Menüü
TV
Veebisait

Endiste eesmärkidega Tammeka U21 proovib needust murda ning olla parim järelkasvutiim (0)

Foto: Jana Pipar

Tartu Tammeka U21 eesmärgid on eelnevatele hooaegadele sarnased - arendada oma noori ning tagada kasvandikele võimalus mängida sellel tasemel ka jägnevatel hooaegadel.

2019. aasta hooaeg oli Tammeka U21 jaoks vägagi positiivne, kui liiga lõpetati neljanda kohaga. 36 peetud kohtumisega saadi 21 võitu, neli viiki ja 11 kaotust ning kokku koguti 58 punkti. See tähistab ühtlasi ka Tammeka duubelvõistkonna parimat tulemust Esiliigas:

 • 2013. aastal saadi kuues koht ja koguti 52 punkti
 • 2012. aastal jäädi 37 punktiga kaheksandaks
 • 2008. aastal koguti 43 punkti ning jäädi seitsmendaks
 • 2007. aastal tuldi 53 punktiga neljandaks

Eesmärgid on jäänud samaks

Nagu ka eelnevatel hooaegadel, ei ole Tammeka U21 võistkonna eesmärgid muutunud. "Tammeka U21 võistkonna peamine eesmärk on arendada mängijaid meie esindusmeeskonnale, nii ka algaval hooajal. Hea meel, et eelnevatel hooaegadel oleme oleme suutnud järjepidevalt paar mängijat esindusmeeskonnaga liita. Esiliiga annab meie noortele kõrgeima võimaliku tasemega vastased, et mänguliselt küpseda, seega eesmärk on tagada oma kasvandikele võimalus mängida sellel tasemel ka jägnevatel hooaegadel," ütles nende peatreener Marti Pähn.

REKLAAM

Tammeka U21 peatreener Marti Pähn. Foto: Edgar Kriisk

Noore võistkonnana suutis Tammeka U21 eelmisel hooajal napsata kõrge neljanda koha. Nüüd on mängijad ka natukene kogenumad ning sihitakse kõrgemale. "Eelmine hooaeg näitas, et suudame kõigi võistkondade vastu mängida. Kuna meeskonna tuumik on suures osas säilinud, siis usun, et peame seadma endale ka järjest kõrgemaid eesmärke nii mänguliselt kui ka tulemuslikult. Liiga tipus mängimine on üks neist," sõnas Tammeka U21 peatreener.

Põhituumik on säilinud, kuid uusi nägusid on lisandumas

Tammeka U21 satsi põhituumik on säilinud, kuid on mõned mängumehed, kes on kanda kinnitamas esindusmeeskonnas. "Suures osas on alustav võistkonna tuumik sarnane eelmisele hooajale. Hea meel, et mõned mängijad nagu Dominic Laaneots ning Alfred Tammiksaar on alates ettevalmistuse algusest liitunud alaliselt esindusmeeskonna treeningutega. Kui vaadata Tammeka esindusmeeskonna hooaja ettevalmistust, siis mullu duubli eest täishooaja kaasa teinud ning kaptenipaela kandnud Daaniel Maanas on teeninud väga palju mänguaega," rääkis Pähn.

Tammeka esindusmeeskond on üha jõudsamalt hakanud panustama oma klubi noormängijatesse ning antakse oma noortele võimalust kõrgliigas mänguaega saada. Pähna arvates ei sea see aga hooaja vältel ohtu U21 võistkonna ridade hõrenemist. "Ma usun, et selline asjade käik on iga duubli jaoks loogiline ning nii see peabki olema," ütles ta, ning lisas, et pigem on tal hea meel mängijate üle, kes esindusmeeskonda pääsevad. Samuti on järelkasvust piisavalt mängijaid peale tulemas. "Meie noortesüsteem on piisavalt suur ning ka algaval hooajal on soov, et järgmised noored teeksid oma arengus selle sammu, et tõusta Tammeka U21 võistkonda," ütles ta..

Kes hakkab väravaid lööma?

2019. hooajal Tammeka U21 suurim väravakütt Erki Mõttus. Foto: Liisi Troska

Eelmisel hooajal oli Tammeka suurimaks väravakütiks äärepoolkaitsja Erki Mõttus, kuid algavaks hooajaks otseselt väravalöömise koormat kellegi peale peatreener panna ei taha. "Ma arvan, et ründavate ning väravaid lüüa suutvate mängijate osakaal on meil piisavalt suur ning selles plaanis ei arva, et peaks kellelegi eraldi selle koorma õlgadele panema. Eesmärk on mängida piisavalt mitmekülgselt, et väravaid tuleks erinevatelt positsioonidelt," ütles ta.

