Esiliiga B-st tõusnud Legion alistas meistriliigast langenud Vapruse (täiendatud) (0)

Esiliiga avavoorus alistas Esiliiga B-st üles tõusnud Tallinna Legion Premium liigast alla langenud Pärnu Vapruse üsna veenvalt 2:0.

Kuigi külalismeeskond Vaprus tekitas oma väljakupoolel lihtsa pallikaotusega äreva momendi, suutsid pärnakad ise mängu esimese ohtliku võimaluse luua 15. minutil, mil paremalt äärelt anti pall ette, kus Ronaldo Tiismaa vältis suluseisu ning lidus üks-ühele Eduard Orehhoviga. Legioni puurilukk tuli aga enesekindlalt karistusalast välja ning hoidis blokeerides hullema ära.

Võõrustajad olid agressiivsemad ja teravuste pealt tuli järjest kornereid. Mängu 28. minutiks teenis Legion juba oma kümnenda nurgalöögi. Pärnakate väravavaht Hendrik Vainu hiilgas paaril korral kena tõrjega, ent 39. minutil jäi ka tema võimetuks - Maksim Lipin tsenderdas paremalt äärelt palli kasti ning Rejal Alijev suunas selle peaga raamide vahele - 1:0.

Päris poolaja lõpus tegid külalised lohaka pallikaotuse, mille järel sai Marek Šatov hea koha pealt proovida, ent taas oli Vainu oma ülesannete kõrgusel ja tõrjus.

Pärnu oli pausilt naastes selgelt energilisem, teise poolaja algus kuulus nendele ning kastis sai vabalt löögile kapten Tõnis Vihmoja, ent löök jäi selgelt ebatäpseks. Legion võttis kiirelt end kokku ning 56. minutil duubeldati eduseis. Alijevi korneri järel saatis Stefan Tšendei palli esiteks posti, kuid oli jätkus esimesena jaol ning saatis madala palli väravasse - 2:0.

70. minutil andis Tiismaa virtuoosse söödu ründajale. Palli lendu valesti hinnanud Dmitri Kovtunovitš jäi seetõttu duellis kaotajaks ning tõmbas vastase enne karistusalasse jõudmist viimase mehena maha, mis tähendas loomulikult punast kaarti. Karistuslöögist asja ei saanud ning kuigi Pärnu sai arvulises enamuses paarikümne minuti jooksul üritada tagasitulekut, siis seda siiski ei suudetud.

Lõpus kippus asi juba tragikoomiliseks, kui Orehhov võttis aja viivitamise eest tobeda hoiatuskaardi. Sekka tuli veel nii-öelda vigastuspaus, mille tõttu mäng veelgi lisa sai. Kuues lisaminut tiksus täis, kui kõlas lõpuvile, mis tähistas kodumeeskonna 2:0 võitu.

Hetkel kerkis Esiliiga favoriidiks peetav Legion esikohale, kuna keegi teine pole veel suuremat kui üheväravalist võitu teeninud.

Statistika (Legion:Vaprus):

Pealelöögid 19:7
Neist väravale 6:2
Postid/latid 1:0
Nurgalöögid 16:2
Suluseisud 1:0