TV

Eritrea vanameister kloppis punast laternat, Rootsi liiga tabelitipp on suisa erakordne (0)

Karol Mets. Foto: AIK Twitter

Rootsi kõrgliigas alistas Karol Metsa koduklubi Stockholmi AIK tabeli viimase Falkenbergsi koguni 5:1.

Mängust kadus pinge juba avapoolajal, mille AIK võitis 2:0, kusjuures alates üheksandast minutist mängis kodumeeskond Falkenbergs arvulises vähemuses. 35-aastane Eritrea koondise ründaja Henok Goitom lõi neli väravat ning andis ühe väravasöödu, Karol Mets tegi kaasa kõik 90 minutit.

Kuna samal ajal alistas Hammarby 2:0 Malmö, on neli meeskonda - Malmö, Hammarby, Djurgarden ja AIK - võrdsete punktide peal. Tõsi, Djurgarden peab oma 28. vooru kohtumise homme õhtul, kui neid ootab ees keeruline võõrsilmäng Göteborgiga. Tänu paremale väravate vahele on Malmö liider, tiitlikaitsja AIK neljas. 28. oktoobril lähevad Malmö ja AIK eelviimase vooru raames omavahel vastamisi.

Andreas Vaikla jälgis pingilt, kuidas Norrköping alistas kodus 1:0 Kalmari ning jätkab viiendal kohal, neljast liidrist kuue punkti kaugusel.

Teine Eesti koondise keskkaitsja, Nikita Baranov, tegi samuti kaasa kõik 90 minutit, kui tema koduklubi Alaškert kaotas koduväljakul 55. minuti penaltist Lorile. Vahepeal neli mängu järjest võitnud Alaškert on viimased kaks kaotanud ning on tabelis alles kuues.