Tammeka U21 peatreener ei osanud ka ühtegi kindlat mängijat välja tuua, kellel silma peal hoida, vaid usub, et kõik mängijad, kes võitlevad endale välja mänguaja, võivad teha oma arengus järgmise sammu ning kerkida võistkonna liidriks.

Rivaalidena nähakse teisi järelkasvuvõistkondi. Aga kas murtakse ka needus?

Rääkides Tammeka U21 rivaalidest, siis eelmisel aastal olid geograafiliselt põhirivaalideks Welco ja Elva, kuid 2020 hooajaks on nendest kahest alles jäänud vaid Elva. Eelmisel hooajal võitsid tartlased elvakaid koduväljakul kahel korral 1:0 ning võõrsil said kaks kaotust. Lõppkokkuvõttes aga edestasid neid kahe punktiga, kuid peatreener ise peab põhirivaalideks hoopis teisi järelkasvuvõistkondi.

"Minu kui treeneri jaoks on kindlasti kõige huvitavam võrdlus teiste Esiliigas mängivate duubelmeeskondadega. Kuna tahame klubina areneda ning mängida ka kõrgliigas järjest kõrgematele kohtadele, on loogiline, et peame olema ka järelkasvuvõistkonnana kõrgel tasemel ning paratamatult tekib siinkohal võrldus nii Flora kui Levadia U21 meeskondadega," ütles Pähn.

Siinkohal tasub mainimist, et mitte kunagi ei ole Tammeka järelkasvutiim edestanud Flora duubelvõistkonda, Levadiast oldi esmakordselt üle eelmisel hooajal, kui Tallinna klubi jäi 53 punktiga kuuendaks. 

"Geograafiliselt ning ka mängijatele endale on vastasseis Elvaga kindlasti väljakutset pakkuv ning motiveeriv. Elva on kogenud ning kõrgliiga ambitsioonidega võistkond, keda võita oleks kindlasti magus," nentis Pähn.

Eelmisel aastal ei saadud kohe käima, siis ei saadud enam pidama. Kuidas läheb tänavu, kui liigas on kolm uut võistkonda?

Ebasoodsates tingimustes ettevalmistust teinud ning selle pealt eelmisele hooajale vastu läinud Tammeka U21 sai 2019. aasta esimesest seitsmest Esiliiga kohtumisest ühe võidu ning kuus kaotust. Pärast kahvatut algust saadi oma mäng tasapisi käima ning suvel oldi suisa 11 kohtumist järjest kaotuseta. 

Pikk kaotuseta seeria sai alguse 13. juunil, kui 3:3 mängiti viiki Legioniga ning kaotuseta püsiti kuni 29. augustini, mil saadi 1:4 kolakas Elvalt. 

Tänavuse aasta ilmataat on olnud sõbralikum ning ilmad on olnud jalgpalli mängimiseks igati sobilikud. Seda tõdes ka Tammeka U21 peatreener Marti Pähn. "Ilmastik on hooaja ettevalmistust pigem soosinud, niiet selles plaanis oleme soovitud asjad saanud kvaliteetselt ellu viia. Usun, et ettevalmistuse poole pealt on algaval hooajal kõik võistkonnad pigem sarnases seisus, täpsema pildi oma seisust saame ilmselt esimeste voorude järel," ütles ta.

Tammeka U21 pidas hooaja eel ka kolm kohtumist, kui 2:3 kaotati FC Elvale, 1:8 Flora U21-le ja väravateta viiki mängiti Tartu JK Welcoga. Kui Elva ja Welco vastu mängiti tugeva koosseisusuga, siis Flora vastu mindi enamasti Tammeka III võistkonna mängijatega.

Esiliiga B-st tõusid aste kõrgemale Pärnu JK, kellega 2018. aastal Esiliiga B tasandil mängis Tammeka U21 üsna võrdselt (kaks viiki, üks võit ja üks kaotus), samuti Nõmme United, keda võideti kahel korral, mängiti korra viiki ja saadi üks kaotus ning Vändra Vaprus alistati kolmel korral ja korra pidid tartlased tunnistama Vapruse paremust.

Pähna arvates eelmist ja tänavust hooaega võrrelda on keeruline. "Tundub, et kõik Esiliigasse tõusnud meeskonnad on ambitsioonikad ning usun, et see on siinkohal isegi olulisem. Võrdlus tunamulluse hooajaga pole ilmselt päevakohane kuna võistkonnad on muutunud ning ilmselt mängivad ka teistsugust jalgpalli. Meie kedagi kindlasti alahinnata ei saa ning ootame igast mängust tõsist andmist," ütles Pähn.

