Legion pühitses Kadrioru staadioni võiduga sisse (galerii!) (0)

Esimest korda oma uues kodus Kadrioru staadionil mänginud Tallinna Legion pühitses väljaku võiduga sisse, olles Esiliiga kümnendas voorus parem Tallinna Levadia U21-st 3:0.

Avaveerandil oli mõlemal meeskonnal poolohtlik moment, mis tipnes sellega, et väravavahid sunniti sekkuma ning mõlemal juhul olid puurilukud oma ülesannete kõrgusel. Seejärel näitas head purakat Legioni keskkaitsja Andrei Sidorenkov, pannes karistuslöögist pommi teele, kuid Artur Kotenko lükkas palli üle lati.

Initsiatiivi hoidnud võõrustajad said oma tahtmise 24. minutil, kui Giorgi Gvinašvili tõste järel võttis palli omaks Maksim Lipin, kes möödus vastuliikunud väravavahist ning saatis seepeale palli tühja - 1:0.

Pärast pooltunni möödumist liikus Legionil sööt taas kenasti ning Lipin oli lähedal oma teisele tabamusele, kui Kotenko oli olukorrast välja mängitud, ent väravaesisel seisnud Andrei Grigorjev klaaris. Kodumeeskonna surve jätkus ja võõrustajad said vaid iseend süüdistada, et pausile minekuks suuremat eduseisu kaasa ei suutnud võtta, sest häid momente oli veel, ent realiseerimine jättis soovida - kahel juhul läks healt positsioonilt šanss luhta ebaõnnestunud löögi tõttu. Levadial jäi aga üksteise mõistmisest vajaka, mitmel juhul olid tsenderdused adressaadita ning avapoolajal saadi vaid ühel korral pealelöögile.

Teisele poolajale tulid külalised näljastena ning juba vähem kui viie minuti möödudes pandi pikk pall Anton Krutogolovile jooksule. Legioni puurilukk Eduard Orehhov reageeris õigeaegselt ning lõi karistusalast välja sööstes palli minema. Tiki-takat näitasid võõrustajate karistusalas Erik Utgof ja Devid Lehter, ent taas suutis Orehhov piisavalt segada ning lõpuks ei saanud külalised löögile.

Legioni väravavaht näitas korra ka tõrjetööd ning hoolimata külaliste mitmest järjestikusest ohtlikust momendist, leidsid nad end peagi suuremast kaotusseisust. 75. minutil mängiti karistuslöögist pall meisterlikult Lipinile, kes lajatas terava nurga alt nahkkera värava tagumisse nurka - 2:0.

Loetud minutid hiljem nooliti võõrustajate nurgalöögi järel kõrgelt langenud palli, ent see maandus Levadia värava katusel. Kodumeeskond teenis teise järjestikuse korneri, ent selle eel tekkis väravas lõpetanud meestepuntras konflikt, mille tõttu pidi peakohtunik sekkuma ning mõlema meeskonna mängijale hoiatuskaarti näitama.

Lõpuminutitel sooritas Rejal Alijev pealelöögi, mille blokeeris külaliste keskkaitsja Marko Lipp käega. Patustajale tähendas see kollast kaarti ning võõrustajatele penaltit. Alijev asus ise palli taha ning lajatas selle kindlalt 88. minuti lõppedes vasakule, tehes lõppseisuks 3:0.

Teises samaaegses Esiliiga kohtumises võttis Tartu Tammeka U21 võõrsilt väärt 2:0 võidu Kohtla-Järve Järve üle ning tõusis tabelis kuuendale kohale. Täiseduga Legioni võim püsib liigas senini vankumatuna.