole kolmanda klubiga. Kes lõpuks selle finaalmängu võidab, saab Euroopa liiga eelringidesse. Keeruline süsteem on loodud selleks, et hoida ka tabeli tagumisse poolde jäänud võistkondade motivatsioon kõrgel juhuks, kui püsimajäämine on juba kindlustatud.