"Ma ennustan, et esiliiga tabel, ka tabeli ülemine pool on algaval hooajal kindlasti ühtlasem võrreldes läinud hooajaga," ütles Tammeka U21 peatreener, kes algava hooaja Esiliiga võitjat ennustada ei osanud. 

Mõningaid fakte:

 • Eelmisel hooajal ületasid 30 Esiliiga kohtumise piiri seitse mängijat: Alfred Tammiksaar, Carl Robert Mägimets, Mikk Raid, Tanel Tammik, Daaniel Maanas, Dominic Laaneots ja Risto Tepper.
 • Enim mänguminuteid sai kirja Alfred Tammiksaar, kes 35 mängitud kohtumisega tegi kaasa 2722 minutit ehk natukene üle 30 täismängu.
 • Tammeka U21 eest lõi liigas enim väravaid Erki Mõttus (kokku 14), teisena lõi üheksa väravat esindusmeeskonna hingekirja kuuluv Mart Paul Preiman. Kokku lõid Tammeka eest väravaid 17 erinevat mängijat.
 • Kollaseid kaarte teenis enim Alfred Tammiksaar (7). Hooaja jooksul keegi kahte punast kaarti ei teeninud ning kaheksa mängumeest teenisid võrdselt ühe punase.

Tartu JK Tammeka U21
Peatreener: Marti Pähn
Abitreener: Ott Meerits
Väravavahtide treener: Karli Kütt
Kapten: Dominic Laaneots
EJL-i stipendiaadid (terve klubi peale): Sten Reinkort, Daaniel Maanas, Mihkel Järviste, Artur Uljanov, Patrick Genro Veelma ja Ats Toomsalu
Koduväljak: Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: sinine ja valge
Duubelvõistkond: Tartu JK Tammeka III (II liiga põhi/ida piirkond)
Koduleht: jktammeka.ee
Esimene mäng: 5. märtsil kell 19 vs. Levadia U21 (Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 9. aprillil kell 19 vs. JK Järve (Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul)

Koosseis:

Väravavahid: Marcus Agarmaa, Carl Kaiser Kiidjärv*.
Kaitsjad: Karl Läänelaid, Mikk Raid, Tanel Tammik, Ats Toomsalu*, Alfred Tammiksaar*.
Poolkaitsjad: Artur Kreegipuu, Erko Litvjakov, Hannes Värs, Karl Albert Türn, Karl Tammeorg, Markus Must, Rasmus Vahtra, Risto Tepper, Carl Robert Mägimets, Dominic Laaneots*, 
Ründajad: Erki Mõttus, Magomed Ahmedov, Rait Läll, Mark Trubatšov.

Tärniga (*) on tähistatud mängijad, kes kuuluvad esindusmeeskonna treeninggruppi, kuid eeldatavasti saavad peamise mänguaja Esiliigas.

Eeldatav algkoosseis:

Tammeka U21 - Football tactics and formations

Hooajaeelsed mängud:

09.02. FC Elva (EL) - Tartu JK Tammeka U21 3:2 (Akhmedov, Mõttus)
16.02. Tallinna FC Flora U21 (EL) - Tartu JK Tammeka U21 8:1 (Naruson)
27.02. Tartu JK Tammeka U21 – Tartu JK Welco (ELB) 0:0

Võit; viikkaotus.
EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
PREMIUM LIIGA
OTSEPILT: Narvast Kuressaarde. Flora otsib võidupunkte teisest Eesti otsast (mängud käivad)
Tallinnasse saabunud Sloveenia koondises 22 koroonapositiivset! Mäng Eestiga jääb ära
EL CLASICO
Tuline algus ja Ramose vaieldav penalti tõid Realile esimese El Clasico võidu
PREMIUM LIIGA LAUPÄEVASED MADINAD
RAHVALIIGA FINAAL LÄKS LÕPUNI VÄLJA
PIKEMALT SÕNAS JA VIDEOS
Vaprus Pärnu troonil istumisega ei lepi. Valitud on oma tee, mis peab viima Premium liigasse
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
23
20
2
1
58:16
62
2.
Paide Linnameeskond
23
17
0
6
57:24
51
3.
Nõmme Kalju FC
24
14
5
5
46:15
47
4.
Tallinna FCI Levadia
24
13
6
5
55:29
45
5.
Tartu JK Tammeka
25
8
7
10
28:37
31
6.
Viljandi JK Tulevik
25
9
2
14
27:42
29
7.
Tallinna JK Legion
25
6
6
13
20:40
24
8.
JK Narva Trans
25
5
7
13
22:35
22
9.
FC Kuressaare
25
4
8
13
23:48
20
10.
JK Tallinna Kalev
25
3
3
19
13:63
12