Elva peatreener Haan pärast võitu Tabasalus: enne mängu oli närv sees (0)

FC Elva peatreener Veiko Haan. Foto: Brit Maria Tael

FC Elva alistas Evald Tipneri karikasarja veerandfinaalis võõral väljakul JK Tabasalu 5:1. Kuigi vastane mängib meistrivõistlustel Elvast ühe taseme võrra allpool (Esiliiga ja Esiliiga B), ei tulnud peatreener Veiko Haan mängule tohutu kindlustundega.

"Füsioterapeudid küsisid minult enne mängu, kuidas tunne on? Vastasin, et natuke ajab oksele. Pole midagi öelda, närv oli sees! Esiliigas saan kõigi vastaste mänge vaadata, aga Tabasalu kohta puudus igasugune materjal peale protokollidesse kantud asetuste. Tulime tühja koha peale mängima," sõnas Haan pärast võitu Soccernet.ee-le.

"Esimesed 25 minutit olid väga rasked. Kuigi lõime kiire 1:0 värava, jõudis vastane peagi viigini. Esimese 25 minuti jooksul mängis Tabasalu hea tempo ja agressiivsusega. Aga kui värava autor vigastuse tõttu välja vahetati, saime kindluse kätte. Standardolukorrad toitsid meid kenasti, sest keskkaitsjad lõid kolm väravat.

Esiliiga on praegusel hetkel meie jaoks karikasarjast tähtsam, sest selle äravõitmine on natuke ebareaalne. Aga loodetavasti saame loosiga hea poolfinaalivastase ja kodumängu, mis tähendaks, et karikahooajast oleks maksimum võetud," rääkis Haan.

Elva kapten Jürgen Kuresoo: "Tänu kiiretele väravatele suutsime mängu enda kontrolli alla saada. Vähemalt platsi peal tundus, et meil oli jõudu ja võimu rohkem kui vastasel. Esimene värav sündis kombinatsioonist, mida oleme proovinud mõnda aega teha. 2:1 tabamuse puhul tegime enda number ühte ehk kõik mehed liikusid värava ette ja Thomson oli õiges kohas. Peter Crouchi-sugune mees on meil olemas, kuigi mängib keskkaitses!

Eelmises karikasarjas (2017-18) mängisime kaheksandikfinaalis Lillekülas FC Floraga. Kaotasime 0:2, aga oli väga võitluslik mäng. Läheme võitlema ja midagi kerget sellele Premium liiga võistkonnale, kes vastu loositakse, küll ei anna," rääkis Kuresoo ja avaldas lootust, et poolfinaalis õnnestub kohtuda Tartu Tammekaga, kes oli intervjuu andmise hetkel ametis Hiiul lisaaja mängimisega.

See Kuresoo lootus siiski ei täitu, sest Tammeka kaotas mängu 1:2 ja poolfinaali pääses Kalju. Ülejäänud kaks karikasarja poolfinalisti selguvad kolmapäeval mängudest Narva Trans – Maardu Linnameeskond ja Paide Linnameeskond – FCI Levadia.

Esiliigas hoiab Elva seitsme vooru järel tabelis seitsme punktiga kuuendat kohta. Hooaeg jätkub laupäeval, kui Elvale sõidab küll neile tabelis ühe punktiga kaotav FCI Levadia U21 võistkond.

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL