Emiratesi staadion nägi uut rekordit (0)

Avavärava autor Beth Mead. Foto: Scanpix / Liam Asman / SPO
Londoni Arsenali naiskond saavutas 4:0 võidu, kui Põhja-Londoni derbis oldi paremad Tottenham Hotspurist. Kohtumine läheb peamiselt aga ajalukku ühel teisel põhjusel.

Nimelt oli kõnealust mängu vaatamas 47 367 silmapaari, mis ületab senise Inglismaa naiste kõrgliiga pealtvaatajate rekordi (38 262) pea 9000 inimese võrra. Viimane tippmark pärineb aastast 2019 ning sai püstitatud Tottenhami enda kodustaadionil. Kuna peale Arsenali mängivad selles voorus ka Liverpool, Leicester City ning Brighton Hove & Albion klubide põhiareenidel (vastavalt Anfield ning King Poweri ja Falmeri staadionid), võib terve mängunädala külastajate arv kokku tulla äärmiselt suur.

Tänast kohtumist asus kodunaiskond juhtima juba 5. minutil suvise EM-i parima mängija Beth Meadi tabamusest ning 44. minutil lõi Vivianne Miedema teist korda palli võrku. Enam tagasi ei vaadatud ning teisel poolajal jätkati samas tempos. 54. minutil lõi Rafaelle Souza Arsenali kolmanda tabamuse ning lõppseisu tõi tabloole 69. minutil Miedema matši teine värav.

Arsenal on teeninud kahe vooruga maksimaalsed kuus punkti ning asub tabeli tipus. Tänane vastane Tottenham Hotspur on kuuendal kohal, kuid kõigil teistel naiskondadel peale eelmainitute on selle vooru kohtumine veel pidamata.